Keystone logo
International Telematic University UNINETTUNO

International Telematic University UNINETTUNO

International Telematic University UNINETTUNO

Wstęp

International Telematic University UNINETTUNO jest jedynym włoskim uniwersytetem nauczania na odległość, który został oceniony przez ANVUR (https://goo.gl/TZfjxw), włoską ministerialną agencję ds. Jakości w szkolnictwie wyższym. Ustanowiony na mocy dekretu włoskiego Ministerstwa Edukacji, Uniwersytetu i Badań UNINETTUNIO 15 kwietnia 2005 r. Zapewnia tytuły naukowe o wartości prawnej na całym świecie dla studiów licencjackich i podyplomowych. UNINETTUNO postępuj zgodnie z zaleceniami Procesu Bolońskiego i dostarczaj kredyty uniwersyteckie w ramach standardowego ECTS - European Credit Transfer System.

UNINETTUNO jest jednym z wiodących światowych uniwersytetów kształcenia na odległość i niedawno zdobył kilka międzynarodowych nagród za doskonałość platformy e-learningowej Europejskiego Stowarzyszenia Uniwersytetów Nauczania na Odległość (EADTU). Nagroda IELA dla najlepszego portalu e-learningowego została dostarczona do UNINETTUNO w oparciu o jego badania, wiedzę i rozwój w zakresie kształcenia na odległość. Członek zarządu EADTU - Europejskiego Stowarzyszenia Uniwersytetów Nauczania Odległości, Przedstawiciel ICDE - Międzynarodowa Rada ds. Nauczania na Odległość dla Europy Południowej i Morza Śródziemnego, Uznana przez UNESCO wśród uniwersytetów działających na rzecz osiągnięcia celów SDG 2030 przez Organizację Narodów Zjednoczonych (https: //goo.gl/jmiif7), i wymieniony jako członek Stowarzyszenia UNESCO IAU - Międzynarodowe Stowarzyszenie Uniwersytetów.

UNINETTUNO ma 6 wydziałowych, 25-stopniowych kursów i ponad 163 ośrodki egzaminacyjne na całym świecie. Obecnie UNINETTUNO ma ponad 16 000 studentów ze 160 krajów, jest właścicielem wielojęzycznego kanału telewizyjnego Satellite dostępnego bezpłatnie w Internecie oraz platformy do nauki i nauczania na odległość dostępnej online w 5 językach (arabskim, włoskim, angielskim, greckim, francuskim).

Poważnie rozważając problem niskiej jakości nauczania w niektórych instytucjach nauczania na odległość na całym świecie, dzięki silnemu partnerstwu z tradycyjnymi uniwersytetami profesorowie UNINETTUNO są wybierani spośród najlepszych profesorów tradycyjnych partnerów uniwersyteckich.

UNINETTUNO zapewnia wysokie standardy nauczania w środowisku cyfrowym, dzięki unikalnemu modelowi uczenia się i nauczania na odległość dzięki nowym technologiom i unikalnej platformie, która zachęca i podtrzymuje osiągnięcia obok rozwoju osobistego. W UNINETTUNO studenci mogą śledzić programy i uzyskiwać ważne tytuły studiów i kredyty uniwersyteckie wszędzie, bez ograniczeń czasu i przestrzeni, uniwersytet bez granicy (https://goo.gl/gie8e1).

Jak się uczyć

Internetowe działania szkoleniowe odbywają się w opartym na Internecie obszarze makro nazywanym Dydaktyczną cyberprzestrzenią. W Dydaktycznej Cyberprzestrzeni odbywa się proces szkolenia i uczenia się, a dostęp do niego jest zróżnicowany poprzez spersonalizowany login i hasło w zależności od roli graczy na ścieżce edukacyjnej: profesorów, wykładowców i studentów. Lekcje i zajęcia online na żądanie są dostępne 24 godziny na dobę wraz z transmisjami na żywo w wirtualnych klasach i nagranymi wirtualnymi salami lekcyjnymi (https://goo.gl/jY26qD).

Lokalizacje

  • Rome

    Corso Vittorio Emanuele II, 39 - Roma, 00186, Rome

  • Milan

    Via Carlo Darwin, 20, 20143, Milan

    pytania