Keystone logo
© The University of Fredericton
Toronto International College

Toronto International College

Toronto International College

Wstęp

Witamy w TIC High School, jednej z najbardziej praktycznych, prestiżowych szkół średnich przygotowujących do studiów w Kanadzie!

Jesteśmy prywatną szkołą Advanced Placement (AP) z wieloma doświadczeniami pozaszkolnymi, stałymi wskazówkami i lekcjami XXI wieku.

Jesteśmy bardzo podekscytowani spotkaniem z Tobą, aby zaplanować swoją drogę do rosnącego sukcesu!

Toronto to największe miasto w Kanadzie

Toronto International College (TIC), założone w 2003 roku, ma na celu zaspokojenie potrzeb i wymagań studentów z Kanady i całego świata. Obsługujemy studentów, którzy wymagają indywidualnej uwagi i/lub studentów, którzy chcą intensywnie przygotowywać się do przyjęcia na prestiżowe kanadyjskie uniwersytety i uczelnie.

TIC to wyjątkowa szkoła przygotowawcza dla uczniów, którzy chcą ukończyć szkołę średnią, poprawić znajomość języka angielskiego i/lub być przygotowani akademicko, kulturowo i językowo do uniwersytetu lub college'u.

Oferujemy program nauczania Ministerstwa Edukacji Ontario w intensywnym, zorganizowanym środowisku nauczania; szczególnie dla studentów zagranicznych. Nasi studenci są przygotowani do ubiegania się i pomyślnego przejścia do instytucji policealnych w Kanadzie.

Ocena

Ocena akademicka studenta opiera się na połączeniu ciągłej oceny pracy na kursie, takiej jak eseje, projekty, testy i zadania, które stanowią 70% ogólnej oceny z kursu. Egzamin końcowy na zakończenie każdego modułu stanowi 30% ogólnej oceny z kursu.

Wymagania dotyczące ukończenia studiów

Program nauczania Ministerstwa Edukacji Ontario zajmuje czwarte miejsce na świecie. Dyplom Ontario Secondary School Diploma (OSSD) wymaga ukończenia 30 punktów zaliczeniowych, egzaminu Ontario Secondary School Literacy Test (OSSLT) lub

Ontario Secondary School Literacy Course (OSSLC) i 40 godzin prac społecznych.

Rekrutacja

 • Krok 1

Wypełnij załączony formularz zgłoszeniowy studenta międzynarodowego. Nie ma daty zamknięcia, ponieważ wnioski są rozpatrywane przez cały rok. Zaleca się jednak złożenie wniosku z dużym wyprzedzeniem, ponieważ mogą wystąpić opóźnienia w ubieganiu się o kanadyjskie zezwolenie na naukę.

 • Krok 2

Wyślij wypełniony formularz zgłoszeniowy studenta międzynarodowego wraz z całą dokumentacją uzupełniającą i wymaganą opłatą za zgłoszenie do Biura Rekrutacji.

Dokumentacja pomocnicza obejmuje:

 1. Dowód znajomości języka angielskiego (TOEFL lub inny międzynarodowo uznany test z języka angielskiego)
 2. Transkrypcje akademickie poprzednich szkół, do których uczęszczałeś
 3. CV (jeśli masz jakiekolwiek doświadczenie w pracy)
 • Krok 3

Ocenimy Twoją aplikację: na podstawie Twoich kwalifikacji akademickich i znajomości języka angielskiego dla wybranego programu studiów.

 • Krok 4

Potwierdzimy otrzymanie Twojego wniosku. Jeśli Twoje zgłoszenie się powiedzie, stworzymy dla Ciebie pakiet, który będzie zawierał:

 1. Korespondencja wskazująca program, na który zostałeś przyjęty oraz datę rozpoczęcia programu. Wskażemy wszelkie warunki, które muszą zostać spełnione przed potwierdzeniem rejestracji.
 2. Faktura za czesne i inne opłaty.
 3. Informacje o usługach dla studentów, w tym ubezpieczenie zdrowotne, zakwaterowanie itp.
 • Krok 5

Aby przyjąć ofertę stażu w jednym z naszych programów konieczne będzie uiszczenie czesnego i innych należnych opłat. Obejmuje to opłatę rejestracyjną i czesne, zwykle za pierwszy rok akademicki. Należną kwotę należy uiścić w dolarach kanadyjskich na rzecz wybranego przez siebie College'u przekazem bankowym, przekazem pieniężnym lub przelewem T/T. Po otrzymaniu czesnego wyślemy Ci oficjalny list akceptacyjny oraz pokwitowanie czesnego lub kaucji, które są potrzebne do ubiegania się o wizę na pobyt czasowy i zezwolenie na naukę.

 • Krok 6

Złóż wniosek o wizę na pobyt czasowy i zezwolenie na studia w odpowiedniej ambasadzie kanadyjskiej, wysokiej komisji lub konsulacie w swoim kraju. Czas przetwarzania będzie się różnić i najlepiej zastosować jak najszybciej. Główne wymagania dotyczące wizy na pobyt czasowy i zezwolenia na naukę to:

 1. Wypełniony formularz: Wniosek o pozwolenie na studia
 2. Dowód przyjęcia (jest to oryginalny list akceptacyjny wydany przez kolegium, do którego zamierzasz się zapisać)
 3. Dowód tożsamości (ważny paszport i cztery dodatkowe zdjęcia paszportowe)
 4. Dowód wsparcia finansowego (Musisz być w stanie udowodnić, że będziesz w stanie utrzymać się finansowo podczas pobytu w Kanadzie)
 5. Ocena medyczna zgodnie z przepisami obowiązującymi w niektórych krajach.

Dokładne szczegóły dotyczące tymczasowych: wiz pobytowych i zezwoleń na studia można uzyskać w najbliższej kanadyjskiej misji dyplomatycznej.

 • Krok 7

Po zatwierdzeniu Twojego wniosku o wizę na pobyt czasowy i zezwolenie na naukę przez Ambasadę Kanady możesz zaplanować swoją przeprowadzkę do Kanady. Koordynatorzy usług dla studentów w Kolegium, które Cię zaakceptowały, są w stanie pomóc Ci w tym przejściu i z przyjemnością pomożemy we wszelkich szczegółach Twojej przeprowadzki.

 • Krok 8

Wjeżdżając do Kanady musisz:

 1. Spełnij urzędnika imigracyjnego, że opuścisz Kanadę pod koniec studiów
 2. Zostałeś zaakceptowany przez Kolegium, do którego ubiegałeś się o przyjęcie
 3. Udowodnij, że masz wystarczająco dużo pieniędzy podczas pobytu w Kanadzie, aby opłacić czesne, koszty utrzymania siebie i towarzyszących członków rodziny oraz transport powrotny dla siebie i towarzyszących członków rodziny.
 • Krok 9

Witamy w Kanadzie!! Bienvenue w Kanadzie!! Po przybyciu do Toronto musisz skontaktować się z College i zarejestrować na swój semestr.

Stypendia i Finansowanie

Rankingi


Dowiedz się więcej tutaj!

Lokalizacje

 • Toronto

  Victoria Park Avenue,3550, M2H 2N5, Toronto

  pytania