Keystone logo
Illinois College Online

Illinois College Online

Illinois College Online

Wstęp

W 1829 roku nasi założyciele wnieśli na prerię przedsiębiorczą wizję i zmienili oblicze edukacji w regionie. Misjonarz prezbiteriański, ks. John H. Ellis, zwrócił uwagę studentów Kongregacji na Uniwersytecie Yale na plany Kolegium, co skłoniło jeden ze słynnych „Zespołów Yale” do przeniesienia się na zachód, aby pomóc założyć College. Pierwszych dwóch absolwentów college'u w stanie uzyskało stopnie naukowe w Illinois College w 1835 roku.

Warto zauważyć, że Illinois College było centrum ruchu abolicjonistycznego. Wielkie jury oskarżyło grupę studentów o ukrywanie zbiegłych niewolników i uważa się, że dwa domy kampusu były częścią Podziemnej Kolei. Ponadto pierwszy prezes Illinois College, Edward Beecher, był jawnym przeciwnikiem niewolnictwa i bratem wpływowej autorki zajmującej się przeciwdziałaniem niewolnictwu Harriet Beecher Stowe.

Wśród gości i wykładowców na kampusie we wczesnych latach Kolegium byli Abraham Lincoln, Ralph Waldo Emerson, Bronson Alcott, Mark Twain, Horace Greeley i Wendell Phillips. Najbardziej znany absolwent, William Jennings Bryan, absolwent klasy 1881, był trzykrotnym kandydatem na prezydenta USA, sekretarza stanu i kongresmena. Senatorowie ze Stanów Zjednoczonych, członkowie Kongresu, gubernatorzy stanów i sędziowie federalni należą do wielu absolwentów Illinois College, którzy prowadzili wpływowe kariery w służbie publicznej.

College stał się koedukacyjny w 1903 roku poprzez włączenie Akademii Kobiet w Jacksonville. W 1932 roku stowarzyszenie Phi Beta Kappa założyło oddział w Illinois College i pozostaje jednym z zaledwie 11 w stanie.

Od ponad 180 lat Illinois College kontynuuje tradycję doskonałości w edukacji sztuk wyzwolonych. Bogata historia i poczucie dziedzictwa są powszechnie doceniane i są powodem do dumy wśród studentów i absolwentów.

Lokalizacje

 • Jacksonville

  1101 west college avenue, Illinois 62650, , Jacksonville

  Programy

   Instytucja oferuje również:

   pytania