Keystone logo
FutureLearn

FutureLearn

FutureLearn

Wstęp

Zdobądź nowe umiejętności online z najlepszymi nauczycielami

Ucz się w 100% online ze światowej klasy uniwersytetami i ekspertami branżowymi. Rozwijaj swoją karierę, naucz się nowych umiejętności lub realizuj swoje hobby dzięki elastycznym kursom online.

Dlaczego FutureLearn ?

Dowiedz się wszystkiego

Niezależnie od tego, czy chcesz rozwijać się jako profesjonalista, czy odkrywać nowe hobby, istnieje na to kurs online. Możesz nawet pogłębić swoją naukę dzięki programom i stopniom online.

Uczyć się razem

Dołącz do milionów ludzi z całego świata, którzy razem się uczą. Nauka online jest tak łatwa i naturalna, jak rozmowa z grupą przyjaciół.

Ucz się z ekspertami

Poznaj nauczycieli z najlepszych uniwersytetów i instytucji kulturalnych, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami za pośrednictwem filmów, artykułów, quizów i dyskusji.

Siła społecznego uczenia się: skuteczny sposób uczenia się

FutureLearn oferuje nowy, skuteczny sposób nauki online. Każdy kurs został zaprojektowany zgodnie z zasadami efektywnego uczenia się, poprzez opowiadanie historii, dyskusje, widoczną naukę i korzystanie ze wsparcia społeczności w celu świętowania postępów.

Nauka poprzez opowiadanie historii

Każda uczelnia partnerska opracowała kompletną ofertę edukacyjną, przedstawioną przez czołowych naukowców w swojej dziedzinie. Zamiast nadawać długie wykłady w klasie, pomysły są przedstawiane za pomocą wysokiej jakości filmów i artykułów. Następnie możesz porozmawiać o tym, czego się nauczyłeś, sprawdzając swoją nową wiedzę za pomocą interaktywnych quizów, które oferują pomocne odpowiedzi oraz możliwość ponownej próby, jeśli odpowiedź jest błędna. Każdy kurs opowiada historię, krok po kroku, z wyzwaniami i pomocnymi wskazówkami po drodze, aby przetestować i pogłębić zrozumienie.

Dyskusja do nauki

Uczymy się najlepiej, gdy dzielimy się pomysłami i omawiamy je z innymi uczniami, aby zrozumieć ich różne doświadczenia i perspektywy oraz wypełnić luki w naszej własnej wiedzy. Ale nie każdy lubi być towarzyski, więc zamiast wysyłać naszych uczniów na oddzielne fora dyskusyjne, możesz dodawać komentarze do treści.

Możesz zacząć od przeczytania, co inni mają do powiedzenia na dany temat, a następnie dołączyć do spotkania, gdy będziesz gotowy. Jeśli komentarz szczególnie Ci się podoba, możesz śledzić jego autora, aby łatwo znaleźć osoby i komentarze, które najbardziej Cię interesują.

W nadchodzących miesiącach będziemy opierać się na koncepcjach „dyskusji w kontekście” i „podążania za”, aby uczenie się społeczne nie przypominało wymuszonej rozmowy, a bardziej przypominało rozmowę z przyjaciółmi na temat Twoich pomysłów i tego, czego się nauczyłeś.

Widoczna nauka

Jednym ze sposobów ulepszenia procesu uczenia się jest uwidocznienie procesu, abyś wiedział, co będzie dalej, gdzie jesteś na kursie i jak daleko zaszedłeś. Lista rzeczy do zrobienia zawiera przegląd kursu, pokazując zadania na każdy tydzień i przechowując zapis tego, co ukończyłeś.

Strona profilu zawiera podsumowanie Twojej aktywności, w tym kursy i wszelkie dodane komentarze. Będziemy je poszerzać o dalsze wskazówki dotyczące kursu i wskazówek dotyczących postępów.

Uczenie się wspierane przez społeczność

Model intensywnych korepetycji nie sprawdza się w przypadku bezpłatnych kursów na dużą skalę, dlatego musimy oferować wsparcie online bez dużej sieci korepetytorów. Rozwiązaniem jest wykorzystanie siły społeczności, w której uczniowie mogą natychmiast wykorzystać swoje nowo nabyte umiejętności, dzieląc się wiedzą z rówieśnikami.

Podążanie za innymi uczniami jest częścią potężnego systemu, który tworzymy, który pozwoli ci docenić dobry wkład i promować osoby, które oferują pomocne rady, oraz rozwijać własną reputację. W ten sposób sukces pochodzi nie tylko z wykonania zadania i ukończenia kursu, ale także z wniesienia wkładu w społeczność FutureLearn .

