Keystone logo

4 online Programy w Studia prawnicze Prawo ochrony danych 2024

Filtry

Filtry

  • Studia prawnicze
  • Prawo ochrony danych
Kierunki studiów
  • Studia prawnicze (4)
  • Powrót do głównej kategorii
Lokalizacje
Znajdź więcej lokalizacji
Typ stopnia naukowego
Czas trwania
Tempo nauki
Język
Język
Forma badania

online Programy w Studia prawnicze Prawo ochrony danych

Czym jest prawo dotyczące danych i prywatności?
Prawo dotyczące danych i prywatności odnosi się do krajowych i międzynarodowych przepisów, które regulują zbieranie, przechowywanie, wykorzystywanie i ujawnianie danych osobowych i informacji. Przepisy te różnią się w zależności od kraju, ale zazwyczaj wymagają od firm uzyskania zgody osób fizycznych przed gromadzeniem lub wykorzystaniem ich danych osobowych. W niektórych przypadkach firmy mogą być również zobowiązane do zapewnienia osobom fizycznym dostępu do ich danych i podjęcia kroków w celu ich ochrony przed nieuprawnionym użyciem lub ujawnieniem.

Jakie kariery są dostępne w prawie danych i prywatności?
Kilka różnych karier mieści się pod parasolem prawa danych i prywatności. Należą do nich prawnicy zajmujący się ochroną danych, którzy doradzają firmom w zakresie zgodności z przepisami dotyczącymi ochrony danych; inspektorzy ochrony danych, którzy opracowują i wdrażają polityki i procedury mające na celu ochronę danych osobowych; oraz specjaliści ds. bezpieczeństwa informacji, którzy pracują nad zabezpieczeniem systemów cyfrowych i zapobiegają nieautoryzowanemu dostępowi do wrażliwych informacji. Specjaliści z dyplomem z zakresu prawa danych i prywatności mogą pracować dla dużej firmy, aby wdrożyć i utrzymać politykę ochrony danych lub wejść do firmy prawniczej zamierzającej specjalizować się w sprawach dotyczących naruszeń przepisów o ochronie danych i prywatności.

Co będę studiować podczas studiów z zakresu prawa danych i prywatności?
Istnieją różne programy studiów i opcje kursów dostępnych dla osób zainteresowanych kontynuowaniem kariery w danych i prawa prywatności. Niektóre możliwe stopnie obejmują Bachelor of Science in Computer Science, Master of Information Systems Security lub Juris Doctor. Zajęcia mogą obejmować takie tematy jak przepisy prawa dotyczące prywatności danych, zarządzanie bezpieczeństwem informacji oraz eksplorację danych ialysis.