Specjalista ds. Skautingu i analizy gier online

Informacje ogólne

Opis programu

145604_ESP-EspecialistaenScoutingyAnalisisdeljuego-ONLINE.jpegMBP School of Coaches","author_url":"","source":""}" alt="145604_ESP-EspecialistaenScoutingyAnalisisdeljuego-ONLINE.jpeg" />

Dlaczego warto wybrać ten program?

Ten kurs online pozwoli ci zagłębić się w model MBP Scouting oraz funkcjonowanie i wykorzystanie profesjonalnego skautingu. Zrobisz to poprzez wyzwania i mechanikę gry (grywalizację) oraz historię, która postawi Cię w sytuacji młodszego skauta, który niedawno przybył do profesjonalnego zespołu. Krótko mówiąc, będziesz miał dostęp do wszystkich treści programu osobistego w wygodny, atrakcyjny i motywujący sposób: dowiesz się, jak poznać istniejące typy skautingu i zidentyfikować zarówno elementy analizy zawodników, indywidualnie, jak i drużynę, a także wszystkie klucze do tworzenia całościowego raportu przeciwnika.

W szczególności poznasz najnowocześniejsze narzędzia technologiczne analizy i nauczysz się, jak za pomocą jednego z nich zbierać, porządkować i interpretować informacje zgodnie z wzorcami metodologicznymi oraz stawić czoła konkurencji zarówno w swoim zespole, jak i analizie rywala. Wszystko to niezależnie, ale także dzielenie się tym, czego się nauczyłeś ze społecznością i nauczycielami MBP .

Ostatecznie na tym kursie poznasz podstawy analizy gier i zbierania informacji z zawodów, aby później podejmować spójne i skuteczne decyzje.

 • Poświęcenie: 45 godzin (9 tygodni)
 • Najbliższa edycja: 27 listopada 2020
 • Certyfikacja: Harcerstwo ze Szkoły Trenerów MBP
 • Ucz się we własnym tempie i w czasie, który bardziej Ci odpowiada

Czego się dowiesz?

 1. Poznanie, opisanie i ocena zachowań indywidualnych i zbiorowych.
 2. Analiza i optymalizacja zdolności i umiejętności piłkarzy w fazie wyczynowej.
 3. Zrozumienie i porady dotyczące dynamiki indywidualnej i grupowej w rywalizujących drużynach piłkarskich.
 4. Obserwacja strukturalnych i dynamicznych aspektów piłki nożnej.
 5. Dogłębna analiza wszystkich faz gry i momentów zespołu.
 6. Wybór i zastosowanie najbardziej odpowiednich strategii, metod, technik i technologii do analizy gry.
 7. Zdobycie wiedzy na temat tworzenia paneli analitycznych i wykorzystania projektów w oprogramowaniu analitycznym.
 8. Udostępnianie danych za pośrednictwem raportów i propozycji działań lub wzorców metodologicznych.

Jak się nauczysz?

 • Analiza na żywo. Analiza na żywo jednej z drużyn La Liga, która ma swoją siedzibę w Barcelonie: FC Barcelona lub RCD Espanyol.
 • Informacja. Wyszukiwanie, zarządzanie, analizowanie, podsumowywanie i łączenie informacji bezpośrednio lub pośrednio związanych z zawodową piłką nożną.
 • Utwórz raporty. Odkrywanie, jak tworzyć raporty dla trenerów, zawodników lub zespołu i instytucji, w tym z wykorzystaniem narzędzi technologicznych.
 • Rozpoznawanie. Rozpoznawanie kluczowych aspektów analizy wyników sportowych.
 • Delving. Zagłębianie się w ogólne i specyficzne aspekty piłki nożnej.
 • Zespół. Samodzielnie i pracując jako zespół.

Struktura kursu

Gratulacje! Właśnie podpisałeś kontrakt jako młodszy skaut w MBP . Do finału pozostało osiem meczów i potrzebujemy Twojej pomocy, aby osiągnąć nasz cel. Wiemy, że nie będzie to łatwe i musimy ciężko pracować, aby to zrobić, ale przy każdym wysiłku odniesiemy sukces!

Podczas tych ośmiu meczy poznasz działanie i zastosowanie profesjonalnego skautingu. Aby to zrobić, będziesz musiał przejść przez różne fazy, które składają się na ten proces uczenia się: studiowanie teorii w szatni, stosowanie jej w praktyce podczas sesji treningowej, wykonywanie tego, czego nauczyłeś się podczas meczu oraz koniec, dzieląc się tym na konferencji prasowej.

 • Dopasowania 1 i 2. Model zwiadowczy MBP . Poznamy Scouting i jego funkcje, zobaczymy w szczególności podejście MBP oraz zidentyfikujemy różne typy analiz.
 • Mecz 3. Struktura zespołu i analiza dynamiki. Zbadamy takie koncepcje, jak oficjalne wezwanie i system gry, zbadamy graczy pod kątem ich pozycji i zrobimy pierwszy krok do dynamicznej analizy zespołu.
 • Mecz 4. Analiza fazy ofensywnej. W tym module przeanalizujemy fazę ataku w jej trzech podfazach: rozpoczęcie, budowanie i zakończenie.
 • Mecz 5. Analiza fazy obronnej. Tutaj dogłębnie poznamy fazę defensywną: analizując trzy rodzaje defensywnego bloku i obrony w grze bezpośredniej.
 • Dopasuj 6. Analiza faz przejściowych. Zagłębimy się w oba przejścia od ataku do obrony i od obrony do ataku.
 • Mecz 7. Analiza strategii. Przeanalizujemy strategię różnych stałych fragmentów gry: rzuty rożne, rzuty wolne, rzuty z autu i rzuty karne.
 • Dopasuj 8. Wzorce metodologiczne.
 • Projekt międzyprzedmiotowy. Aby ukończyć kurs, należy indywidualnie przeanalizować dwa mecze rozegrane przez profesjonalne drużyny. Będziesz musiał przeanalizować strukturę i dynamikę, różne fazy gry i wreszcie strategię. Aby to zrobić, użyjesz programu do analizy wideo, jednego z najważniejszych narzędzi dla profesjonalnych skautów.

Opinie

„Kurs polecany w 100%, mógłbym zdefiniować go jako kurs, na którym będziesz się dobrze uczyć. Metodologia MBP i jej prezentacja są na bardzo wysokim poziomie, bardzo przydatne do odkrywania wszystkich szczegółów analizy zespołu i meczu. " Jesús Galilea

„Polecam kurs Scouting and Game Analysis w MBP School of Coachów w celu poszerzenia wiedzy na temat tego, czym jest gra. Ponadto bardzo dziękuję za leczenie wszystkich ludzi z MBP , którzy cały czas mi pomagali ”. Luís Omar Tapia

„Kurs był dla mnie bardzo przydatny, aby uporządkować i podkreślić wiele rzeczy, które czasami widziałem, ale których nie przerywałem analizowania, co uniemożliwiło mi nadanie prawdziwej wagi każdej koncepcji. Ponadto, aby móc uporządkować moją analizę i strukturę to etapami, co pomogło mi uczynić moją pracę bardziej profesjonalną i przejrzystą ”. Manuel Mayo

Ostatnia aktualizacja Lis 2020

Informacje o uczelni

MBP School of Coaches’ mission is to “optimize the tactical level of the coaches to their maximum exponent” thanks to the patented MBP Method that is being used by professional coaches and players in ... Czytaj więcej

MBP School of Coaches’ mission is to “optimize the tactical level of the coaches to their maximum exponent” thanks to the patented MBP Method that is being used by professional coaches and players in more than 15 countries already. Pokaż mniej