ESEUNE Business School

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Założona w Bilbao (Kraj Basków, Hiszpania) w 1992 roku, ESEUNE jest Europejską Szkołą Biznesu z wyraźnym duchem globalnym oraz dynamiczną i innowacyjną postawą .

Jesteśmy globalni

Dziś osoba zarządzająca musi zostać przeszkolona, aby rozwiązywać problemy na rynku zwanym światem . Globalizacja to niekwestionowana rzeczywistość iw ESEUNE wierzymy, że najlepszym sposobem zrozumienia globalizacji jest doświadczenie jej na własnej skórze.

Nasz kampus to świat: mamy dwie lokalizacje (w Hiszpanii i Chinach), a nasze programy obejmują okresy nauczania w krajach, które determinują globalną gospodarkę, oraz w niektórych z najbardziej fascynujących miast na świecie: Tianjin, Pekin, Hongkong, Szanghaj , Bangalore, Bombaj, Pune, Moskwa, Waszyngton, Dolina Krzemowa, San Francisco, Nowy Jork, Bruksela, Bilbao itd. Nasze grupy są wielokulturowe: wielokulturowość i różnorodność to podstawowe wartości dla organizacji i pomagają ludziom, którzy uczestniczą w naszych programach, rozwijać się poprzez otwieranie ich umysłów. Nasi uczniowie pochodzą z 15 krajów na całym świecie i ze wszystkich kontynentów. Nauczyciele to profesjonaliści, którzy pracują w Europie, Azji i Ameryce i przekazują bardzo różne doświadczenia i perspektywy, które przyczyniają się do uczenia się. Od momentu powstania ESEUNE współpracuje z jednymi z najlepszych uniwersytetów na świecie w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Australii, Chinach i Ameryce Łacińskiej. Instytucje takie jak Georgetown University, University of California at Berkeley, University of California at Los Angeles (UCLA), University of California at Irvine, New York University, University of Chicago, Utica College of Syracuse University, McMaster University, Swinburne University, Tianjin Polytechnic University , University of Lincoln itp.

Jesteśmy dynamiczni

Zależy nam na uczeniu się poprzez działanie, dzielenie się doświadczeniami, życie w rzeczywistości. Dlatego opracowaliśmy unikalną metodologię, która zamienia naszych mistrzów w działanie: MBAction! Od praktycznego doświadczenia po przyswajanie treści i narzędzi; od problemów w prawdziwym świecie do ich rozwiązania. Metodologia zwiększająca motywację i zrozumienie ze strony uczestników w celu osiągnięcia bardziej efektywnego uczenia się, której podstawowymi filarami są:

Przygotowanie MAP (Multidisciplinary Action Project) w zespołach umożliwiających studentom stworzenie realnego projektu dla firmy obejmującego wszystkie obszary organizacji. Zawsze priorytetowo traktuj rozwój umiejętności zarządzania (komunikacja, negocjacje, adaptacja do zmian, kreatywność, przywództwo, empatia itp.) Praktyki w firmach w programach stacjonarnych, dzięki intensywnej sieci kontaktów, która w ciągu tych 25 lat doświadczenia stworzyła ekosystem doskonałej symbiozy między organizacjami, osobami, które uczestniczą w naszych mistrzach i ESEUNE. Programy prowadzone, zawsze z praktycznej i rzeczywistej perspektywy, przez zespół facylitatorów pierwszego poziomu : nie są to nauczyciele teorii, ale ludzie z firmy, którzy wnoszą swoje codzienne doświadczenia do klasy. Specjaliści posiadający umiejętności zwiększania dynamicznych i partycypacyjnych środowisk generowanych przez uczenie się; Cechą charakterystyczną i elementem wyróżniającym ESEUNE w odniesieniu do instytucji z zasadniczo akademicką perspektywą.

Jesteśmy innowatorami

Świat szybko się zmienia, a zarówno programy nauczania, jak i metodologie szybko stają się nieaktualne. Konieczne jest ciągłe wprowadzanie innowacji, a niewiele szkół biznesu na świecie robi to tak szybko i dobrze, jak ESEUNE.

W ESEUNE innowacja to nie kwestia. To część naszego DNA . Żyjemy w erze cyfrowej, świecie biotechnologii, nanotechnologii, nauk o życiu. Nie może być tak, że świat biznesu pozostaje nieświadomy tej rewolucji. Wierzymy, że nadszedł czas, kiedy organizacje biznesowe muszą zrzucić ubrania odziedziczone po rewolucji przemysłowej i zbudować sukienkę na miarę czasów. Naszą misją jest praca z ludźmi, którzy wymyślają modele biznesowe XXI wieku Jesteśmy pionierami w wykorzystywaniu najnowszych technologii do promowania uczenia się i tworzenia unikalnych metodologii, które generują doświadczenia do przeżywania, sprzyjające rozwojowi osobistemu i zawodowemu uczestników: realne projekty praktyczne opracowane dla firm jako podstawa do nauki, staże w Hiszpania, USA i Chiny), symulatory biznesowe itp. W 1992 roku ESEUNE wprowadziła miesięczny semestr na New York University do swoich programów MBA. Od tego czasu jesteśmy pionierami w rozwoju programów obejmujących wiele kampusów z pobytami na różnych kontynentach.

