Przeczytaj oficjalny opis

Historia Uniwersytetu w Sofii

Uniwersytet Sofia zbudowała się na fundamencie transformującej, transpersonalnej edukacji od 1975 roku. Sofia zmieniła się i hoduje w swoim czasie jako uniwersytecie i zachęca swoich uczniów, aby zrobić to samo. Zapraszamy do podjęcia głębsze spojrzenie na naszej dobrej przeszłości, aby dowiedzieć się więcej o naszych pierwszych śladów jak w szkole.

Przekształcające Transpersonalna Edukacja Od 1975 roku

Sofia University, dawniej Instytut psychologii transpersonalnej, została założona w 1975 roku przez Dr. Robert Frager w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na zmiany w pedagogice szkolnictwa wyższego. Jako absolwent Harvardu, Frager doświadczył pierwszej ręki konwencjonalne podejście do studiowania psychologii i okazało się, że brakuje i często fragmentaryczne.

W szczególności, Dr. Idealne edukacyjna Frager w słuchali z powrotem do dawnego systemu greckiego, który odbył się w przekonaniu, że edukacja powinna uwzględniać wszystkie aspekty ludzkiego doświadczenia. Z tego ideału na uwadze, że postanowił stworzyć szkołę psychologii, która pełni przygotować psychologów zrozumieć ludzką naturę z podejścia, które wykracza poza patologiczne i obejmuje całego człowieka w kontekście kultury, zdrowie fizyczne, zdrowie psychiczne i zdrowie duchowe. Dziś Uniwersytet Sofia nadal dodawać nowe programy poszerzyć swoją ostrość przez zastosowanie wartości transpersonalne do badań naukowych, edukacji, technologii i inżynierii.

Co to jest transpersonalnej?

Uniwersytet Sofia długo zbadać granice psychologii i duchowości dla dobra ludzkości i zrównoważonego rozwoju planety.

Psychologii transpersonalnej jest psychologia pełne spektrum że badania ciągłości ludzkiego doświadczenia i zachowania, począwszy od poważnych dysfunkcji, psychiczne i choroby emocjonalnego na jednym końcu, do tego, co jest powszechnie uważane za "normalne", zdrowe zachowanie na drugim końcu i różne stopnie normalne i niedopasowanie pomiędzy - i wtedy wychodzi poza nim, dodając poważne zainteresowanie badaczy w zbliżających i transcendentnych wymiarów ludzkiego doświadczenia: wyjątkowe funkcjonowania człowieka, doświadczenia, występy i osiągnięcia, prawdziwy geniusz, charakter i znaczenie głębokich przeżyć religijnych i mistycznych, nie zwykłe stany świadomości, oraz w jaki sposób możemy wspierać spełnienie naszych najwyższych potencjałów jako istoty ludzkie.

Transpersonalnych psychologowie pracują z wielu dyscyplin i czerpać z elementami nie tylko w różnych dziedzinach psychologii, ale także nauki o poznaniu, świadomości i zjawisk paranormalnych; filozofia; Teoria społecznego i kulturalnego; integralną teorie zdrowia i praktyki; poezja, literatura i sztuki; i mądrość tradycje duchowe i na świecie.

Transpersonalnych Pionierzy

Mary Calkins

Mary Calkins była pierwszą kobietą prezydentem Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego i odmówiono jej doktorat na Uniwersytecie Harvarda powodu jej płci. Te dwa wydarzenia pomógł utorować drogę dla przyszłych kobiet psychologów i wstrząsnąć barier płci w psychologii.

Aldous Huxley

Aldous Huxley, jeden z wielkich współczesnych myślicieli, filozofów i komentatorów społecznych z 20 wieku, jest często mianem inspirującą postacią Ruchu Ludzkiego Potencjału i późniejszego rozwoju psychologii transpersonalnej.

Abraham Maslow

Abraham Maslow jest jednym z twórców psychologii humanistycznej i transpersonalnej psychologii. Wierzył, że dokładne i opłacalne teoria osobowości musi obejmować nie tylko głębokość, ale również na wyżyny, że każdy jest w stanie osiągnąć.

