Keystone logo
Pendragon Educational Publishers

Pendragon Educational Publishers

Pendragon Educational Publishers

Wstęp

Jeśli zwracasz się do kogoś w swoim ojczystym języku, jest 10 razy bardziej prawdopodobne, że kupisz od ciebie - niezależnie od ich kompetencji w języku angielskim.

- Gary Muddyman , Financial Times, 23 września 2015 r

Dlaczego uczyć się języka arabskiego?

Język arabski jest ważnym językiem świata, a powody, by uczyć się tego języka są niezliczone.

  • Język arabski jest jednym z sześciu oficjalnych języków roboczych Narodów Zjednoczonych.
  • Jest to język ojczysty dla około 325 milionów ludzi.
  • Arabski świat mówiący, a zwłaszcza państwa Zatoki Perskiej, są piątymi największymi partnerami handlowymi UE.
  • Język arabski to język uważany za "krytyczny" przez różne agencje rządowe na całym świecie.

Łączenie kultur z językami

Świat arabski uważany jest za kulturę "wysokiego kontekstu" (Sala ET). Relacje osobiste są bardzo ważne. Arabscy ​​partnerzy biznesowi docenią i szanują każdego, kto zadał sobie trud, aby nauczyć się podstaw języka arabskiego. A jednak wielu ludzi w firmach - na miejscu - często nie ma niezbędnych umiejętności językowych i zrozumienia kulturowego, aby poradzić sobie z wyzwaniem prowadzenia działalności gospodarczej w świecie arabskim.

ArabicOnline zapewnia cenne porady biznesowe, uwagi na temat etykiety biznesowej i informacji o kulturze na temat prowadzenia działalności gospodarczej w świecie arabskim. ArabicOnline pomaga uczniom unikać podstawowych i niepotrzebnych błędów.

Nauka języka arabskiego - obecna sytuacja

W ostatnich latach wzrosło zainteresowanie nauką arabskiego. Jednak wiele osób, które chcą uczyć się języka arabskiego i istnieje poważny niedobór wysokiej jakości, wiarygodnych i autorytatywnych kursów, które uczą języka arabskiego jako języka obcego i które są przeznaczone dla europejskich lub zachodnich uczniów.

Wiele kursów arabskiego zazwyczaj przywiązuje wagę przede wszystkim do słownictwa, struktur i gramatyki. Innymi słowy, stosują się do tradycyjnych pojęć i używają przestarzałych metodologii nauki języka. Często traktują język arabski jako język martwy, jak łaciński. Często zaniedbują także coraz ważniejszy aspekt świadomości kulturowej i nie dostrzegają, że uczący się musi być kulturowo kompetentny, aby zrozumieć język i odpowiednio się z nim komunikować.

To wymaga innego rodzaju kursu niż oferowane.

Wiele internetowych kursów e-learningowych rzadko wychodzi poza "książki na ekranie". Kursy te są często prezentacyjne. Uczeń musi przynieść znaczne umiejętności poznawcze i analityczne do zadania uczenia się języka. Niewiele osób ma czas lub umiejętności akademickie, aby skutecznie uczyć się z takimi produktami.

Ponadto kursy te, zarówno w formie drukowanej, jak i internetowej, rzadko opierają się na wspólnych europejskich standardach kształcenia, a program kursu jest często zorientowany na ogólne poziomy, takie jak "początkujący".
ArabicOnline traktuje język arabski jako dynamiczny, żywy język. Nacisk kładziony jest na komunikowanie się w codziennych sytuacjach.

Nasze podejście do nauki języka arabskiego

Podejście pedagogiczne w ArabicOnline można opisać jako poznawcze konstruktywistyczne podejście do uczenia się, w szczególności do nauki języków, które jest połączone z obecnie dostępną technologią komputerów stacjonarnych / laptopów, tabletów i smartfonów. Takie podejście postrzega uczenie się, podobnie jak wspólne europejskie ramy odniesienia, jako aktywny proces i uczących się jako aktywnych twórców znaczeń.

Uczniowie kierują się podejściem opartym na zadaniach poprzez serię jednostek, modułów i kroków, aby uzyskać język arabski i świadomość kultury arabskiej.

Podejście ArabicOnline jest szczególnie odpowiednie dla nieakademickich uczniów i osób uczących się zawodu, którzy nie studiują w pełnym wymiarze godzin. Uczący się mogą uczyć się za pomocą pisma arabskiego lub zachodniego (transliteracja). ArabicOnline opiera się na poziomach A1 / A2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Języków Nowożytnych: międzynarodowy poziom odniesienia do określania poziomu znajomości języka, który jest uznawany w całej Europie.

Całkowite zanurzenie - e-ImmersionPlus

Zapewniając kurs języka arabskiego na wielu platformach i urządzeniach, zespół ArabicOnline stworzył sytuację, która ma na celu naśladować sytuację całkowitego zanurzenia w nauce języka. Ta sytuacja jest zdefiniowana jako e-immersionplus® , koncepcja opracowana i termin stworzony przez zespół projektowy.

Środowisko e-immersionplus zapewnia, że ​​treść kursu jest dostosowana w taki sposób, że kompletny kurs lub części kursu są odpowiednio dostępne na komputerach stacjonarnych / laptopach, tabletach i smartfonach, a każdy z nich jest technologicznie zaawansowany. urządzenia uzupełniające pozostałe. Umożliwi to uczniom uzyskanie czasu kontaktu z językiem arabskim, niezbędnym do prowadzenia zrównoważonej nauki.

Drużyna

ArabicOnline został opracowany przez zespół ekspertów akademickich, trenerów nauczycieli, programistów i wydawców z czterech krajów europejskich.

Lokalizacje

  • Torquay

    Pendragon Education Cary Chambers 1 Palk Street, , Torquay

pytania