ESCP Europe

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Założony w 1819 r. ESCP Europe produkował pokolenia liderów i przedsiębiorców. Dzięki sześciu miejskim kampusom w Berlinie, Londynie, Madrycie, Paryżu, Turynie i Warszawie prawdziwie europejska tożsamość ESCP Europe pozwala oferować unikalny wielokulturowy styl edukacji w dziedzinie biznesu oraz globalny pogląd na kwestie zarządzania międzynarodowego. Każdego roku ESCP Europe przyjmuje ponad 6000 studentów i 5000 kadry kierowniczej z ponad 120 różnych krajów, zapewniając im kompleksową ofertę kursów z zakresu zarządzania i specjalistycznych programów (licencjat, magister, Executive MBA, doktorat i edukacja dla kadry zarządzającej). ESCP Europe należy do zaledwie 1% szkół biznesu na świecie posiadających akredytację Triple Crown (AACSB, AMBA i EQUIS). www.escpeurope.eu - Śledź nas na Twitterze @ESCPeurope

Kluczowe fakty

 • 6 kampusów: Berlin, Londyn, Madryt,
  Paryż, Turyn i Warszawa
 • 130 sojuszy akademickich w Europie i na świecie
 • Potrójna akredytacja: AACSB - EQUIS - AMBA
 • Regularnie zaliczany do najlepszych szkół biznesu na świecie
 • Europejskie rządy reprezentujące głęboką europejską tożsamość szkoły

Historia

Chociaż marka ESCP Europe ewoluowała w ciągu swojej prawie 200-letniej historii, zawsze pozostawała wierna swoim trzem pierwszym literom. Począwszy od 1819 roku pod nazwą École Spéciale de Commerce et d'Industrie, a wkrótce po zmianie nazwy na École Supérieure de Commerce , rozwinęło się ono do ESCP pięćdziesiąt lat później w 1869 roku. Po połączeniu z siostrzaną szkołą, Europejska Szkoła Zarządzania (EAP), W 1999 roku szkoła została nazwana ESCP-EAP przez około dziesięć lat. Wreszcie, w 2009 r. Nazwa szkoły zmieniła się w ESCP Europe , wyraźnie odwołując się do europejskiego dziedzictwa i pozycji.

Międzynarodowy zasięg ESCP Europe jest widoczny od najmłodszych lat. Już klasa 1824 liczyła 30% studentów zagranicznych z 15 różnymi narodowościami, w tym siedmiu Hiszpanów, pięciu Brazylijczyków, pięciu Holendrów, czterech Niemców i dwóch Amerykanów.

Edukacja językowa była istotną częścią jej pierwszego programu nauczania, który obejmował oprócz gramatyki francuskiej również kursy w języku angielskim, niemieckim i hiszpańskim. Od 1825 roku w ESCP Europe nauczano łącznie dziesięciu języków, a uczniowie musieli uczyć się co najmniej trzech z nich.
Około półtora wieku później firma ESCP Europe ponownie stała się pionierem dzięki utworzeniu wielo-kampusowej szkoły biznesu. Aby odpowiedzieć na europejskie wezwanie szkoły, kampusy w Niemczech i Wielkiej Brytanii zostały otwarte w 1973 r., Następnie w Hiszpanii w 1988 r., We Włoszech w 2004 r. I Warszawie w 2015 r. W kontekście coraz bardziej zglobalizowanego świata ambicje ESCP Europe ma dziś wyszkolić prawdziwie europejskich menedżerów, wspierając związek między wartościami humanistycznymi a edukacją menedżerską. ESCP Europe staje się prawdziwą Szkołą Europejską otwartą na świat.

