ESCP Business School

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Założona w 1819 roku, ESCP Business School wychowała pokolenia liderów i przedsiębiorców. Dzięki sześciu miejskim kampusom w Berlinie, Londynie, Madrycie, Paryżu, Turynie i Warszawie prawdziwie europejska tożsamość ESCP pozwala oferować unikalny wielokulturowy styl edukacji w dziedzinie biznesu oraz globalne spojrzenie na zagadnienia zarządzania międzynarodowego. Każdego roku ESCP wita ponad 6000 studentów i 5000 członków kadry kierowniczej z ponad 120 różnych krajów, zapewniając im kompleksową ofertę kursów zarządzania i programów specjalistycznych (licencjat, magister, Executive MBA, doktorat i Executive Education). www.escpeurope.eu - śledź nas na Twitterze @ESCPeurope

Kluczowe fakty

 • 6 kampusów: Berlin, Londyn, Madryt,
  Paryż, Turyn i Warszawa
 • 130 sojuszy akademickich w Europie i na świecie
 • Potrójna akredytacja: AACSB - EQUIS - AMBA
 • Regularnie zaliczany do najlepszych szkół biznesu na świecie
 • Europejskie rządy reprezentujące głęboką europejską tożsamość szkoły

Historia

Chociaż marka ESCP Business School ewoluowała przez prawie 200 lat swojej historii, zawsze pozostawała wierna swoim trzem pierwszym literom. Począwszy od 1819 r. Pod nazwą École Spéciale de Commerce et d'Industrie, a wkrótce po przemianowaniu na École Supérieure de Commerce , pięćdziesiąt lat później w 1869 r. Przekształciła się w ESCP. Po połączeniu ze swoją siostrzaną szkołą, European School of Management (EAP), w W 1999 roku przez około dziesięć lat szkoła nosiła nazwę ESCP-EAP. Wreszcie, w 2009 roku nazwa szkoły zmieniła się na ESCP Europe, wyraźnie nawiązując do jej europejskiego dziedzictwa i pozycji.

Międzynarodowy zasięg ESCP Business School był widoczny od najmłodszych lat. Już klasa 1824 liczyła 30% studentów zagranicznych 15 różnych narodowości, w tym siedmiu Hiszpanów, pięciu Brazylijczyków, pięciu Holendrów, czterech Niemców i dwóch Amerykanów.

Edukacja językowa była istotną częścią pierwszego programu nauczania, który obejmował, oprócz gramatyki francuskiej, również kursy języka angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego. Od 1825 r. W ESCP nauczano łącznie dziesięciu języków, a studenci musieli uczyć się co najmniej trzech z nich.
Około półtora wieku później ESCP ponownie stała się pionierem dzięki utworzeniu wieloetapowej szkoły biznesu. Aby odpowiedzieć na europejskie powołanie Szkoły, w 1973 r. Otwarto kampusy w Niemczech i Wielkiej Brytanii, następnie w Hiszpanii w 1988 r., We Włoszech w 2004 r. I w Warszawie w 2015 r. W kontekście coraz bardziej zglobalizowanego świata ambicja dzisiejszej ESCP Business School ma na celu szkolenie prawdziwie europejskich menedżerów poprzez wspieranie powiązań między wartościami humanistycznymi a edukacją w zakresie zarządzania. ESCP staje się prawdziwą szkołą europejską otwartą na świat.

Najważniejsze wydarzenia XXI wieku

 • 2001: Program Master in Management ESCP zostaje zatwierdzony przez City University London, co daje studentom możliwość uzyskania europejskiego tytułu magistra zarządzania.
 • 2002: ESCP Business School otrzymuje akredytację Association to Advance Collegiate Schools of Business (AACSB), co czyni ją jedną z pierwszych szkół biznesu z akredytacją Triple Crown: AACSB, EQUIS i AMBA.
 • 2004: Powstaje piąty kampus w Torino we Włoszech. Magister zarządzania studenci mogą uzyskać włoski stopień magistra Laurea, potwierdzone przez University of Torino.
 • 2005: Szkoła inauguruje kampus w Londynie po przeprowadzce z Oksfordu. ESCP ma teraz miejskie kampusy w pięciu głównych miastach europejskich: Paryżu, Londynie, Berlinie, Madrycie i Turynie.
 • 2007: Program Master in Management jest uznawany przez Uniwersytet Karola III w Madrycie, a studenci mogą uzyskać hiszpański tytuł Master Europeo en Administración y Dirección de Empresas. ESCP jest w stanie przyznać stopień krajowy w każdym z pięciu krajów implantacji.
 • 2015: Szkoła zakłada szósty europejski kampus poprzez strategiczny sojusz z warszawską Akademią Leona Koźmińskiego, jedyną szkołą biznesu w Europie Środkowo-Wschodniej z potrójną akredytacją (AACSB, EQUIS, AMBA).
 • 2016: Kampus w Paryżu rozciąga się na dzielnicę Montparnasse (lewy bank w Paryżu), aby rozwinąć działalność edukacyjną dla kadry kierowniczej i wspierać rozwój i rozwój szkoły.
 • 2018: ESCP Business School staje się niezależna od Regionalnej Izby Handlowo-Przemysłowej Paris Île-de-France, która jest obecnie większościowym udziałowcem szkoły.

Misja

„Misją ESCP Business School jest inspirowanie i kształcenie przyszłych liderów biznesu”.

Jesteśmy przekonani, że jutrzejsi liderzy biznesu będą musieli być międzynarodowi, cyfrowi i międzykulturowo skuteczni. Nasze podejście do edukacji i struktury organizacyjnej odzwierciedla to, dzięki silnym międzynarodowym programom realizowanym przez zintegrowany (paneuropejski) wydział na terenie kampusów na każdym z głównych rynków Europy.

Wspieramy tę misję dzięki naszemu wyjątkowemu podejściu do międzynarodowej edukacji i badań w zakresie zarządzania, która promuje ponadnarodowe doświadczenie, współpracę i uczenie się w ramach paneuropejskiej struktury.

W 2015 r. Szkoła sformalizowała unikalne podejście i perspektywę pod akronimem C4B: Kultury dla (4) Biznesu . Stanowi to kontynuację naszej pracy i jest obecnie osadzone w nowym Planie Strategicznym na okres 2018-2022.

Nasza wizja

(Co i gdzie chcemy być do 2022 r.)

„W 2022 roku ESCP zostanie uznana na całym świecie za wiodącą europejską szkołę biznesu zajmującą się międzynarodową edukacją w zakresie zarządzania.
Nasza wizja implikuje
 • tworzenie i rozpowszechnianie światowej klasy badań w międzynarodowym / porównawczym zarządzaniu, które kształtują sposób myślenia i zachowania organizacji i liderów;
 • tworzenie inteligentnych absolwentów z kulturowo i cyfrowo wyposażonych w celu kształtowania i łączenia jutrzejszych światów biznesu;
 • znaczące zaangażowanie w biznes, absolwentów i rząd w celu wspierania postępów w międzynarodowej praktyce zarządzania i relacjach międzykulturowych;
 • wykorzystanie różnorodności we wszystkich jej formach jako źródła innowacji, siły i przywództwa

Lokalizacje

Hiszpania online

Address
Hiszpania online, Hiszpania

Madryt

Address
c/ Arroyofresno, 1
28035 - Madrid
Spain

Madryt, Wspólnota Madrytu, Hiszpania

Stypendium Keystone

Dowiedz się, jakie możliwości daje Ci nasze stypendium

Akredytacje

EFMD Equis Accredited
AACSB Accredited