Keystone logo
University of Turku

University of Turku

University of Turku

Wstęp

Wielodyscyplinarny. Międzynarodowy. Uniwersytet Badawczy.

University of Turku to aktywna społeczność akademicka licząca 25 000 studentów i pracowników, która prowadzi przełomowe i interdyscyplinarne badania. Angażujemy się w rozwój fińskiej i międzynarodowej edukacji oraz innowacji torujących drogę do lepszej przyszłości.

Oprócz Turku mamy kampusy w miastach Rauma i Pori oraz działamy w całej Finlandii – od Laponii po Morze Archipelagowe.

Skuteczne badania

Prowadzimy badania i pracujemy na rzecz lepszej przyszłości i dobrobytu.

Promujemy darmową, efektywną i otwartą naukę. Nasze badania są multidyscyplinarne i międzynarodowe , ukierunkowane na nowe, interdyscyplinarne inicjatywy.

Nasze badania są sprofilowane według sześciu obszarów tematycznych:

 • Różnorodność biologiczna i zrównoważony rozwój
 • Technologie przyszłości i społeczeństwo cyfrowe
 • Pamięć kulturowa i zmiana społeczna
 • Dzieci, młodzież i nauka
 • Zdrowie, diagnostyka i opracowywanie leków
 • Studia morskie i morskie

10 najlepszych powodów, aby wybrać UTU

 • UTU jest jednym z najbardziej międzynarodowych uniwersytetów w Finlandii.
 • Programy oparte na naszych mocnych stronach w badaniach.
 • Doskonałe perspektywy kariery dla absolwentów.
 • Hojne stypendia są dostępne dla utalentowanych studentów.
 • Profesorowie i wykładowcy, którzy rzucają wyzwanie nauce.
 • Osobiste wsparcie i usługi przez cały okres studiów.
 • Nowoczesne wyposażenie i środowisko nauki.
 • Szeroki wybór studiów fakultatywnych i nieobowiązkowych.
 • Aktywne życie studenckie i wszechstronna działalność.
 • Kompaktowy kampus, gdzie wszystko jest blisko.

Czytaj więcej: utu.fi/stopnie

Misja

University of Turku to aktywny na arenie międzynarodowej i atrakcyjny uniwersytet badawczy, którego siła leży w wysokiej jakości, multidyscyplinarnych badaniach.

Promujemy edukację i wolną naukę oraz zapewniamy szkolnictwo wyższe oparte na badaniach. Ściśle współpracujemy ze społeczeństwem fińskim i aktywnie uczestniczymy w rozwoju regionu.

Cele strategiczne

Inspirujemy wyjątkowymi doświadczeniami edukacyjnymi i wyjątkowymi efektami uczenia się

Kształcimy przyszłych ekspertów, którzy rozwiążą złożone pytania naukowe i problemy społeczne oraz zbudują zrównoważony świat. Edukacja, którą zapewniamy, zachęca uczniów do samodzielnego krytycznego myślenia i osiągania kompleksowych celów edukacyjnych. Nasi absolwenci mają doskonałe umiejętności współpracy, umiejętność tworzenia pracy dla siebie i innych oraz wiedzę, którą można zastosować w różnych sektorach społeczeństwa.

Kultywujemy angażujące i wyjątkowe środowisko badawcze

Badania prowadzone w University of Turku są etyczne i naukowo doskonałe. Nasze badania mają znaczący wpływ i pozwalają sprostać przyszłym globalnym wyzwaniom. Ścisła krajowa i międzynarodowa współpraca badawcza umacnia pozycję Uczelni wśród wiodących uczelni badawczych na świecie.

Jesteśmy proaktywnym i dynamicznym partnerem

University of Turku ponosi globalną odpowiedzialność i jest proaktywnym partnerem w rozwoju. Doskonałe badania i edukacja tworzą podstawę naszego rosnącego wpływu. Szkolimy ekspertów zdolnych do zmian, którzy budują zrównoważoną przyszłość w różnych sektorach społeczeństwa.