William James

William James, psychologia została ograniczona z jednej strony biologii i filozofii, z drugiej; jest skierowana do wszystkich obszarów ludzkiego doświadczenia. James pomógł wprowadzić psychologię w Stanach Zjednoczonych, ucząc pierwszy kurs i otworzenie pierwszego laboratorium.

Carl Jung

Carl Jung jest jednym z najważniejszych, najbardziej złożonych i najbardziej kontrowersyjnych teoretycy psychologii. Psychologii Junga koncentruje się na tworzeniu i wspieraniu relacji między procesami świadome i nieświadome.

Carl Rogers

Carl Rogers był twórca psychologii humanistycznej, której wkład w dalszym ciągu budzą się w całym zakresie. Jego teoria i praktyka przesunięty autorytarnego paradygmat prowadzone terapeuta psychoterapii ku praktyce skoncentrowanej na kliencie.

Programy prowadzone przez:
  • Język angielski

Ta szkoła oferuje również:

BA

Sofia University

BA w Sofii w Programie Psychologii Oferty: specjalnie zaprojektowane programy dla studentów zainteresowanych karierą w psychoterapii, poradnictwa i inne zawody polegające ... [+]

Bachelor of Arts Zakończenie psychologii Dlaczego Sofia? 40 lat w dziedzinie edukacji dla całego transpersonalnej osoba - umysłu, ciała i ducha Wypełnij online stopnia z dowolnego miejsca na świecie, na elastycznym harmonogramem, w roku do dwóch lat Zaprojektowany dla zapracowanych ludzi, którzy mają pewne wcześniejszej edukacji i doświadczenia Prywatny, aktywne uczenie się w Internecie doświadczonego i zaangażowanego wydziału Studenta i zapytanie oparte, współtworzenie wiedzy w sercu naszych środowiskach edukacyjnych BA w Sofii w Programie Psychologii Oferty: Specjalnie zaprojektowane programy dla studentów zainteresowanych karierą w psychoterapii, poradnictwa i innych zawodów związanych z praktycznego zastosowania wiedzy psychologicznej. Kursy awangardowe w wyspecjalizowanych tematów rzadko nauczane na poziomie licencjackim, jak psychologii transpersonalnej psychologii, somatycznej Neuropsychologii, Autyzm i Ekopsychologia. Szanse zrobić skupioną pracę w kierunku Capstone zmienia życie projektu z osobistym kierownictwem Wydziału Kredyt na doświadczenie życiowe akademicki dostępnych za pośrednictwem CAEL (Rady dla dorosłych i empirycznej nauki) Dobrze zaokrąglone podejście podkreślając wielokulturowego i interdyscyplinarnego myślenia. Dlaczego uzyskać stopień licencjata? W 2018 roku prawie dwie trzecie wszystkich ofert pracy będzie wymagać BA vs jedną trzecią w 2008 roku Pracownicy z tytułem licencjata zarobić około $ 20.000 rocznie więcej niż pracownicy bez dyplomu Pracownicy z tytułem licencjata są prawie dwukrotnie większe szanse na zatrudnienie niż bez Nasz BA psychologii przygotowuje do: Kontynuuj ukończyć edukację Działa od razu w takich dziedzinach, jak zarządzanie przypadku usług socjalnych / usługi oparte społeczności, poradnictwa rodzinnego, zasobów ludzkich / poradnictwa pracy, public relations, marketingu i innych. Skutecznie działać w ramach współpracy, zróżnicowanej i interdyscyplinarnym środowisku. Praca na krawędzi natarcia dziedzinie psychologii... [-]
Stany Zjednoczone Palo Alto
Wrzesień 2020
Język angielski
W pełnym wymiarze godzin
1 - 2 lat(a)
Online
Czytaj więcej po polsku

Sofia 40 Years History

The Transpersonal Worldview - Sofia University USA