Keystone logo
© SBCC
Santa Barbara City College

Santa Barbara City College

Santa Barbara City College

Wstęp

Santa Barbara City College (SBCC) Zagraniczni studenci zawsze odgrywali istotną rolę w życiu Santa Barbara City College . Santa Barbara City College wita międzynarodowych studentów i zachęca ich do korzystania ze wszystkich usług świadczonych przez Biuro Obsługi Studentów i personel International Student Support Program (ISSP). Santa Barbara City College znajduje się w Santa Barbara w Kalifornii, znanej również jako Riwiera Amerykańska. Zaledwie 100 kroków od plaży, Santa Barbara City College oferuje jeden z najpiękniejszych kampusów w kraju. Położone między Oceanem Spokojnym a górami Santa Ynez, jest blisko światowej stolicy przemysłu rozrywkowego, Los Angeles na południu, San Francisco na północy i Las Vegas na wschodzie. 283 słoneczne dni i wyjątkowe położenie zapewniają mnóstwo atrakcji przez cały rok. Personel biura International Student Support Program stara się zapewnić studentom zagranicznym możliwość skorzystania z wysokiej jakości programu akademickiego, a także stymulujących intelektualnie i zabawnych zajęć towarzyskich i pozalekcyjnych. Studenci zagraniczni mogą zapisać się do Santa Barbara City College aby poprawić swoje umiejętności językowe poprzez program języka angielskiego jako drugiego języka (ESL) lub ukończyć stopień naukowy, świadectwo osiągnięć lub dyplom lub nagrodę kompetencyjną lub wydziałową w ramach programu akademickiego. Uczęszczanie na rok przerwy (na rok lub semestr) lub zapisanie się do innej instytucji w USA podczas pobytu w Santa Barbara City College to również opcje dla studentów zagranicznych. Santa Barbara City College oferuje 250-stopniowe programy, 80 certyfikatów i 28 w pełni internetowych programów, stopni i certyfikatów. Wybrany jako #1 Value Community College 3 lata z rzędu, a także otrzymał nagrodę Aspen za doskonałość Community College, Santa Barbara City College jest doskonałym wyborem dla studentów zagranicznych pod względem akademickim i finansowym.

Nasza wizja

Santa Barbara City College stara się budować świadomą społecznie społeczność, w której wiedza i szacunek upoważniają jednostki do transformacji naszego świata.

Nasza misja

Jako społeczna szkoła wyższa poświęcona sukcesowi każdego ucznia. . .

Santa Barbara City College zaprasza wszystkich studentów. College zapewnia studentom zróżnicowane środowisko uczenia się i możliwości wzbogacenia ich życia, rozwoju kariery, zdobycia certyfikatów, zdobycia stopni naukowych i przeniesienia do czteroletnich instytucji.

College jest zaangażowany w tworzenie sprawiedliwej, integracyjnej, pełnej szacunku, partycypacyjnej i wspierającej społeczności, której celem jest sukces każdego ucznia.

Nasze podstawowe zasady

Podstawowe zasady Santa Barbara City College prowadzą wszystkie aspekty nauczania, organizacji i innowacji:

 • Polityki, praktyki i programy skoncentrowane na studentach
 • Zarządzanie partycypacyjne
 • Stan psychiczny i fizyczny
 • Bezpłatna wymiana pomysłów pomiędzy różnorodnymi uczniami
 • Dążenie do doskonałości we wszystkich staraniach uczelni.

Nasza karta

Misja i podstawowe zasady Santa Barbara City College wyrazem naszego oddania dla ducha i intencji fundamentalnych ram Kalifornijskich Koledżów Społecznościowych, opisanych w Kalifornijskim Kodeksie Edukacji §66010.4:

 • Misja podstawowa: nauczanie akademickie i zawodowe na poziomie niższego oddziału; postęp w rozwoju gospodarczym Kalifornii i globalnej konkurencyjności poprzez edukację, szkolenia i usługi.
 • Podstawowe i ważne funkcje: instrukcje naprawcze, ESL, instrukcje dla dorosłych niekwalitujących (w dziedzinach określonych jako będące w interesie państwa) oraz usługi wsparcia dla studentów.
 • Autoryzowana funkcja: kursy usług społecznościowych.

