Przebieg oceny technologii medycznych: wybór leczenia

FutureLearn

Opis programu

Przeczytaj oficjalny opis

Przebieg oceny technologii medycznych: wybór leczenia

FutureLearn

Ten kurs pomoże zrozumieć, jak i dlaczego leki i terapie są finansowane i odkrywają, w jaki sposób organizacje opieki zdrowotnej decydują o tym, czy powinniśmy mieć dostęp do niektórych zabiegów.

Skupisz się na kluczowej części informacji wykorzystywanych do podejmowania tych decyzji - oceny technologii medycznych (HTA).

Jakie tematy będą obejmować?

W tym kursie przyjrzeliśmy się:

 • Jaka ocena technologii medycznych jest i jak są one stosowane przez decydentów do spraw opieki zdrowotnej, aby poinformować pacjentów o wyborach, jakie leki i sposoby leczenia powinny być udostępnione pacjentom - oznacza to zarówno korzyści, jak i efekty leczenia oraz jego koszty.
 • Rodzaje dowodów, które mogą pomóc nam zdecydować, czy leczenie jest korzystne i ile korzyści daje.
 • Zakres rodzajów dowodów, ze szczególnym uwzględnieniem badań klinicznych, ich możliwości, ograniczenia i dlaczego są one szczególnie ważne w przypadku HTA.
 • Metody stosowane w celu przeprowadzenia istniejących badań i dowodów na temat leczenia razem, dzięki czemu możemy uzyskać jasny obraz tego, jakie korzyści oferuje leczenie. W tym celu przyjrzeliśmy się technice zwanej "sytematycznym przeglądem", która łączy dowody w jednym raporcie i wykorzystuje techniki statystyczne, aby dane z wielu badań wspólnie utworzyć pojedyncze oszacowanie skutków leczenia.
 • Sposoby porównywania kosztów narkotyków i skutków ekonomicznych z kosztami istniejących metod leczenia. W tym celu zastanawialiśmy się, w jaki sposób wykorzystywana jest konkretna technika badawcza, modelowanie ekonomiczne. Przyjrzeliśmy się różnym modelom, ich wartościom w HTA i ich połączeniu z dowodami z naszego systematycznego przeglądu klinicznej skuteczności leczenia w celu oszacowania kosztów / korzyści. Spojrzemy też na ostateczne sprawozdanie z HTA, aby dać bezpośredni wgląd w informacje, które przedstawiają decydenci. Zastanawialiśmy, w jaki sposób decydenci korzystają z raportu HTA w połączeniu z szerszym zakresem informacji i informacji, aby podjąć ostateczną decyzję.
 • Zakończyliśmy się krótko zastanawiając się, w jaki sposób decyzja o udostępnieniu leczenia (lub nie) oddziaływaniu na inne usługi zdrowotne.

Co można osiągnąć?

Pod koniec kursu będziesz mógł ...

 • Zbadaj proces oceny nowej technologii medycznej i jak to ma zastosowanie do potencjalnego wyniku decyzji.
 • Wyjaśnij proces podejmowania decyzji dotyczących tego, które zabiegi lecznicze są finansowane pacjentowi lub obywatelowi.
 • Badanie oceny technologii medycznych (HTA) i zrozumienie przedstawionych dowodów.
 • Przyłącz się do świadomej dyskusji o tym, czy nowa technologia medyczna jest przyjęta i finansowana przez NHS lub inny krajowy system opieki zdrowotnej.

Kto jest kurs?

Ten kurs pomoże Ci zrozumieć, w jaki sposób i dlaczego podejmowano decyzje dotyczące narkotyków i leczenia. Może zainspirować do myślenia o karierze w opiece zdrowotnej, lokalnych decyzjach czy środowiskach akademickich.

Kontynuowanie działalności profesjonalnej

Jeśli pracujesz obecnie w opiece zdrowotnej, farmaceutykach lub badaniach medycznych, ten kurs może stanowić cenne uzupełnienie Twojego ciągłego rozwoju zawodowego i pomoże Ci lepiej zrozumieć proces podejmowania decyzji i ekonomię w dziedzinie praktyki.

Możesz udowodnić swój CPD poprzez uaktualnienie kursu i zdobyć certyfikat, który zawiera szczegółowe informacje na temat godzin uczenia się, zakresu kursu i daty rozpoczęcia kursu.

Dowiedz się więcej o pomiarze i wartościowaniu zdrowia

Proces HTA zależy od wielu źródeł informacji łączących się w celu oceny. Poznaj swoją wiedzę na temat podejmowania decyzji dotyczących opieki zdrowotnej i dowiedz się o wynikach zdrowia ze swoim poprzednim kursem Pomiar i wycenienie zdrowia.

Ten kurs bardziej bliższy jest jednym z czynników, które pomagają w informowaniu decyzji o opiece zdrowotnej. Koszty są dość łatwe do wyliczenia, ale co z korzyściami? Jak oceniamy i oceniamy te korzyści?

Dowiesz się, jak opracowywane są i wdrażane działania dotyczące wyników zgłoszonych przez pacjenta (PROM). Nauczysz się również, jakie są lata życia (QALYs) dostosowane do jakości i jakie są ich wyniki, w tym opisywanie stanu zdrowia i ich wartości dzięki metodom Time Trade Off. Podpisz tutaj.

Studia z Uniwersytetem w Sheffield

Możesz nawet chcieć kontynuować naukę, z dyplomem uniwersyteckim w Sheffield i krótkimi kursami w dziedzinach takich jak ekonomia zdrowia, zdrowie publiczne i międzynarodowa ocena technologii medycznych.

Ta szkoła oferuje programy z:
 • Język angielski
FutureLearn
Czas trwania i cena
Ten kurs jest Online
Start Date
Data rozpoczęcia
Otwarta rekrutacja
Duration
Czas trwania
4 tygodnie
W niepełnym wymiarze czasu
Price
Cena
Za darmo
Locations
Wielka Brytania - UK Online
Data rozpoczęcia : Otwarta rekrutacja
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Skontaktuj się ze szkołą
Dates
Otwarta rekrutacja
Wielka Brytania - UK Online
Termin nadsyłania zgłoszeń Skontaktuj się ze szkołą
Data zakończenia Skontaktuj się ze szkołą