Społeczne uczenie się na masową skalę

Wszystkie te podejścia muszą współpracować z ogromną liczbą uczniów, aby komentarze nie przemijały, a reputacja mogła być budowana z czasem. Dlatego zdecydowaliśmy się stworzyć nową masową platformę do nauki społecznościowej, korzystając z wiedzy eksperckiej The Open University, BBC, projektantów mediów społecznościowych, a także naszych partnerów FutureLearn . To nowy sposób uczenia się.

Uwagi

Visible learning jest inspirowane pracą Johna Hattiego, aby dowiedzieć się więcej, odwiedź visible-learning.org.

Model wsparcia społeczności wywodzi się z pracy Diany Laurillard nad ramami konwersacyjnymi dla formalnego uczenia się.

138409_photo-1522202176988-66273c2fd55f.jpg
Brooke Cagle / unsplash

Korzystanie z FutureLearn

Wybierz kurs

Przejrzyj naszą listę kursów, aby znaleźć coś, o czym chciałbyś się dowiedzieć. Prowadzimy kursy z różnorodnych przedmiotów i zawsze dodajemy więcej. Kursy mają różną długość. Większość z nich trwa od sześciu do dziesięciu tygodni, ale mamy też kilka krótszych dwu- i trzytygodniowych kursów.

Przeczytaj recenzje kursów FutureLearn , aby zobaczyć, jak inni uczniowie lubią uczyć się online z FutureLearn .

Może zechcesz zaprosić znajomego do wzięcia udziału z Tobą? Możesz to zrobić za pośrednictwem poczty elektronicznej i mediów społecznościowych po dołączeniu.

Dowiedz się za darmo, uaktualnij lub kup Unlimited

Możesz wybrać sposób, w jaki chcesz się uczyć o naszych krótkich kursach online. Oto różnica między nauką za darmo, aktualizacją a kupowaniem Unlimited:

Darmowy

Dostęp do kursu na czas jego trwania + 14 dni, niezależnie od tego, kiedy dołączysz

Aktualizacja

  • Dostęp do kursu tak długo, jak istnieje w FutureLearn
  • Dostęp do testów kursów, jeśli takie istnieją
  • Wydrukowany i cyfrowy Certyfikat osiągnięć lub Deklaracja uczestnictwa, jeśli kwalifikujesz się

Nieograniczony

  • Dostęp do wybranych przez Ciebie setek krótkich kursów i testów online przez rok
  • Cyfrowy certyfikat osiągnięć do wydrukowania na wszystkich krótkich kursach, gdy już się zakwalifikujesz
  • Swoboda zachowania treści któregokolwiek z kursów, na których uzyskałeś cyfrowy Certyfikat osiągnięć
  • Elastyczność umożliwiająca ukończenie krótkich kursów w dowolnym czasie w ciągu roku

Przedstaw się

Czekając na rozpoczęcie kursu, możesz wypełnić swoją stronę profilu, aby inni uczniowie mogli dowiedzieć się więcej o Tobie. Możesz znaleźć swój profil w menu w prawym górnym rogu ekranu.

Wyślemy Ci e-maila z informacją o rozpoczęciu kursu. Jeśli zarejestrujesz się z dużym wyprzedzeniem, wyślemy Ci również e-mail z informacją „na miesiąc”, aby pomóc Ci przygotować się do kursu.

Rozpocznij kurs

Po rozpoczęciu kursu łącze pojawi się na pulpicie nawigacyjnym Twoich kursów. Zostaniesz przeniesiony do listy „Do zrobienia”, która pokaże Ci, co robić dalej.

Do zrobienia

Kursy FutureLearn są podzielone na tygodnie. Obejmują one różne zadania, które powinieneś dążyć do wykonania w ciągu tygodnia, z których każde zbudowane jest z sekwencji prostych kroków, aby pomóc ci się nauczyć. Każdy tydzień ma opisową nazwę, dzięki czemu zawsze wiesz, czego się spodziewasz, a nawet możesz nawigować między nimi, aby zobaczyć, co się dzieje, lub nadrobić zaległości od początku, jeśli zaczniesz późno.

Filmy, audio i artykuły

Możesz się uczyć, oglądając filmy, słuchając nagrań i czytając artykuły. Po wielu z tych kroków następują krótkie quizy, które pomogą Ci sprawdzić, czy wszystko zrozumiałeś.

