Keystone logo
International Open University

International Open University

International Open University

Wstęp

O NAS

Założyciel i kanclerz: Dr Bilal Philips

Ciało studenta: 284877 Islamska University Online (IOU) jest pomysłem Dr. Bilal Philips, który przewidział instytucję, która będzie oferować programy w Internecie, intensywny, studiów licencjackich i magisterskich całkowicie wolne od czesnego.

Misja

"Making autentyczną wiedzę islamską łatwo dostępne dla świata za pośrednictwem Internetu wyłącznie do Boga przyjemności jest szlachetnym życiu cel i misja warta poświęcania wszystkich swoich sił i środków dla" (Dr. Bilal Philips, założyciel i kanclerz Uniwersytetu Islamskiego Online).

Online Uniwersytet Islamski (IOU) ma na celu przyznanie powszechnego dostępu do wysokiej jakości licencjackich, magisterskich i podyplomowych programów edukacyjnych dla studentów praktycznie bez żadnych kosztów. Jego zadaniem jest ". Zmień muzułmański naród i sytuacja na świecie poprzez odpowiednią edukację" Zasady, na których opiera się IOU są:

Wiedza: Koranu i Sunny

Bóg powiedział: "W rzeczywistości jest to tylko wiedzę wśród swoich sług, którzy prawdziwie bogobojni." (35:28) Ostatni Prorok pokój i błogosławieństwo Allaha z nim powiedział: "Poszukiwanie wiedzy jest obowiązkowa na każdego muzułmanina".

Dostępność

Uniwersytet Islamski Online zapewnia doskonałą okazję, aby uzyskać dostęp jakości licencjackich, magisterskich i kursów podyplomowych gdzie ludzie mogą być i kiedy chcą, bez konieczności podróżowania za granicą, a nawet opuścić granice swoich domach. Jego celem jest umożliwienie edukacji dla każdego, z dowolnego miejsca, w dowolnym czasie.

Ostatni Prorok powiedział: "Jeśli ktoś jedzie na drodze w poszukiwaniu wiedzy, Bóg doprowadzi go do podróży na jednej z dróg prowadzących do Raju".

Przystępność

IOU demonstruje swoje ciągłe zaangażowanie na rzecz szerzenia wiedzy o korzystny postępuje z absolutnie bezpłatnych kursów certyfikat i dyplom na poziomie stopni czesnego darmo akredytowanych licencjackich w różnych dziedzinach nauki i magistra. Tym samym, dzięki czemu wyższe wykształcenie łatwe niedrogie na całym świecie na rzecz osób fizycznych, ich społeczności i ludzkości w ogóle. Wolna czesnego dla wszystkich studentów zapewnia równy dostęp do edukacji, że niewielu może sobie pozwolić, gdyby uczestniczyć w tradycyjnych instytucji szkolnictwa wyższego na całym świecie.

Bóg powiedział: "Powiedz: są tacy, którzy wiedzą, równe tym, którzy nie wiedzą?" (39: 9)

SPOŁECZNOŚĆ

Nie Student będzie pozbawiona możliwości studiowania na Uniwersytecie islamskiego Online niezależnie od jego religijne, pochodzenie etniczne lub społeczne. IOU potwierdza, że ​​jego drzwi pozostają otwarte dla wszystkich, niezależnie od granic istniejących w świecie rzeczywistym. To już zrodził globalną społeczność ponad 180 tysięcy studentów, którzy poszukują wiedzy islamskiej z ponad 224 krajów.

Bóg powiedział: "współpracują ze sobą w sprawiedliwości i pobożności ... "(5: 2)

Etyka Islamski

Jest to fundamentalne przekonanie Uniwersytetu Islamskiego Online, że muzułmańska nauczyciel jest zasadniczo różni się od nauczyciela, który po prostu dzieje się muzułmaninem. Podobnie muzułmański student powinien wyraźnie różni się od studenta, który tak się składa, że ​​muzułmanie. IOU oczekuje od wszystkich swoich studentów, wykładowców, pracowników, administratorów i wolontariuszy funkcjonować w swoich stanowisk i pól przede wszystkim jako muzułmanów. Spowoduje to oczywiście wiązać się z zachowaniem najwyższych standardów osobistej, uczciwości i odpowiedzialności.

Ostatni Prorok powiedział: "Zaprawdę, Bóg kocha od każdego z was, że gdy on lub ona ma pracę, która jest wykonywana zgodnie z poziomem jego zdolności."

Jakość i aplikacji

Uniwersytet Islamski Online jest zobowiązana do zapewnienia najwyższej jakości usług online akademickiej, nadaje jej zakres i głębokość, aby przekazać autentyczną i praktyczną wiedzę islamską, a jednocześnie umożliwiając studentom stawić czoła współczesnym wyzwaniom 21 wieku, oferując inne kierunki studiów, takie jak psychologia, edukacji i finansów. IOU oceni i ponownie ocenić każdy aspekt swojego modelu akademickiego na bieżąco, a nie tylko zachęcają swoich uczniów do nauki pilnie, ale także podkreślić, że muszą dążyć w ich mocy, aby umieścić zdobytej wiedzy w praktyce.

Ostatni Prorok powiedział: "Najlepszy z was jest ten, kto uczy Koran i uczy go innym." Powiedział również: "Najlepszy z was jest jednym najbardziej korzystne dla ludzi." Uczeń ostatnim prorokiem za Ibn Mas "ood, powiedział:" Kiedyś, aby dowiedzieć się wiedzą i jej stosowanie razem. "Imam Sufyaan ATH-Thawree związane, że w młodości, kiedy po raz pierwszy zaczął uczęszczać na zajęcia, jego matka poradził mu:" Jeśli napisać 10 słów i twoi wiara nie uległa poprawie, sprawdź sam. "

historia

Online Uniwersytet Islamski (IOU) jest pomysłem Dr. Bilal Philips, który przewidywał wyższe uczenie instytucja, która oferuje intensywne studiów licencjackich i magisterskich programów online, które są całkowicie wolne od czesnego.

podróż Iou rozpoczęła się w 2007 roku wraz z uruchomieniem Dyplomem Internecie czesnego wolna w otwartym terenie kampusu. W 2010 roku, po zaledwie 3 lat, został uruchomiony w pierwszym czesnego wolne Bachelor of Arts (BA) programu. Uniwersytet ma obecnie siedem uczelni oferujących akredytowane studia online: pomaturalne Edukacji, College of Islamic Economics, Wyższa Szkoła Bankowości i Finansów, Wyższa Szkoła Psychologii Wyższej Szkoły Studiów Islamskich, College of Business Administration, College of Information Technology, a Kolegium Arabski Język i językoznawstwo. Z czego ten ostatni oferuje kursy w trybie offline w Gambii, Gwinei i Somaliland Bissau.In Dodatkowo, globalny Koran Zapamiętywanie Centrum Iou oferuje wyjątkową okazję dla studentów na całym świecie do studiowania Koranu w Internecie.

Lokalizacje

  • Banjul

    Islamic Online University (Gambia) 21 Kanifing Mosque Road, P.O. Box 2340, Kanifing South, KMC, The Gambia, , Banjul

    pytania