Rekrutacja

Warunki przyjęć

Zanim złożysz wniosek, upewnij się, że spełniasz następujące wymagania wstępne:

 • Wszyscy kandydaci muszą mieć równowartość 2,00 US GPA lub wyższą. Od uczniów, którzy ukończyli 18 lat, nie jest wymagane posiadanie dyplomu ukończenia szkoły średniej.
 • Wszyscy kandydaci muszą mieć ukończone 17 lat przed datą rozpoczęcia pierwszego semestru. Uczniowie, którzy nie ukończyli 18 lat, muszą wraz z wnioskiem złożyć kopię „mniejszych formularzy” przedstawionych poniżej oraz kopię dyplomu ukończenia szkoły średniej przed datą rozpoczęcia programu.
 • Wymagana znajomość języka angielskiego w celu przyjęcia do programu akademickiego. Istnieje kilka możliwości spełnienia naszych wymagań (np. zajęcia, szkoła językowa, testy standardowe itp.). Nie wymagamy TOEFL/IELTS.
 • Uczniowie przeniesieni ze szkół językowych w USA muszą mieć co najmniej 80% frekwencji w szkole językowej i spełniać jedno z wymagań dotyczących biegłości w języku angielskim.
 • Wystarczające środki finansowe na pokrycie szacunkowych kosztów studiów.

Terminy składania wniosków

Semestr zimowy

Nabór wniosków rozpocznie się w styczniu 2023 r.!

Terminy:

1 czerwca dla nowych studentów

15 czerwca dla przeniesionych/obecnych studentów F-1 w USA

Semestr wiosenny

15 października dla nowych uczniów

1 listopada dla przeniesionych/obecnych studentów F-1 w USA

Letnia sesja

Sesja letnia 2023 jest otwarta wyłącznie dla studentów przenoszących się z innej instytucji w USA.

1 kwietnia

Wymagania wizowe

Obecni studenci F-1 w USA

Jeśli przenosisz się do SBCC z innej szkoły w USA, wykonaj powyższe kroki i prześlij następujące dodatkowe dokumenty do swojego wniosku online:

 • Kopia wizy F-1
 • Formularz przylotu/wyjazdu I-94 — kliknij link „Pobierz najnowszy formularz I-94”.
 • Kopia I-20
 • Formularz weryfikacji statusu — studenci muszą mieć „status”. Doradca w Twojej obecnej instytucji będzie musiał zweryfikować i podpisać ten formularz.

Po złożeniu wniosku

 • Rozpatrzenie wniosków na wiosnę 2023 rozpoczniemy już 1 września. Po 1 września wnioski będą rozpatrywane w ciągu 3 tygodni od daty przesłania kompletnego wniosku. WAŻNE: Zgłoszenia muszą zawierać osobisty adres e-mail studenta.
 • Zaakceptowani studenci otrzymają pocztą elektroniczną ofertę przyjęcia, formularz I-20 i instrukcje dotyczące rejestracji.
 • Formularz I-20 to dokument nieimigracyjny, którego będziesz potrzebować, aby ubiegać się o wizę studencką F-1 w ambasadzie lub konsulacie USA w swoim kraju.

Stypendia i Finansowanie

Santa Barbara City College oferuje szeroką gamę stypendiów obecnym, przenoszącym się i nowo przyjeżdżającym studentom.

