Keystone logo
ESCP Business School

ESCP Business School

ESCP Business School

Wstęp

Założona w 1819 roku ESCP Business School wydała na świat pokolenia liderów i przedsiębiorców. Dzięki sześciu kampusom miejskim w Berlinie, Londynie, Madrycie, Paryżu, Turynie i Warszawie, prawdziwie europejska tożsamość ESCP pozwala oferować unikalny wielokulturowy styl edukacji w dziedzinie biznesu i globalne spojrzenie na kwestie zarządzania międzynarodowego. Każdego roku ESCP gości ponad 6000 studentów i 5000 kadry kierowniczej z ponad 120 różnych krajów, zapewniając im kompleksową ofertę kursów menedżerskich i specjalistycznych programów (licencjackich, magisterskich, Executive MBA, doktoranckich i Executive Education). www.escp.eu – Śledź nas na Twitterze @ESCPeurope

Historia

Chociaż marka ESCP Business School ewoluowała przez prawie 200 lat swojej historii, zawsze pozostała wierna swoim pierwszym literom. Począwszy od 1819 roku pod nazwą École Spéciale de Commerce et d'Industrie, a wkrótce po przemianowaniu na École Supérieure de Commerce, rozwinęła się w ESCP pięćdziesiąt lat później, w 1869 roku. Po połączeniu ze swoją siostrzaną szkołą, European School of Management (EAP), w 1999 roku szkoła nosiła nazwę ESCP-EAP przez około dekadę. Wreszcie w 2009 roku nazwa szkoły zmieniła się na ESCP Europe, wyraźnie nawiązując do jej europejskiego dziedzictwa i pozycji.

Międzynarodowy zasięg ESCP Business School był widoczny od samego początku. Już klasa 1824 liczyła 30% studentów zagranicznych z 15 różnych narodowości, wśród nich siedmiu Hiszpanów, pięciu Brazylijczyków, pięciu Holendrów, czterech Niemców i dwóch Amerykanów.

Edukacja językowa była istotną częścią pierwszego programu nauczania, który oprócz gramatyki francuskiej obejmował również kursy języka angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego. Od 1825 r. W ESCP uczono łącznie dziesięciu języków, a uczniowie musieli uczyć się co najmniej trzech z nich.
Około półtora wieku później ESCP ponownie był pionierem poprzez utworzenie wielokampusowej szkoły biznesu. Aby odpowiedzieć na europejskie powołanie Uczelni, w 1973 roku otwarto kampusy w Niemczech i Wielkiej Brytanii, w 1988 roku w Hiszpanii, w 2004 we Włoszech, a w 2015 w Warszawie. W kontekście coraz bardziej zglobalizowanego świata ambicją ESCP Business School jest dziś szkolenie prawdziwie europejskich menedżerów poprzez wspieranie związku między wartościami humanistycznymi a edukacją w zakresie zarządzania. ESCP staje się prawdziwą Szkołą Europejską otwartą na świat.

Najważniejsze wydarzenia XXI wieku

 • 2001: Program Master in Management ESCP zostaje zatwierdzony przez City University London, co daje studentom możliwość uzyskania europejskiego tytułu magistra zarządzania.
 • 2002: ESCP Business School jest akredytowana przez Association to Advance Collegiate Schools of Business (AACSB), co czyni ją jedną z pierwszych szkół biznesu z akredytacją Triple Crown: AACSB, EQUIS i AMBA.
 • 2004: Powstaje piąty kampus w Turynie we Włoszech. Studenci studiów magisterskich z zarządzania mogą uzyskać włoski stopień Laurea Magistrale, zatwierdzony przez Uniwersytet w Turynie.
 • 2005: Szkoła inauguruje kampus w Londynie po przeprowadzce z Oksfordu. ESCP ma teraz miejskie kampusy w pięciu głównych miastach europejskich: Paryżu, Londynie, Berlinie, Madrycie i Turynie.
 • 2007: Program Master in Management jest uznawany przez Uniwersytet Karola III w Madrycie, a studenci mogą uzyskać hiszpański stopień Master Europeo en Administración y Dirección de Empresas. ESCP jest w stanie przyznać stopień krajowy w każdym z pięciu krajów implantacji.
 • 2015: Uczelnia otwiera swój szósty europejski kampus poprzez strategiczny sojusz z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie, jedyną uczelnią biznesową w Europie Środkowo-Wschodniej z potrójną akredytacją (AACSB, EQUIS, AMBA).
 • 2016: Paryski kampus rozciąga się na dzielnicę Montparnasse (lewy brzeg Paryża), aby rozwijać działalność Executive Education i wspierać rozwój i wzrost szkoły.
 • 2018: ESCP Business School uniezależnia się od Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej Paris Île-de-France, która jest obecnie większościowym udziałowcem szkoły.

Misja

„ Misją firmyESCP Business Schooljest inspirowanie i kształcenie przyszłych liderów biznesu”.

Jesteśmy przekonani, że liderzy biznesowi jutra będą musieli działać międzynarodowo, cyfrowo i międzykulturowo. Odzwierciedla to nasze podejście do edukacji i struktury organizacyjnej, z silnymi międzynarodowymi programami realizowanymi przez zintegrowany (paneuropejski) Wydział w kampusach na każdym z głównych rynków europejskich.

Rozwijamy tę misję poprzez nasze unikalne podejście do edukacji i badań w zakresie międzynarodowego zarządzania, które promuje ponadnarodowe doświadczenie, współpracę i uczenie się w ramach paneuropejskich.

W 2015 roku Szkoła sformalizowała unikalne podejście i perspektywę pod akronimem C4B: Cultures for (4) Business. To nadal wytycza kierunek naszej pracy i jest teraz osadzone w nowym planie strategicznym na lata 2018-2022.

Nasza wizja

(Kim i gdzie chcemy być do 2022 roku)

„W 2022 roku ESCP zostanie uznany na całym świecie za wiodącą europejską szkołę biznesu oferującą międzynarodową edukację w zakresie zarządzania.Nasza wizja implikuje

 • tworzenie i rozpowszechnianie światowej klasy badań w zakresie zarządzania międzynarodowego / porównawczego, które kształtują sposób myślenia i zachowania organizacji i liderów;

 • kształcenie absolwentów inteligentnych kulturowo i cyfrowo, przygotowanych do kształtowania i łączenia przyszłych światów biznesu;

 • znacząca współpraca z biznesem, absolwentami i rządem w celu wspierania postępów w międzynarodowej praktyce zarządzania i stosunkach międzykulturowych;

 • wykorzystanie różnorodności we wszystkich jej formach jako źródła innowacji, siły i przywództwa

Funkcje kampusu

Kluczowe fakty

 • 6 kampusów: Berlin, Londyn, Madryt,
  Paryż, Turyn i Warszawa
 • 130 sojuszy akademickich w Europie i na świecie
 • Potrójna akredytacja: AACSB – EQUIS – AMBA
 • Regularnie zaliczana do najlepszych szkół biznesu na świecie
 • Europejskie zarządzanie reprezentujące głęboką europejską tożsamość Szkoły

  Akredytacje

  Akredytowane przez EFMD EquisAkredytowane przez AACSB

  Lokalizacje

  • Spain Online

   Spain Online, Hiszpania

  • Madrid

   c/ Arroyofresno, 1 28035 - Madrid Spain, , Madrid

   pytania