Keystone logo
© Credits to Ameena Athab
The University of Iowa

The University of Iowa

The University of Iowa

Wstęp

The University of Iowa jest jednym z czołowych amerykańskich publicznych uniwersytetów badawczych.

Założona w 1847 roku jest najstarszą państwową uczelnią wyższą i znajduje się nad malowniczą rzeką Iowa w Iowa City.

Członek Association of American Universities od 1909 i Big Ten Conference od 1899, The University of Iowa jest siedzibą jednego z najbardziej uznanych akademickich ośrodków medycznych w kraju, a także światowego lidera w dziedzinie badań i rzemiosła. pismo. Iowa jest znana z doskonałości zarówno w sztuce, jak i nauce, oferując światowej klasy studia licencjackie, magisterskie i profesjonalne programy akademickie w wielu różnych dziedzinach.

Misja

Po założeniu w 1847 r. ustawodawca stanowy powierzył The University of Iowa potrójną misję nauczania, badań i służby publicznej. Realizując tę misję dzisiaj, uniwersytet zapewnia wyjątkowe nauczanie i transformacyjne doświadczenia edukacyjne, które przygotowują studentów do sukcesu i spełnienia w coraz bardziej zróżnicowanym i globalnym środowisku; rozwija naukowe i twórcze przedsięwzięcia poprzez najnowocześniejsze badania i produkcję artystyczną; wnosi naukę i odkrycia w służbę mieszkańcom stanu Iowa, narodowi i światu, poprawiając życie poprzez edukację, opiekę zdrowotną, sztukę i kulturę oraz witalność społeczną i gospodarczą.

Wizja

The University of Iowa będzie miejscem pierwszego wyboru dla zróżnicowanego i utalentowanego grona studentów, wykładowców i pracowników, którzy będą tworzyć nowe rozdziały eksploracji, odkrywania, tworzenia i zaangażowania. Wspólnie wzmocnimy pozycję uczelni jako jednej z najwybitniejszych uczelni publicznych w kraju.

Podstawowe wartości

Nasze podstawowe wartości określają zarówno to, kim jesteśmy, jak i do których aspirujemy jako społeczność uniwersytecka. Planując, ustalając priorytety i podejmując codzienne decyzje dotyczące realizacji naszej misji, kierujemy się tymi pięcioma współzależnymi zobowiązaniami:

Kreatywność

Odkrywamy nowe sposoby patrzenia na świat i ulepszania go.

Jesteśmy zaangażowani w poszukiwanie nowej wiedzy i twórczości artystycznej oraz wykorzystywanie tych odkryć do wywierania transformacyjnego wpływu na nasz stan oraz w naszych lokalnych, krajowych i globalnych społecznościach.

Społeczność

Zależy nam na współpracy i aktywnym zaangażowaniu.

Cenimy wkład każdej osoby, jednocześnie zdając sobie sprawę, że nasze największe sukcesy przychodzą, gdy pracujemy razem nad twórczym wkładem — często w różnych dyscyplinach i działach, a często z partnerami społeczności.

Doskonałość

We wszystkim, co robimy, oczekujemy od siebie wszystkiego, co najlepsze.

Mierzymy się poprzez rygorystyczne standardy, szanujemy wysokie aspiracje i osiągnięcia oraz oczekujemy, że wszyscy członkowie społeczności uniwersyteckiej będą dążyć do doskonałości.

Włączenie

Afirmujemy i celebrujemy wszystkie tła i tożsamości.

Osiągamy doskonałość poprzez przyciąganie i zatrzymywanie zróżnicowanej, utalentowanej populacji studentów, wykładowców i pracowników oraz budowanie przyjaznego i dostępnego środowiska, w którym jednostki czują się doceniane i szanowane oraz mają możliwość rozwoju.

Integralność

Jesteśmy uczciwi, uczciwi, szanowani i etyczni.

Trzymamy się najwyższych standardów etyki zawodowej i naukowej, odpowiadamy za nasze decyzje i działania, odpowiedzialnie zarządzamy powierzonymi nam zasobami oraz traktujemy się nawzajem uczciwie i uczciwie.

Statystyka

 • Łącznie 31206 zapisów, jesień 2021 r
 • 23-29 środkowy 50% zakres wyników ACT
 • 3,81 mediana GPA, klasa 2025

Rejestracja, jesień 2021 r

Typ studentaZapisy
Student21608
Absolwent6415
Zawodowy (doktorat)1886
Szkolenie podyplomowe1297
Całkowity31206

Rejestracja według rasy / pochodzenia etnicznego

Rasa/Pochodzenie etniczneLiczba zapisów% całości
Afroamerykanin lub Murzyn9713,1%
Rdzenni mieszkańcy Alaski lub Indianie amerykańscy540,2%
Azjata Amerykanin15194,8%
Hiszpanie lub Latynosi23497,4%
Międzynarodowy21037,8%
Rdzenni mieszkańcy Hawajów lub innych wysp Pacyfiku200,1%
Dwa lub więcej wyścigów10293,2%
Biały (nie-Latynos) lub nieznana rasa2368574,6%
 • 18,3% uczniów pierwszego pokolenia
 • I Publicznej Szkoły do przyjmowania kobiet i mężczyzn na równych zasadach
 • I Szkoła oficjalnie poparła grupę uczniów LGBT (w 1970 r.)

  Lokalizacje

  • Iowa City

   Iowa City, Stany Zjednoczone

  Programy

   Instytucja oferuje również:

   pytania