The London School of Economics and Political Science

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

109555_button_read-more-about-this-program-on-the-schools-website.png

The London School of Economics and Political Science (LSE) jest jedną z czołowych uniwersytetów nauk społecznych na świecie.

Założony w 1895 r. LSE był pomysłem Sidneya Webba (1859–1947) wspieranego przez jego żonę, badacza społecznego Beatrice Webba (1858–1943), politologa Grahama Wallasa (1858–1932) i pisarza G Bernarda Shawa (1856) -1950), wszyscy czterej byli członkami Towarzystwa Fabian. William Hewins (1865–1931), historyk ekonomiczny, został pierwszym dyrektorem.

Od samego początku szkoła była otwarta dla mężczyzn i kobiet i przyjmowała studentów z zagranicy. Szkoła zobowiązała się do zapewnienia swoim uczniom „szkolenia naukowego w zakresie metod badań i badań” oraz zasobów do badań, aw 1896 r. Założyła bibliotekę, znaną od 1928 r. Jako British Library of Political and Economic Science.

Dzisiaj LSE stało się jednym z czołowych uniwersytetów nauk społecznych na świecie, obok Harvarda, UC Berkeley i Stanford. Z 23 wydziałami akademickimi, 22 ośrodkami badawczymi i ponad 4 milionami drukowanych pozycji bibliotecznych, LSE zajął drugie miejsce na świecie w dziedzinie nauk społecznych (QS World University Ranking 2017-2018). 50 procent badań LSE, wyższy odsetek niż jakikolwiek inny uniwersytet w Wielkiej Brytanii, konsekwentnie otrzymywał najwyższą ocenę 4 *, sklasyfikowaną jako „wiodąca na świecie”.

W ponad 300 publicznych wykładach i rozmowach w kalendarzu naszych wydarzeń publicznych znaleźli się prelegenci, tacy jak Nelson Mandela, Dalajlama, Sheryl Sandberg, Angela Merkel, Bill Clinton, Juan Manuel Santos, burmistrz Londynu Sadiq Khan, Vivienne Westwood i inne znane osobistości społeczeństwa i polityki.

Doświadczenie LSE jest bezwstydnie miejskie i metropolitalne; jesteśmy w samym sercu rzeczy, zarówno intelektualnie, jak i fizycznie. Nasz centralny londyński kampus znajduje się obok budynku Royal Courts of Justice, a dzielnica finansowa, Westminster, budynki parlamentu i Covent Garden są w zasięgu ręki.

Specjalistyczny uniwersytet o międzynarodowym zasięgu, zasięg LSE rozciąga się od kampusu w centrum Londynu na całym świecie. Szkoła ma kosmopolityczne ciało studenckie, z około 11 800 pełnoetatowymi studentami ze 133 krajów i ponad 100 językami w kampusie. Nasza globalna społeczność absolwentów liczy 148 000 aktywnych absolwentów w 200 krajach na całym świecie oraz w 100 krajach i grupach o szczególnych zainteresowaniach zapewniających możliwości nawiązywania kontaktów i rozwoju zawodowego. Ponadto, z około 46 procent naszego personelu nieco ponad 3300 pochodzi z krajów spoza Wielkiej Brytanii.

Nasze zasady przewodnie

Nasza wizja jest jasna, ale istnieją wyzwania do pokonania: nasz świat stoi w obliczu niepewności gospodarczej, podziałów politycznych, przemian społecznych i fali nastrojów antyintelektualnych. W tym kontekście nasze zasady przewodnie są kluczowe i będą kształtować nasz proces decyzyjny w nadchodzących latach.

Utrzymuj doskonałość poprzez integracyjną i zróżnicowaną społeczność

Łączymy talenty ze wszystkich miejsc i środowisk, dywersyfikując nasz wydział i poszerzając dostęp dla studentów, aby LSE było tętniącym życiem i stymulującym miejscem do pracy i nauki, gdzie różne perspektywy rozwijają się dzięki solidnej, ale pełnej szacunku debacie.

Zwiększ nasz wpływ i zasięg

Wykorzystamy naszą siłę zgromadzenia, aby zbliżyć globalnych liderów, innowatorów i decydentów, aby rozwiązać trudne problemy i zapewnić znaczące korzyści jednostkom i społecznościom we wszystkich częściach świata. Będziemy współpracować z lokalnymi, krajowymi i międzynarodowymi partnerami w celu nawiązania nowych kontaktów i podważenia starych sposobów myślenia z udziałem naszych absolwentów, przyjaciół i partnerów w debacie.

Zapewnij zrównoważoną przyszłość

Będziemy liderem w budowaniu zrównoważonej przyszłości dla nauk społecznych, poprzez przestrzeganie rygorystycznych standardów dochodzeń, zapewnienie finansowania badań i stypendiów, dywersyfikację naszych dochodów i optymalne wykorzystanie naszych zasobów.

LSE 2030

Nasza strategia określa główne zasady i zobowiązania, które pomogą nam kształtować przyszłość świata i zrealizować naszą ambicję bycia wiodącą instytucją nauk społecznych o największym wpływie globalnym.

LSE otworzył swoje podwoje w 1895 roku z trzema pokojami i 200 studentami. Dziś ponad 11 000 studentów uczy się na stopnie naukowe w naszym kampusie w centrum Londynu, a ponad 40 000 więcej uczy się na kampusie lub zdalnie. Ale choć wiele się zmieniło, jedno pozostaje niezmienne: nasze przywiązanie do pierwotnej wizji LSE jako „wspólnoty ludzi i idei, założonej w celu poznania przyczyn rzeczy, dla poprawy społeczeństwa”.

Patrząc w przyszłość, robimy to jako instytucja o międzynarodowej renomie, z reputacją doskonałości w nauczaniu, badaniach i publicznym zaangażowaniu w nauki społeczne. To, co dzieje się w szkole, może zmieniać świat - aw tych niespokojnych czasach nauki społeczne są potrzebne bardziej niż kiedykolwiek.

Jako dumny absolwent LSE jestem niezwykle zaszczycony, że mam obowiązek kierowania szkołą i kształtowania jej przyszłości. Cieszę się, że LSE może dawać przykład w nadchodzących latach i wykorzystywać nasze wyjątkowe mocne strony, aby aktywnie przyczyniać się do pozytywnych zmian na świecie.
Minouche Shafik
Dyrektor LSE

Życie w kampusie

LSE ma jeden kampus w centrum Londynu w pobliżu Tamizy, Covent Garden i Theatreland, Royal Courts of Justice i wielu innych atrakcji Londynu. Wszystkie nasze budynki znajdują się w obrębie tych samych kilku ulic, co oznacza, że kampus ma prawdziwy klimat wspólnoty. Istnieje również wiele usług wsparcia, które pomogą Ci w pełni wykorzystać doświadczenie LSE.

Lokalizacje

Holborn

Address
Houghton Street
WC2A 2AE Holborn, Anglia, Wielka Brytania