Keystone logo
Silesian University - School of Business Administration

Silesian University - School of Business Administration

Silesian University - School of Business Administration

Wstęp

Nadajemy sens uczenia się.

W School of Business Administration najnowocześniejsze badania spotykają się z rodzinną atmosferą regionalnej uczelni publicznej. Nasze kampusy znajdują się w regionie, ale nasze pomysły nie są ograniczone miejscem. Z blisko 3000 studentów należymy do raczej mniejszych uczelni. Jednak stosunek uczeń-nauczyciel wynoszący 15: 1 umożliwia naszym uczniom rozwijanie zdrowych indywidualnych relacji mentorskich z nauczycielami, oferując im wgląd i pomoc w sposób, który byłby niemożliwy w większej klasie. W ramach Business Gate Academy studenci zdobywają cenne umiejętności praktyczne i umiejętności rozwiązywania problemów podczas pracy nad prawdziwymi przypadkami biznesowymi. Na Uniwersytecie Śląskim inspirujemy Twój rozwój i rozwijamy Twoją naturalną kreatywność. Twoja pomyślna przyszłość jest naszą siłą napędową!

Uniwersytet Śląski w Opawie (SU), założony w 1991 roku, posiada trzy wydziały i dwa instytuty uniwersyteckie:

 • Wydział Filozofii i Nauki w Opawie
 • Wyższa Szkoła Zarządzania w Karwinie
 • Wydział Polityki Publicznej w Opawie
 • Instytut Matematyczny w Opawie
 • Instytut Fizyki w Opawie

Uniwersytet Śląski jest pełnoprawnym członkiem European University Association oraz laureatem prestiżowej nagrody HR Excellence in Research. W 2022 r. SU zajął 231-240 rankingów uniwersytetów QS EECA. Wszystkie oferowane programy studiów są w pełni akredytowane przez Ministerstwo Edukacji, Młodzieży i Sportu Republiki Czeskiej.

Jesteśmy otwarci na Świat.

Chcesz studiować, pracować lub prowadzić badania za granicą? Umiędzynarodowienie, będące jednym z filarów naszej misji, SU SBA współpracuje z ponad 60 uniwersytetami, głównie w Europie, ale także w Stanach Zjednoczonych, Rosji, Japonii czy Chinach, zapewniając szerokie możliwości swoim studentom i pracownikom, czy to za pośrednictwem programu Erasmus+, Horyzont 2020 lub szereg innych programów wymiany i stypendiów indywidualnych.

Czy nauka może być zabawą?

Młodzi ludzie studiujący na naszej uczelni z zainteresowaniem, wigorem i chęcią odkrywania tajemnic i odkrywania nowych rzeczy, odpowiadają na to pytanie twierdząco. Studenci studiów podyplomowych magisterskich i doktoranckich mogą uczestniczyć w działalności naukowej i ubiegać się o roczne stypendium w Konkursie Stypendiów Studenckich.

Funkcje kampusu

Nasz kampus oferuje to, co najlepsze z obu światów, zarówno studiowanie, jak i życie towarzyskie. Studenci mogą korzystać z nowoczesnych obiektów uniwersyteckich, w tym z akademików, biblioteki czy obiektów sportowych.

Zakwaterowanie dla studentów

Wszyscy nasi zagraniczni studenci mają zagwarantowane miejsce w naszym akademiku Na Vyhlídce, który znajduje się zaledwie 10 minut jazdy autobusem od głównego budynku wydziału. Studenci mogą wynająć pokoje dwuosobowe, które są w pełni wyposażone w Eduroam wi-fi, meble, pościel czy przybory kuchenne. Na każdym piętrze dostępna jest wspólna, w pełni wyposażona kuchnia, a także usługi pralni. Recepcja czynna jest przez całą dobę. Oprócz zakwaterowania, kampus Na Vyhlídce jest domem dla naszej Biblioteki Uniwersyteckiej, Profesjonalnego Centrum Turystyki, Działu Turystyki i Rekreacji, Biura Współpracy z Zagranicą, Siłowni, a nawet niektórych klas. Zakwaterowanie dla studentów jest bardzo rozsądne, zaczynając od 133 € miesięcznie.

