University of Copenhagen

Wstęp

Przeczytaj oficjalny opis

Światowej klasy uniwersytet badawczy

Kierując się kreatywnością intelektualną i krytycznym myśleniem od 1479 roku, badacze i studenci University of Copenhagen poszerzyli horyzonty i przyczynili się do rozwoju świata. Z 5000 naukowcami i 39 000 studentami, Uniwersytet może pochwalić się międzynarodowym środowiskiem badawczym i badawczym oraz wysoko notowany na czołowych listach rankingowych najlepszych uniwersytetów na świecie.

Uniwersytet oferuje badaczom i studentom możliwość rozwijania talentów i inicjuje ambitne interdyscyplinarne inicjatywy wspierające silne społeczności akademickie. Poprzez nauczanie oparte na badaniach - i angażowanie ich w badania - studenci są przygotowani do stawienia czoła wyzwaniom i potrzebom społeczeństwa.

University of Copenhagen dąży do tego, aby stać się jednym z najbardziej zielonych obszarów kampusu na świecie, pozostawiając możliwie najmniejszy ślad środowiskowy i klimatyczny. Uniwersytet ułatwia współpracę między organizacjami, współpracuje ze społecznością biznesową i pomaga studentom znaleźć odpowiednie programy i projekty w dziedzinie zrównoważonego rozwoju.

Uniwersytet koncentruje się również na równości płci i widzi różnorodność jako siłę.

109623_clinic-doctor-health-hospital.jpg

W skrócie

University of Copenhagen został założony w 1479 r. Przez duńskiego króla Christiana 1, a dziś ma około 39 000 studentów i 9 000 pracowników - z czego około 5 000 to naukowcy - i osiąga przychody w wysokości 8,6 miliarda DKK.

Dziewięć Nagród Nobla zostało przyznanych naukowcom z Uniwersytetu.

Sojusze

University of Copenhagen jest członkiem dwóch międzynarodowych sojuszy wysoko postawionych uniwersytetów:

  • Międzynarodowe stowarzyszenie uniwersytetów badawczych (IARU)

i

  • Liga Europejskich Uniwersytetów Badawczych (LERU)

Absolwenci

Uniwersytet chce wspierać trwające przez całe życie relacje ze swoimi absolwentami. Jeśli ukończyłeś University of Copenhagen , możesz dołączyć do sieci absolwentów. Członkostwo jest bezpłatne.

Lokalizacje

Kopenhaga

Address
10 Nørregade
1165 Kopenhaga, Dania