Public Relations Bachelor

Informacje ogólne

Opis programu

Public Relations Bachelor

Raport z testu dla produktu jest online, teraz odpowiedź prasowa musi być napisana w odpowiedzi. Nowa oferta jest dostępna na rynku i powinna być dystrybuowana za pośrednictwem specjalistycznych dziennikarzy: czy są dobre kontakty? A także biuletyn firmowy - które tematy mogą być ekscytujące dla czytelników tym razem?

PR jest wszechstronny. Mając mnóstwo zadań, od copywritingu po budowanie sieci i konserwację do badań tematycznych, prawie żaden dzień nie jest taki sam. Jako kierownik ds. Public relations znacząco kształtujesz komunikację publiczną organizacji lub firmy, więc jesteś odpowiedzialny za to, jak postrzegana jest Twoja firma.

Oprócz klasycznych prac z zakresu public relations, w dzisiejszych czasach coraz większy nacisk kładzie się na cyfryzację: specjaliści ds. PR muszą także wykorzystywać know-how w zakresie strategii online.

Nasz kurs korespondencyjny Public Relations jest pierwszym programem nauczania na odległość w tej dziedzinie w Niemczech i przygotowuje Cię do ekscytujących zadań z kompleksową mieszanką podstaw zarządzania przedsiębiorstwem i mediów, klasycznych umiejętności PR i know-how ze świata online.

Cecha szczególna: w każdym semestrze realizujesz własne projekty i stopniowo wypełniasz nimi swoje osobiste portfolio. Idealna podstawa dla twoich aplikacji po ukończeniu studiów.

Akredytowany stopień

Wszystkie obecne programy IUBH są akredytowane przez FIBAA (Foundation for International Business Administration Accreditation).

Akredytacja jest wyraźna tylko wtedy, gdy program studiów spełnia wszystkie wymagania jakościowe pod względem treści i struktury.

FIBAA jest rodzajem TÜV dla edukacji akademickiej, która sprawdza jakość programów licencjackich i magisterskich w imieniu Rady Akredytacyjnej. Akredytacja jest przedłużana co pięć lat (pierwsza akredytacja) lub siedem lat (ponowna akredytacja) - gwarancja jakości naszego nauczania.

W przypadku kursów o wyjątkowej jakości FIBAA nagradza swoją pieczęcią premium. Pięć kursów w IUBH zostało już nagrodzonych tą specjalną pieczęcią. IUBH jest zatem jednym z wiodących uniwersytetów w Niemczech z pięcioma lub większą liczbą pieczęci premium.

Twoja przyszłość zawodowa jako specjalista ds. Public relations

Dobra komunikacja korporacyjna ma decydujący wpływ na to, czy firma odniesie sukces, czy nie. Potrzeba wykształconego naukowo PR jest zatem wysoka i wciąż rośnie. Większość firm, w tym małe i średnie, obecnie zapewnia profesjonalistom w dziedzinie public relations. Istnieje rosnące zapotrzebowanie na specjalistów i kadrę kierowniczą, którzy nie tylko są w stanie kontrolować public relations w klasyczny sposób, ale także wypełniać je innowacyjnymi podejściami. Oprócz wiedzy branżowej, nowocześni specjaliści PR muszą również posiadać wiedzę na temat strategii online i digitalizacji przepływu pracy. Jeśli chcesz pracować w tej ekscytującej branży, powinieneś mieć powinowactwo do słów i słów, a także do podstawowej otwartości i ciekawości.

Przegląd kursu

Kurs korespondencyjny Public Relations uczy cię podstaw biznesu i mediów, takich jak marketing i produkcja mediów. Na tej podstawie koncentrują się specjalistyczne kompetencje, na przykład „Strategia prasowa i kontrola PR” lub „Zarządzanie redakcją cyfrową”.

Nasz program studiów licencjackich ma strukturę modułową, tzn. Studiujesz na podstawie obszarów tematycznych podzielonych na tak zwane „moduły”. W ramach tych modułów jest kurs wprowadzający i kurs specjalizacyjny, które systematycznie przygotowują Cię do ukończenia tego modułu. W ramach modułów otrzymasz punkty za każdy udany dyplom (europejski system transferu punktów), który dokumentuje Twoje osiągnięcia. Te punkty ECTS są porównywalne na poziomie międzynarodowym i oczywiście są uznawane.

specjalizacja

W piątym i szóstym semestrze nauki na odległość wybierasz trzy specjalizacje w wysokości 30 punktów ECTS. W tym celu wybieramy co najmniej jedną specjalistyczną specjalizację przedmiotową („obowiązkowe specjalizacje”) w dziedzinie public relations i maksymalnie dwie specjalizacje funkcjonalne i branżowe („specjalizacja wyborcza”).

Niektóre przykładowe specjalizacje wyborcze to:

  • Psychologia rynku i reklamy
  • Marketing internetowy i społecznościowy
  • Marketing międzynarodowy i branding
  • Zaawansowane przywództwo
  • Zarządzanie mediami sportowymi
  • ...

modele studyjne

Dostosuj swoją naukę na odległość do swojego życia.

Możesz ukończyć nasz tytuł licencjata zarówno w pełnym wymiarze godzin, jak i dwóch odmianach w niepełnym wymiarze godzin. Jeśli chodzi o treść, modele te są identyczne, ale z wariantami w niepełnym wymiarze czasu cotygodniowy czas nauki ulega skróceniu.

Studia w niepełnym wymiarze godzin są szczególnie odpowiednie dla tych, którzy mają już duże obciążenie pracą lub chcą obniżyć swoje miesięczne koszty

pełnoetatowy

czas trwania

W przypadku studiów stacjonarnych można wybrać maksymalną liczbę kursów w semestrze. Jeśli nie ukończysz studiów w wyznaczonym czasie, badanie zostaje przedłużone o kolejne 18 miesięcy. W tym czasie możesz bezpłatnie korzystać ze wszystkich ofert nauczania na odległość. Jeśli zauważysz, że masz mniej czasu niż oczekiwano, możesz przełączyć się na inny model czasu z okresem 3 miesięcy do końca miesiąca.

w niepełnym wymiarze czasu

czas trwania

Studia niestacjonarne zmniejszają miesięczne czesne. Jednocześnie zmniejsza się liczba kursów, które można wybrać w semestrze.

Jeśli nie możesz ukończyć studiów w wyznaczonym czasie, studia zostaną przedłużone o kolejne 18 miesięcy. W tym czasie możesz bezpłatnie korzystać ze wszystkich ofert nauczania na odległość. Jeśli zauważysz, że masz więcej czasu niż oczekiwano, możesz przełączyć się na inny model czasu z okresem 3 miesięcy do końca miesiąca.

Ostatnia aktualizacja May 2019

Informacje o uczelni

Hier bekommst Du einen Eindruck davon, wer hinter der IUBH steckt, welche Ziele wir verfolgen und warum Du darauf vertrauen kannst, dass Du in uns einen kompetenten Partner für Dein Fernstudium findes ... Czytaj więcej

Hier bekommst Du einen Eindruck davon, wer hinter der IUBH steckt, welche Ziele wir verfolgen und warum Du darauf vertrauen kannst, dass Du in uns einen kompetenten Partner für Dein Fernstudium findest. Als staatlich anerkannte und akkreditierte private Hochschule mit über 150 Mitarbeitern und Professoren und rund 10.000 Studierenden bieten wir seit über zehn Jahren erfolgreich Bachelor- und Masterabschlüsse auf höchstem Niveau an. Pokaż mniej