Jesteśmy aktywną społecznością ekspertów

Jesteśmy równą i zróżnicowaną społecznością uniwersytecką z silnym zestawem wartości. Kierujemy się zasadami zrównoważonego rozwoju. Dobro naszej uniwersyteckiej społeczności jest podstawą naszego sukcesu. Dobre samopoczucie odzwierciedla się w motywacji, bezproblemowej współpracy i dobrych wynikach.

Dzięki naszym wyjątkowym usługom, zwartemu kampusowi i aktywnemu życiu studenckiemu, zagraniczni studenci czują się jak w domu i bezpieczni od samego początku pobytu.

Inspirujące kariery naukowe

Dobro całej społeczności Uczelni jest dla nas ważne. Chcemy wspierać młodych naukowców w ich karierze i oferować środowisko badawcze oraz społeczność, która inspiruje ich do unikalnych osiągnięć i wyników.

Profilaktyczne działanie ksylitolu na próchnicę zębów po raz pierwszy odkryto w Instytucie Stomatologii University of Turku . Każdego roku z badań prowadzonych na Uniwersytecie wynika ponad sto różnych innowacji i dziesiątki ujawnień wynalazków. Innowacje z badań

Kreatywny, zwinny i innowacyjny

Rozwijamy postawy i działania przedsiębiorcze w całej Uczelni. Oferujemy platformę wzrostu dla startupów i spin-offów wywodzącą się z najlepszych badań.

Zbuduj z nami swoją przyszłą karierę

University of Turku jest popularnym miejscem wymiany, studiów magisterskich i doktoranckich. Współpracujemy z ponad 400 uniwersytetami na całym świecie i oferujemy naszym studentom szeroki wybór kursów i programów prowadzonych w języku angielskim.

Witamy w studenckim mieście Turku

Kampus w Turku University of Turku znajduje się w pobliżu centrum miasta i rzeki Aura, w pobliżu innych instytucji szkolnictwa wyższego, firm Parku Naukowego w Turku i Szpitala Uniwersyteckiego w Turku. Obszar kampusu rozciąga się od katedry w Turku aż do stacji kolejowej Kupittaa.

Wszystkie ważne usługi dla studentów, personelu i gości znajdują się w pobliżu kampusu. Wszędzie można się wygodnie poruszać pieszo, na rowerze lub autobusami miejskimi Föli.

Wspólnym celem instytucji szkolnictwa wyższego w Turku i miasta Turku jest bycie najlepszym miastem studenckim w Finlandii! Aktywne życie studenckie, łatwy i dobrze działający transport publiczny oraz niedrogie mieszkania to wielkie atuty Turku. Aż 99% studentów tutejszych uczelni poleca Turku jako miasto studenckie swoim znajomym.

Dowiedz się więcej o studenckim mieście Turku na kanale Study in Turku na Youtube !

Rozsądne koszty utrzymania z wieloma opcjami mieszkaniowymi , pełnowymiarowymi usługami publicznymi i prywatnymi, żywym życiem kulturalnym i różnorodnymi możliwościami rekreacji na świeżym powietrzu nad otaczającym Morzem Archipelagowym gwarantują, że Turku oferuje najlepszą jakość życia i jest lukratywną lokalizacją również dla studentów co do wykwalifikowanych fachowców.

Zgodnie ze strategicznym celem wyznaczonym przez miasto, do 2029 r. Turku stanie się najciekawszym miastem północnego Bałtyku, z silnymi podstawami zarówno w dziedzinie sztuki, jak i nauki. Turku buduje unikalne aktywa – kreatywny przemysł produkcyjny, biotechnologię, wiedzę logistyczną – poprzez udogodnienia i synergie klastrów.

Witamy w Turku w Finlandii!

Lokalizacje

 • Student and Admissions Services University of Turku 20014 Turun yliopisto, , Turku

 • Department of Teacher Education Seminaarinkatu 1, 26100, Rauma

pytania