Zarządzanie międzynarodowe licencjackie

Informacje ogólne

Opis programu

Zarządzanie międzynarodowe licencjackie

Świat staje się coraz bardziej międzynarodowy: media społecznościowe, Instagram i Snapchat pomagają rozpowszechniać trendy i informacje na arenie międzynarodowej w ciągu zaledwie kilku sekund, znacząco zmieniając marketing głównych międzynarodowych marek. Rekrutacja pracowników z całego świata, ale także wysyłanie pracowników za granicę, jest jednym z największych wyzwań, przed jakimi stają firmy. Duże korporacje i średnie przedsiębiorstwa są coraz bardziej globalne, a wymagania dotyczące międzynarodowego zarządzania łańcuchem dostaw również rosną.

Aby odnieść sukces w tym środowisku rynkowym, potrzeba coraz więcej profesjonalistów, którzy nie tylko chętnie pracują dla dużych firm, ale także mają międzynarodową wizję i dużą intuicję w zakresie współpracy międzykulturowej. W nauczaniu na odległość IUBH przygotowujemy się doskonale do branży, uwzględniając najnowsze trendy i aktualne osiągnięcia.

Akredytowany stopień

Wszystkie obecne programy IUBH są akredytowane przez FIBAA (Foundation for International Business Administration Accreditation).

Akredytacja jest wyraźna tylko wtedy, gdy program studiów spełnia wszystkie wymagania jakościowe pod względem treści i struktury.

FIBAA jest rodzajem TÜV dla edukacji akademickiej, która sprawdza jakość programów licencjackich i magisterskich w imieniu Rady Akredytacyjnej. Akredytacja jest przedłużana co pięć lat (pierwsza akredytacja) lub siedem lat (ponowna akredytacja) - gwarancja jakości naszego nauczania.

W przypadku kursów o wyjątkowej jakości FIBAA nagradza swoją pieczęcią premium. Pięć kursów w IUBH zostało już nagrodzonych tą specjalną pieczęcią. IUBH jest zatem jednym z wiodących uniwersytetów w Niemczech z pięcioma lub większą liczbą pieczęci premium.

Twoja przyszła kariera w zarządzaniu międzynarodowym

Dyplom licencjata w dziedzinie zarządzania międzynarodowego otwiera drzwi do zarządzania wszystkimi branżami. Wielu absolwentów pracuje dla średnich i przemysłowych firm. Ekonomiści posiadający wiedzę medialną są bardzo poszukiwani, ponieważ transformacja cyfrowa kształtuje procesy produkcji i sprzedaży nie tylko w marketingu. Jeśli interesujesz się także innymi kulturami i rynkami na całym świecie, masz doskonałe możliwości kariery w firmach zorientowanych na eksport. Znajdziesz typowe stanowiska w dziedzinie zarządzania projektami, doradztwa, międzynarodowego handlu elektronicznego, ale także w badaniach.

Przegląd kursu

W International Learning International Management otrzymasz najważniejsze podstawy oraz wszystkie kompetencje międzykulturowe, które są kluczowe w branży. Oprócz marketingu i zarządzania personelem program nauczania koncentruje się również na aktualnych trendach i zmianach w dziedzinie digitalizacji. Badanie odróżnia się od klasycznej administracji biznesowej nad silnymi stosunkami międzynarodowymi w poszczególnych modułach.

Nasz program studiów licencjackich ma strukturę modułową, tzn. Studiujesz na podstawie obszarów tematycznych podzielonych na tak zwane „moduły”. W ramach tych modułów czasami odbywa się kurs wprowadzający i kurs specjalizacyjny, które systematycznie przygotowują Cię do ukończenia tego modułu. W ramach modułów otrzymasz punkty za każdy udany dyplom (europejski system transferu punktów), który dokumentuje Twoje osiągnięcia. Te punkty ECTS są porównywalne na poziomie międzynarodowym i oczywiście są uznawane.

specjalizacje

W piątym i szóstym semestrze wybierasz swoje specjalizacje w wysokości 30 punktów ECTS. Możesz łączyć specjalizacje ze wszystkich obszarów, jak chcesz.

Niektóre przykładowe specjalizacje to:

  • Zaawansowane przywództwo
  • Międzynarodowa branża medialna
  • Dyplomacja publiczna i PR
  • Marketing internetowy i społecznościowy
  • Różnorodność i porady
  • Transport międzynarodowy.

modele studyjne

Dostosuj swoją naukę na odległość do swojego życia.

Możesz ukończyć nasz tytuł licencjata zarówno w pełnym wymiarze godzin, jak i dwóch odmianach w niepełnym wymiarze godzin. Jeśli chodzi o treść, modele te są identyczne, ale z wariantami w niepełnym wymiarze czasu cotygodniowy czas nauki ulega skróceniu.

Studia w niepełnym wymiarze godzin są szczególnie odpowiednie dla tych, którzy mają już duże obciążenie pracą lub chcą obniżyć swoje miesięczne koszty.

pełnoetatowy

czas trwania

W przypadku studiów stacjonarnych można wybrać maksymalną liczbę kursów w semestrze. Jeśli nie ukończysz studiów w wyznaczonym czasie, badanie zostaje przedłużone o kolejne 18 miesięcy. W tym czasie możesz bezpłatnie korzystać ze wszystkich ofert nauczania na odległość. Jeśli zauważysz, że masz mniej czasu niż oczekiwano, możesz przełączyć się na inny model czasu z okresem 3 miesięcy do końca miesiąca.

w niepełnym wymiarze czasu

czas trwania

Studia niestacjonarne zmniejszają miesięczne czesne. Jednocześnie zmniejsza się liczba kursów, które można wybrać w semestrze.

Jeśli nie możesz ukończyć studiów w wyznaczonym czasie, studia zostaną przedłużone o kolejne 18 miesięcy. W tym czasie możesz bezpłatnie korzystać ze wszystkich ofert nauczania na odległość. Jeśli zauważysz, że masz więcej czasu niż oczekiwano, możesz przełączyć się na inny model czasu z okresem 3 miesięcy do końca miesiąca.

Ostatnia aktualizacja May 2019

Informacje o uczelni

Hier bekommst Du einen Eindruck davon, wer hinter der IUBH steckt, welche Ziele wir verfolgen und warum Du darauf vertrauen kannst, dass Du in uns einen kompetenten Partner für Dein Fernstudium findes ... Czytaj więcej

Hier bekommst Du einen Eindruck davon, wer hinter der IUBH steckt, welche Ziele wir verfolgen und warum Du darauf vertrauen kannst, dass Du in uns einen kompetenten Partner für Dein Fernstudium findest. Als staatlich anerkannte und akkreditierte private Hochschule mit über 150 Mitarbeitern und Professoren und rund 10.000 Studierenden bieten wir seit über zehn Jahren erfolgreich Bachelor- und Masterabschlüsse auf höchstem Niveau an. Pokaż mniej