Nasz ekosystem

Naszą misją jest przygotowanie menedżerów, którzy przełamają schematy przedsiębiorstwa mechanicznego i rozwijają nowe formy organizacyjne, wykorzystując w inteligentny sposób możliwości ludzi i technologii, dostosowując się do wymagań dynamicznego, hiperkonkurencyjnego i globalnego rynku. Aby to zrobić, opieramy się na wyjątkowym ekosystemie, który ewoluował przez 25 lat i stanowi doskonałą symbiozę między ludźmi, którzy uczestniczą w naszych programach, organizacjami w naszym środowisku i naszą własną instytucją.

Sieci i współpraca są kluczami do sukcesu tego ekosystemu. Dzięki temu osiągamy niezwykle dynamiczne i praktyczne programy, które pomagają ludziom utrwalać wiedzę oraz wzmacniać i rozwijać umiejętności osobiste i zawodowe, których potrzebują, aby dostosować się do zmian i przewodzić konkurencyjnym organizacjom.

W tym ekosystemie wszyscy stajemy się agentami transformacji w tym samym czasie, w którym jesteśmy przekształceni.

Ludzie

Osoby biorące udział w naszych programach pochodzą z ponad 15 krajów świata (Europa, Azja, Ameryka, Australia…); z najbardziej zróżnicowanych sektorów (przemysł, konsumpcja, usługi, administracja publiczna ...); niektórzy mają długą karierę zawodową (kierownictwo), a inni ukończyli studia kilka lat temu; Niektórzy to menedżerowie, inni to biznesmeni i przedsiębiorcy; wielu stawia na zarządzanie przedsiębiorstwem, a inni chcą zagłębić się w cyfrowy świat, innowacje lub coaching. Ale wszyscy mają coś wspólnego: są ludźmi, którzy wierzą w inny sposób robienia rzeczy i chcą podnieść swoje umiejętności osobiste i zawodowe, aby opracować nowe modele organizacyjne , zarządzać firmą jako ewolucją, bez zamykania procesu rozwiązaniem, ale po prostu zaakceptowanie tej organizacji jest celem, a nie środkiem.

Nasze programy są stworzone jako doświadczenia, które otwierają umysły ludzi i rozwijają umiejętności, których potrzebują: szybka adaptacja do zmian, umiejętność rozwiązywania problemów pojawiających się w dowolnym obszarze firmy, zdolność do podejmowania decyzji , międzynarodowa wizja biznesu, orientacja na ludzi i pracę zespołową, poszanowanie podstawowych zasad etycznych, kreatywność i innowacyjność, wykorzystanie nowych technologii….

Dzięki naszym ekosystemie, studia stacjonarne koncentruje się na ludzi z niewielkim doświadczeniem oferty pracy możliwość prowadzenia staży do 6 miesięcy w przedsiębiorstwach, dzięki czemu nauka jest generowany przez prawdziwego praktycznej pracy i ci ludzie uzyskania skutecznego przyswajania wiedza podczas rozwijania umiejętności menedżerskich. W wielu przypadkach ekosystem pozwala ludziom, którzy prowadzą nasze programy, być zatrudniani przez organizacje, dla których opracowali strategiczne projekty w ramach praktycznej nauki.

Organizacje

Organizacje naszego ekosystemu odgrywają fundamentalną rolę, dostarczając studia przypadków, rzeczywiste doświadczenia, innowacyjne narzędzia, własną wizję świata biznesu, moderatorów, a nawet wspierając część opłat akademickich studentów poprzez wpłaty na fundusz stypendialny.

Jednocześnie organizacje te uzyskują kwalifikowane wsparcie we własnej ewolucji poprzez:

  • Współpraca z osobami, które uczestniczą w programach, które poprzez staże zapewniają im świeżość, wiedzę, czas poświęcony na strategiczne projekty i zasoby, ponieważ oprócz posiadania własnej wiedzy mają do wsparcia całą strukturę ESEUNE Twoje projekty.
  • Brama do innych rynków (zwłaszcza Ameryki Łacińskiej i Chin) dzięki studentom pochodzącym z tych regionów. Wiele firm zwraca się do naszych studentów ze znajomością kultury międzynarodowej w celu opracowania projektów internacjonalizacji.
  • Możliwość zatrudnienia ludzi z wizją, doświadczeniem, wiedzą i umiejętnościami tych, którzy żyli naszymi mistrzami. Ponadto absolwenci ESEUNE mają zawsze dostęp do zaktualizowanych treści studiów magisterskich, których studiowali, co czyni ich profesjonalistami zawsze aktualnymi, co jest bardzo cenne dla organizacji.

Lokalizacje

Bilbao

Address
Bilbao, kraj Basków, Hiszpania

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium