Read the Official Description

Z dochodami rzeczywistymi spadającymi i zadłużeniem osobistym na rekordowym poziomie nigdy nie było lepszego czasu, aby poprawić swoje finansowe umiejętności - zarządzanie My Money ma na celu właśnie to.

Ten darmowy kurs internetowy zaczyna się od praktycznego wskazania, jak skompilować budżet i wykorzystać go do podejmowania trafnych decyzji dotyczących wydatków. Będziesz zbadać długów i inwestycji, i dowiedzieć się, jak kredyty hipoteczne są wykorzystywane do finansowania własności domu. Kluczową kwestią planowania emerytalnego jest wyjaśnienie wraz z wytycznymi dotyczącymi różnych produktów emerytalnych.

Kurs kończy się badaniem różnych rodzajów ubezpieczeń i oferuje praktyczną poradę w zakresie podejmowania racjonalnych decyzji dotyczących zakupu produktów ubezpieczeniowych.

Korzystając z najnowszych danych z Wielkiej Brytanii, rozwinie się umiejętności i podejście finansowe, które są istotne na całym świecie. Kurs jest bogaty w wysokiej jakości tekst, obrazy, wideo, audio i elementy interaktywne, które pomogą Ci w nauce.

Możesz użyć hashtag # FLMyMoney16, aby dołączyć do dyskusji na temat tego kursu i przyczyniać się do rozmów z Twitterem. Możesz też skorzystać z porad, jakie oferuje w blogu Martin Upton: 10 wskazówek na temat wydatków na Boże Narodzenie: jak uniknąć kokainy finansowej w nowym roku.

Ten kurs jest przedstawiony na FutureLearn z pomocą True Potential LLP.

The True Potential Centre dla publicznego zrozumienia finansów (True Potential PUFin) The True Potential Centre dla publicznego zrozumienia finansów (True Potential PUFin) jest pionierskim Center of Excellence dla badań w rozwoju osobistych możliwości finansowych, w oparciu o The Open University Business School. Powstanie i działalność prawdziwy potencjał PUFin były możliwe dzięki hojnej pomocy prawdziwy potencjał LLP, która zobowiązała się do programu wsparcia finansowego dla Ośrodka w kwocie 1,4 mln £ pięcioletniego.

Jakie tematy będą obejmować?

 • Tydzień 1: Planowanie finansowe i kurs życia
 • Tydzień 2: dochody, opodatkowanie i świadczenia
 • Tydzień 3: Wydatki i budżetowanie
 • Tydzień 4: Dług i pożyczanie
 • Tydzień 5: Oszczędności i inwestycje
 • Tydzień 6: Rachunek domów i gospodarstw domowych
 • Tydzień 7: Emerytury
 • Tydzień 8: Ubezpieczenie

Co można osiągnąć?

Pod koniec kursu będziesz mógł ...

 • Sprawozdanie, aby zrozumieć, jak podejmować się planowania finansowego, w tym sporządzania budżetu i bilansu domowego.
 • Porównanie i zrozumienie pożyczek i kredytów hipotecznych oraz innych produktów dłużnych i ich kosztów.
 • Wyjaśnij podstawowe kategorie inwestycji osobistych, ich charakterystykę i zyski, jakie zapewniają inwestorom.
 • Opisz produkty emerytalne i jak podejmować planowanie emerytalne.
 • Podsumowuj produkty ubezpieczeniowe i jak są wyceniane.

Kto jest kurs?

Ten kurs jest przeznaczony dla osób zainteresowanych rozwijaniem osobistych umiejętności finansowych w podejmowaniu trafnych decyzji przy zarządzaniu finansami i kupowaniu produktów finansowych. Kurs nie wymaga żadnych wcześniejszych doświadczeń w prowadzeniu tego tematu.

Program taught in:
Język angielski
FutureLearn

See 257 more programs offered by FutureLearn »

Ten kurs jest Online
Data początkowa
Czerwiec 2019
Stycz. 2020
Duration
8 tygodnie
Zaoczne
Cena
Free
By locations
By date
Data początkowa
Czerwiec 2019
Application deadline
Data początkowa
Stycz. 2020
Application deadline

Czerwiec 2019

Stycz. 2020