Komentarze na marginesie

Każdy artykuł, film lub nagranie audio ma miejsce, w którym uczniowie mogą komentować i zadawać pytania. Pojawia się na marginesie na dużych ekranach lub jest widoczny poniżej na małych ekranach.

Możesz rozmawiać na różne tematy, a nauczyciele udzielą wskazówek i odpowiedzą na pytania. Naciśnij przycisk komentarza, aby dołączyć do rozmowy.

Oznacz jako ukończone

Na końcu każdego kroku znajduje się przełącznik, który pozwala oznaczyć go jako ukończony. Spowoduje to zaktualizowanie listy „Do zrobienia”, ale pozostawienie wyłącznika nie przeszkodzi Ci w przejściu do następnego kroku. Jeśli nie jesteś pewien, czy coś dobrze zrozumiałeś, możesz to zostawić i wrócić do tego później.

Dyskusja

Od czasu do czasu natkniesz się na etap dyskusji, podczas którego otrzymasz temat do omówienia z innymi uczniami. Rozmawianie o pomysłach to naprawdę świetny sposób na poznanie i utrwalenie informacji, więc spróbuj, nawet jeśli uważasz to za zniechęcające!

Czynność

Chcesz się dowiedzieć, o czym wszyscy teraz mówią? Przejdź do strony zajęć na kursie, aby zobaczyć, na jakie pytania możesz odpowiedzieć i które tematy są przedmiotem dyskusji.

Odpowiedzi

Gdy zaczniesz komentować, prawdopodobnie otrzymasz odpowiedzi od innych uczniów. Zobaczysz je na stronie odpowiedzi. Otrzymasz również powiadomienia e-mail, dzięki czemu nigdy nie przegapisz odpowiedzi.

Podążać

Zauważyłeś kogoś, kto przedstawia interesujące uwagi i zadaje świetne pytania? Naciśnij przycisk „Obserwuj” na jego stronie profilowej, a możesz filtrować dyskusje tak, aby zawierały osoby, które najbardziej Cię interesują. Jeśli ktoś Cię obserwuje, a Ty obserwujesz, możecie uczyć się razem.

Quizy

Wiele działań będzie obejmować quiz, chwilę na przerwę i sprawdzenie, jak dobrze zrozumiałeś kluczowe punkty z poprzedniego filmu lub artykułu, zanim przejdziesz dalej. Quizy nie są punktowane, na każde pytanie masz nieograniczoną liczbę prób, a my udzielamy informacji zwrotnych i podpowiedzi na każdym etapie.

Testy

Jeśli ulepszyłeś swój kurs, będziesz mógł przystąpić do testów. Testy działają w podobny sposób jak quizy, ale testy są punktowane i są ograniczone do trzech prób. Liczą się one do ogólnej oceny i mają na celu sprawdzenie Twojej wiedzy. Damy Ci trzy punkty, jeśli dobrze odpowiesz na pytanie za pierwszym razem, dwa za drugim i jeden za trzecim.

Zadania

Wiele naszych kursów oferuje również możliwość wykonywania zadań i uzyskiwania informacji zwrotnych od innych uczestników kursu. Każde zadanie będzie zawierało jasne instrukcje dotyczące sposobu pisania lub tworzenia zadania, a także przekazywania konstruktywnych informacji zwrotnych innym. To świetna okazja, aby zastosować w praktyce to, czego się nauczyłeś, i uzyskać wskazówki, jak poprawić.

Ukończenie kursu

Po ukończeniu kursu, jeśli uaktualniłeś i spełniłeś wymagania certyfikatu, otrzymasz certyfikat cyfrowy, a później certyfikat drukowany, aby pomóc Ci zademonstrować swoją wiedzę.

Jeśli nie dokonałeś aktualizacji, nadal masz taką szansę po ukończeniu kursu. Jeśli przejdziesz na wyższy poziom, będziesz mógł wrócić i ukończyć wszystkie testy, aby zdobyć certyfikat.

Wybierz następny kurs

Edukacja jest zaraźliwa: jesteśmy przekonani, że doświadczenie FutureLearn tak Ci się spodoba, że zapisałeś się na inny kurs jeszcze przed ukończeniem pierwszego!

Akredytacje

Akredytowane przez EFMD EquisAkredytowane przez AMBAAkredytowane przez AACSB

Lokalizacje

  • London

    1-11 Hawley Crescent, , London

Programy

Instytucja oferuje również:

pytania