Keystone logo
© Eli Haney, Northwest University photographer
The University of Texas Permian Basin Online

The University of Texas Permian Basin Online

The University of Texas Permian Basin Online

Wstęp

O UT Permian Basin Online

Dowiedz się, co wyróżnia programy online UT Permian Basin spośród innych.

UT Permian Basin rozumie wyzwania, przed którymi stoją dziś studenci. W rezultacie uniwersytet stał się liderem w edukacji online, znanym z inspirowania sukcesów studentów poprzez akredytowane programy online, opłacalne czesne i wspólne środowisko edukacyjne online, w którym studenci mogą uzyskać tytuł UT Permian Basin z dowolnego miejsca na świecie.

UT Permian Basin Online zapewnia przewagę konkurencyjną:

 • Wygodne - programy są w 100% online i można je ukończyć we własnym tempie.
 • Niedrogie - nasze programy są opłacalne, a koszt jednego kredytu jest niższy niż w przypadku innych podobnych programów w całym kraju.
 • Elastyczność - kursy specyficzne dla programu trwają zaledwie osiem tygodni z sześcioma datami rozpoczęcia w ciągu roku.
 • Reputacja - nasze programy online są w pełni akredytowane.
 • Dostępny - wydział składa się z uznanych biznesmenów i doktorów.

O basenie permskim

Gdzie stary zachód spotyka się z nowym wiekiem.

Nie ma takiego miejsca jak basen permski - dzikie, nietknięte piękno usiane kieszeniami nowoczesnego rozwoju. Rugged spotyka szyk West Texas.

Uwielbiamy nasze niekończące się błękitne niebo, ale wiemy, że West Texas to coś więcej niż idealny zachód słońca. W basenie permskim mieszkają mili, pracowici, optymistyczni ludzie, którzy nigdy nie spotkali nieznajomego.

Jeśli chcesz stworzyć własną przyszłość, tutaj właśnie należysz.

O dorzeczu

„Basen” to prosty termin geologiczny określający zanurzenie lub zagłębienie w powierzchni ziemi - zwykle spowodowane przez erozję naziemną i trzęsienia ziemi głęboko pod ziemią.

Rozciągający się od wschodniego Nowego Meksyku i obejmujący większość zachodniego Teksasu (Lubbock na północy, dolina Rio Grande na południu), basen permski jest w rzeczywistości zbiorem mniejszych basenów. W sumie basen permski zajmuje 75 000 mil kwadratowych, co czyni go jednym z większych basenów w Ameryce Północnej.

Ale to jest geologia. Z perspektywy laika basen permski to w rzeczywistości oszałamiający odcinek amerykańskiej ziemi o wyjątkowym pięknie. Czujesz, że możesz rzeczywiście zobaczyć, jak ziemia spotyka się z niebem w oddali.

W basenie permskim każdy znajdzie coś dla siebie.

Odessa i Midland: Urban Country

Od pokoleń ludzie z całego świata udali się do Zachodniego Teksasu w poszukiwaniu wolności, przygody i fortuny na polach naftowych. Miasta, które zbudowali, rozrosły się w górę i na zewnątrz, tworząc nowoczesne centra miejskie rozsiane po całym basenie permu - w tym dwa, które UTPB nazywa domem.

Siedziba głównego kampusu UT Permian Basin, Odessa jest jednym z największych miast w zachodnim Teksasie. Zróżnicowane miasto z bogatą historią sięgającą lat osiemdziesiątych XIX wieku Odessa przeszła duże przemiany w ciągu ostatnich dwóch dekad. Niedawno magazyn Forbes uznał Odessę za jedno z najszybciej rozwijających się małych miast w Stanach Zjednoczonych.

Zaledwie 15 minut w dół I-20 znajduje się w Midland. W kampusie UTPB w Midland znajdują się nasze szkoły muzyczne i inżynierskie oraz Centrum Energetyki i Dywersyfikacji Ekonomicznej. Jako siedziba byłego prezydenta George'a HW Busha i dużych światowych korporacji, takich jak Chevron i Concho, Odessa oferuje prestiż i możliwości, którym niewiele takich miast może się równać.

Każdego dnia kultura tych specjalnych miast pogłębia się.

Siedząc na szczycie przyszłości energii

Na początku XXI wieku basen permski - niegdyś źródło ogromnych dostaw ropy - wydawał się tracić na znaczeniu.

