Keystone logo
The University of Zambia ECAMPUS

The University of Zambia ECAMPUS

The University of Zambia ECAMPUS

Wstęp

Uniwersytet w Zambii wydał ponad 100 000 absolwentów i wniósł wkład w badania i rozwój technologiczny społeczności lokalnych i międzynarodowych. Ma ponad 100 umów o współpracy z renomowanymi uniwersytetami na całym świecie.

Naukowcy

Tytuły zawodowe

Programy licencjackie są przeznaczone przede wszystkim dla pracujących dorosłych, którzy nie są w stanie zniweczyć swoich innych zobowiązań.

Stopnie magisterskie

Gotowy, aby przenieść swoją karierę na wyższy poziom? UNZA oferuje obecnie programy studiów magisterskich, od biznesu po tematy edukacyjne.

Executive Education

Certyfikaty edukacji kadry kierowniczej mają pomóc profesjonalistom w zdobywaniu nowych umiejętności, z naciskiem na rzeczywiste zastosowania.

Historia UNZA

Uniwersytet w Zambii (UNZA) został utworzony na mocy ustawy nr 66 z 1965 r. Pierwszy nabór studentów odbył się 17 marca 1966 r. Motto Uniwersytetu, usługi i doskonałości przyświecało rozwojowi Uniwersytetu od jego powstania. .

UNZA znajduje się w Lusace na dwóch kampusach. Głównym kampusem jest kampus Great East Road i znajduje się przy Great East Road, 6 km od centrum miasta. Drugi kampus to kampus Ridgeway obsługujący szkołę medyczną. Znajduje się przy John Mbita Road, 4 km na południowy wschód od Lusaki, naprzeciwko Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego.

W październiku 1965 r. Jego Ekscelencja Prezydent Republiki Zambii wyraził zgodę na ustawę nr 66 z 1965 r., A jej rozpoczęcie 12 listopada 1965 r. Tego samego roku doprowadziło do legalnej egzystencji Uniwersytetu Zambii.

W ramach rekonstytuowanej Rady Tymczasowej rekrutacja pracowników postępowała szybko w terminie wyznaczonym na pierwszy nabór studentów, czyli 17 marca 1966 r. Tego dnia w kampusie Ridgeway rozpoczęła się pierwsza sesja akademicka.

Prezydent, dr Kaunda został mianowany kanclerzem 12 lipca 1966 r., W obecności przedstawicieli ponad pięćdziesięciu innych uczelni i około dwóch tysięcy gości. Następny dzień. Kanclerz położył kamień węgielny pod Uniwersytet Zambii na kampusie Great East Road.

Filozofia zarządzania

Uczelnia przyjmie partycypacyjny styl zarządzania, który będzie motywował pracowników, zapewni środowisko pracy sprzyjające wysokiej produktywności, pracę zespołową, w której przywództwo jest przykładem, zapewni skuteczną komunikację i wskazówki, które będą dostępne dla wszystkich, oraz będą promować indywidualny rozwój.

Nasze główne wartości

 • Akademicka wolność
 • Odpowiedzialność
 • Sprawiedliwość
 • Doskonałość
 • Ekologiczne środowisko
 • Innowacja
 • Integralność

Nasza misja i wizja

 • Wizja: wybitny uniwersytet napędzany dążeniem do wiedzy, innowacji i społecznej reakcji
 • Misja: zapewnienie odpowiedniego, innowacyjnego i kierowanego popytem szkolnictwa wyższego dla rozwoju społeczno-gospodarczego.

Lokalizacje

 • Lusaka

  Great East Road, 10101, Lusaka

  • Lusaka

   John Mbita Road, Medical School, , Lusaka

   pytania