Najważniejsze wydarzenia XXI wieku

 • 2001: Program Master in Management ESCP Europe jest zatwierdzany przez City University London, co daje studentom możliwość uzyskania tytułu mgr europejskiego w zakresie zarządzania.
 • 2002: ESCP Europe jest akredytowana przez Stowarzyszenie Advance Collegiate Schools of Business (AACSB), co czyni ją jedną z pierwszych szkół biznesowych z akredytacją Triple Crown: AACSB, EQUIS i AMBA.
 • 2004: Powstaje piąty kampus w Torino we Włoszech. Magister zarządzania studenci mogą uzyskać włoski stopień magistra Laurea, potwierdzone przez University of Torino.
 • 2005: Szkoła inauguruje swój londyński kampus po przeprowadzce z Oksfordu. ESCP Europe ma obecnie kampusy miejskie w pięciu dużych europejskich miastach: Paryżu, Londynie, Berlinie, Madrycie i Turynu.
 • 2007: Program Master in Management jest uznawany przez Uniwersytet Carlos III w Madrycie, a studenci mogą uzyskać hiszpański tytuł Master Europeo en Administración y Dirección de Empresas. ESCP Europe może przyznać krajowy dyplom w każdym z pięciu krajów implantacji.
 • 2015: Szkoła zakłada szósty europejski kampus poprzez strategiczny sojusz z warszawską Akademią Leona Koźmińskiego, jedyną szkołą biznesu w Europie Środkowo-Wschodniej z potrójną akredytacją (AACSB, EQUIS, AMBA).
 • 2016: Kampus w Paryżu rozciąga się na dzielnicę Montparnasse (lewy bank w Paryżu), aby rozwinąć działalność edukacyjną dla kadry kierowniczej i wspierać rozwój i rozwój szkoły.
 • 2018: ESCP Europe Business School staje się niezależna od Regionalnej Izby Handlu i Przemysłu Paris Île-de-France, która jest obecnie większościowym udziałowcem szkoły.

Misja

"Misją ESCP Europe jest inspirowanie i kształcenie przyszłych liderów biznesu."

Jesteśmy przekonani, że jutrzejsi liderzy biznesu będą musieli być międzynarodowi, cyfrowi i międzykulturowo skuteczni. Nasze podejście do edukacji i struktury organizacyjnej odzwierciedla to, dzięki silnym międzynarodowym programom realizowanym przez zintegrowany (paneuropejski) wydział na terenie kampusów na każdym z głównych rynków Europy.

Wspieramy tę misję dzięki naszemu wyjątkowemu podejściu do międzynarodowej edukacji i badań w zakresie zarządzania, która promuje ponadnarodowe doświadczenie, współpracę i uczenie się w ramach paneuropejskiej struktury.

W 2015 r. Szkoła sformalizowała unikalne podejście i perspektywę pod akronimem C4B: Kultury dla (4) Biznesu . Stanowi to kontynuację naszej pracy i jest obecnie osadzone w nowym Planie Strategicznym na okres 2018-2022.

Nasza wizja

(Co i gdzie chcemy być do 2022 r.)

"W 2022 r. ESCP Europe będzie uznawana na całym świecie za wiodącą europejską szkołę biznesu w zakresie edukacji w zakresie zarządzania na poziomie międzynarodowym.
Nasza wizja implikuje
 • tworzenie i rozpowszechnianie światowej klasy badań w międzynarodowym / porównawczym zarządzaniu, które kształtują sposób myślenia i zachowania organizacji i liderów;
 • tworzenie inteligentnych absolwentów z kulturowo i cyfrowo wyposażonych w celu kształtowania i łączenia jutrzejszych światów biznesu;
 • znaczące zaangażowanie w biznes, absolwentów i rząd w celu wspierania postępów w międzynarodowej praktyce zarządzania i relacjach międzykulturowych;
 • wykorzystanie różnorodności we wszystkich jej formach jako źródła innowacji, siły i przywództwa

Lokalizacje

Hiszpania online

Address
Hiszpania online, Hiszpania

Madryt

Address
c/ Arroyofresno, 1
28035 - Madrid
Spain

Madryt, Wspólnota Madrytu, Hiszpania

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium

Akredytacje

EFMD Equis Accredited
AACSB Accredited