Ale nowe technologie ujawniły coś wręcz przeciwnego: w ziemi pod basenem permskim było więcej ropy naftowej, niż ktokolwiek mógł się domyślić. Dzięki postępom w poszukiwaniu energii basen permski szybko został uznany za największy rezerwat ropy na świecie. Oczekuje się, że nasze podwórko będzie napędzać amerykańską i globalną gospodarkę przynajmniej przez następne dwie dekady.

Dzięki temu odkryciu nasza szyja lasu doświadczyła eksplozji w działalności gospodarczej. Ponieważ w miarę pozyskiwania coraz większej ilości energii pojawiły się obok niej inne branże - w tym biznes i finanse, opieka zdrowotna, edukacja, budownictwo, technologia cyfrowa, transport i miejsca pracy w sektorze publicznym.

Innymi słowy, ostatni „boom naftowy” spowodował większy „boom gospodarczy”, który już teraz wypłaca znaczne dywidendy studentom i specjalistom, którzy korzystają z tej okazji z pokolenia na pokolenie.

Akademickie serce zachodniego Teksasu

Nie chwalimy się, kiedy nazywamy UT Permian Basin „akademickim sercem Zachodniego Teksasu”. Ale z pewnością jesteśmy dumni z pracy, którą wykonujemy każdego dnia.

Ponieważ każdego dnia pomagamy niektórym z najlepszych studentów na świecie realizować ich pasje i planować lukratywne kariery. Zapewniamy nowoczesną edukację po przystępnej cenie. Znajdujemy innowacyjne sposoby dostarczania najbardziej kompletnych, różnorodnych i wręcz zabawnych doświadczeń w college'u.

Mamy nadzieję, że dołączysz do nas.

Misja, wizja i historia

Skąd przyszliśmy, dokąd zmierzamy.

Nasza misja

Jako regionalna, kompleksowa instytucja The University of Texas Permian Basin służy zróżnicowanej społeczności studentów z regionu, stanu i nie tylko. Dzięki doskonałości w nauczaniu, uczeniu się, badaniach i służbie publicznej skoncentrowanej na studentach uniwersytet kultywuje zaangażowanych obywateli i wpływa na życie, jednocześnie rozwijając technologię i interesy publiczne Zachodniego Teksasu.

Historia basenu permskiego UT

Zaczęliśmy jako eksperyment. W 1969 r. Ustawodawca stanowy w Teksasie postanowił utworzyć uniwersytet „wyższego poziomu” w Odessie, tj. Szkołę, która przyjmowałaby wyłącznie studentów, seniorów i studentów.

Ale zanim budowa nowej szkoły mogła się w pełni rozpocząć, proces przerwał sprawę. Powód zakwestionował ważność aktów własności uniwersytetu. Praca zatrzymana.

W końcu interweniował Sąd Najwyższy w Teksasie, orzekając na korzyść uniwersytetu. Spychacze wystrzeliły z powrotem, aw kwietniu 1972 r. Nowy kampus UT Permian Basin wybuchł.

Nieco ponad rok później - 4 września 1973 r. - Uniwersytet otworzył się na zajęcia. Budowa nie była jednak ukończona, więc 1112 uczniów z pierwszej klasy studiowało w tymczasowych budynkach i przyczepach. Minęłoby prawie kolejny rok, zanim stałe obiekty UT Permian Basin zostaną ukończone.

Przewijanie do przodu 18 lat: ustawodawca w Teksasie po raz kolejny postanowił zmienić trajektorię UTPB, przyjmując ustawę, która zmieniła szkołę w czteroletnią instytucję. Pierwsza klasa studentów pierwszego roku - znana w tradycji kampusu jako Pioneer Freshmen - dołączyła jesienią 1991 roku.

Od naszych skromnych, eksperymentalnych początków basen permski UT rozrósł się w prawie każdym kierunku.

Żadna szkoła nie jest podobna do UT Permian Basin. Może dlatego żadna szkoła nie ma takiej historii.

Razem jesteśmy Falcons.

Wymagania wstępne

Wykaż swoje zaangażowanie i gotowość do odniesienia sukcesu w szkole biznesu, przystępując do egzaminu GMAT — najczęściej stosowanego egzaminu wstępnego, który mierzy Twoje umiejętności krytycznego myślenia i rozumowania.

Pobierz mini quiz GMAT, aby zapoznać się z pytaniami, które znajdziesz na egzaminie.

Lokalizacje

 • Odessa

  4901 East University, 79762, Odessa

  • Midland

   1310 North F.M. 1788, 79707, Midland

   pytania