  Rekrutacja

  Wniosek o przyjęcie na studia magisterskie z ekonomii i zarządzania (w całości prowadzone w języku angielskim) można złożyć online w ciągu kilku minut. Do wniosku nie są wymagane żadne obowiązkowe dokumenty, takie jak certyfikaty znajomości języka angielskiego. To takie proste! W ciągu tygodnia od pomyślnego egzaminu wstępnego, który odbywa się online, wydawany jest list akceptacyjny.

  Dokumenty obowiązkowe (przy fizycznej rejestracji w Karwinie, CZE):

  • Oficjalnie poświadczone kopie dyplomu potwierdzającego ukończenie studiów licencjackich lub uzupełniających studiów magisterskich lub magisterskich.
  • Kandydaci, którzy ukończyli studia wyższe za granicą, muszą przedłożyć uwierzytelniony odpis lub oryginał decyzji o uznaniu zagranicznego wykształcenia wyższego w Republice Czeskiej , chyba że umowa międzynarodowa stanowi inaczej.

  Wymagania wizowe

  Stypendia i Finansowanie

  Stypendia naukowe

  Aby nagrodzić wybitne osiągnięcia i przyciągnąć studentów najwyższego kalibru z całego świata, School of Business Administration ma przyjemność zaoferować system stypendiów dla studentów zapisanych na studia magisterskie z ekonomii i zarządzania. W każdym roku akademickim Dziekan SU SBA może przyznać jednorazowe stypendium w maksymalnej wysokości 50 000 CZK (ok. 2 000 EUR) maksymalnie 8 utalentowanym studentom z zagranicy. Studenci studiów magisterskich mogą również otrzymać stypendium merytoryczne za wyniki w nauce pierwszego roku w wysokości od 10 000 CZK do 50 000 CZK (ok. 400 EUR - 2 000 EUR) w zależności od średniej ważonej studiów nieprzekraczającej 1,70.

  Stypendia rządowe

  Rząd Republiki Czeskiej corocznie oferuje stypendia w ramach Zagranicznej Pomocy Rozwojowej. Te tak zwane stypendia rządowe wspierają studentów z Bośni i Hercegowiny, Etiopii, Gruzji, Kambodży, Mołdawii, Ukrainy i Zambii , którzy chcieliby studiować na publicznych uczelniach w Czechach. Republika Czeska zapewnia stypendia na studia realizowane zarówno w języku czeskim, jak i angielskim (w ramach uzupełniających studiów magisterskich i doktoranckich). Termin składania wniosków na rok akademicki 2023/2024 upływa 30 września 2022 r . Więcej informacji jest dostępnych tutaj .

  Stypendia Wyszehradzkie

  Obywatele krajów V4 ( Czech, Węgier, Polski i Słowacji ) oraz obywatele Albanii, Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Bośni i Hercegowiny, Gruzji, Kosowa, Macedonii Północnej, Mołdawii, Czarnogóry, Serbii i Ukrainy kwalifikują się na maksymalnie 4 semestry -stypendium w ramach Funduszu Wyszehradzkiego. Stypendia wyszehradzkie wspierają studentów studiów licencjackich, magisterskich i doktoranckich oraz pracowników naukowych uczelni w krajach Grupy Wyszehradzkiej, w tym w Czechach. Wnioski można składać od lutego, a termin upływa 15 marca każdego roku. Więcej informacji na temat tego stypendium można znaleźć tutaj .

  Rankingi

  Uniwersytet Śląski jest pełnoprawnym członkiem European University Association oraz posiadaczem prestiżowej nagrody HR Excellence in Research Award . W 2022 r. SU zajęło 231-240 miejsce w rankingach uniwersytetów QS EECA . Wszystkie oferowane programy studiów są w pełni akredytowane przez Ministerstwo Edukacji, Młodzieży i Sportu Republiki Czeskiej.

  Lokalizacje

  • Silesian University in Opava School of Business Administration in Karviná Univerzitní nám. 1934/3, 73340, Karvina

  pytania