Przyjęci studenci mogą składać wnioski raz w roku, w lutym. W przypadku przyznania stypendium pieniądze na kolejny rok akademicki są wypłacane w dwóch częściach: połowa w semestrze zimowym i połowa w semestrze wiosennym. Kwoty wahają się od bardzo małych: 100-750 USD i większych 1000-2500 USD z pewnymi różnicami pomiędzy

Rankingi

SBCC znalazła się wśród najlepszych uczelni pod względem stopnia naukowego według Salary Score

28 stycznia 2020 r. firma Optimal (dawniej SR Education Group) opublikowała raport GradReports porównujący wynagrodzenia ponad 4,6 miliona absolwentów szkół wyższych w celu ustalenia wyników wynagrodzeń dla ponad 885 stopni naukowych. Wyniki wykorzystano następnie do uszeregowania najlepszych uczelni w USA w roku 2021 na poziomach Associate, licencjackich i magisterskich. Santa Barbara City College ma przyjemność ogłosić, że zajęła 11. miejsce w kategorii Najlepsze stopnie naukowe

Udostępnienie Salary Scores następuje w dogodnym momencie dla potencjalnych studentów rozważających dostępne opcje, ponieważ szkolnictwo wyższe zostało radykalnie zmienione przez Covid-19. Skutki gospodarcze pandemii zwiększyły potrzebę przeprowadzenia analizy kosztów i korzyści kontynuowania studiów, zwłaszcza w cieniu już grożącego kryzysu zadłużenia studentów.

Ubiegły rok stworzył atmosferę ogromnych napięć finansowych i niepewności, powiedział dyrektor generalny Optimal Sung Rhee, a teraz bardziej niż kiedykolwiek studenci i ich rodziny potrzebują danych przedstawiających wyniki w zakresie zarobków, dających im możliwość planowania przyszłości i także czują się pewnie w swoich decyzjach.

Wynik wynagrodzeń GradReports opiera się na średnich zarobkach absolwentów w roku po ukończeniu studiów, na podstawie danych z karty wyników uczelni Departamentu Edukacji Stanów Zjednoczonych. Wynik porównuje średnie wynagrodzenie absolwentów określonego programu w jednej szkole ze średnim wynagrodzeniem absolwentów tego samego programu w innych szkołach, umożliwiając potencjalnym uczniom sprawdzenie, które szkoły oferują najwyższe zarobki w ramach tego programu. Każda szkoła otrzymuje następnie ogólną ocenę wynagrodzeń według poziomu studiów, aby zilustrować uczelnie, które przygotowują uczniów do dobrze płatnej kariery, niezależnie od kierunku studiów. Ten ogólny wynik opiera się na wynikach szkoły we wszystkich oferowanych przez nią programach, ważonych liczbą uczniów zapisanych do każdego programu.

Ocena wynagrodzeń absolwentów na poziomie stopnia nadzwyczajnego w prawie 700 szkołach wyższych, szkołach technicznych i innych instytucjach wykazała, że 87 procent ze 100 najlepszych szkół to uczelnie publiczne. Szczególnie dobrze radzili sobie absolwenci z Kalifornii, ponieważ osiem z 25 najlepszych uczelni znajdowało się w Kalifornii.

SBCC oferuje ponad 100 stopni naukowych w różnych dziedzinach, od rachunkowości po pielęgniarstwo zawodowe.

W niedawnym komunikacie prasowym Optimal GradReport uznano za wskaźnik potencjału zarobkowego i zwrotu z inwestycji (ROI) w przypadku jednej z najważniejszych inwestycji, jakich kiedykolwiek dokona student.

 • 2020 Miejsce 1 na liście 50 najlepszych uczelni społecznych w kraju.
 • 2019 Miejsce 1 na liście 50 najlepszych uczelni społecznych w kraju.
 • 2018 miejsce na liście 50 najlepszych uczelni społecznych w kraju.

Lokalizacje

 • Santa Barbara

  721 Cliff Drive Santa Barbara, CA, 93109, Santa Barbara

 • Santa Barbara

  Cliff Drive,721, 93109, Santa Barbara

  pytania