Read the Official Description

Ten darmowy kurs online bada, jak życie na ziemi została ukształtowana przez pięć imprez masowych ekstynkcji w odległej przeszłości. Obecnie, różnorodność biologiczna jest w obliczu kryzysu, z perspektywą szóstym przypadku wyginięcia dzisiaj.

Poznaj pięć wielkich wymierań z przeszłości

Każdy tydzień pojawiają się dyskusje z naukowcami o tym, jak ich badań informuje nas o różnorodności biologicznej naszej planety, w tym pierwszych form życia; ryby i czworonóg dywersyfikacji; promieniowanie gadów i dinozaurów; i powstanie ssaków.

Skupiamy się na pięciu poprzednich imprez masowych ekstynkcji, które ukształtowały bioróżnorodności naszej planety. Zapis kopalny ujawnia dowody gatunków, które wyginęły poszedł w tych masowych wymierań oraz nowych możliwości stworzonych przez ocalałych faunie i florze dywersyfikacji.

Groźba "szóstego wyginięcia" dzisiaj

Wracając do teraźniejszości, a okres Antropocen, patrzymy na ludzkie zachowanie, jak teraz zaczyna wpływać na ekosystemy Ziemi.

Uważamy, że zagrożenie ze strony tak zwanego 'szóstego wyginięcia ", dowiedzieć się, jak nasze działania są zmniejszania różnorodności biologicznej i zagraża przetrwaniu wielu gatunków.

Dowiedz się jednym z wiodących na świecie paleontologów

"Wymierań: przeszłość i teraźniejszość" jest tworzony przez University of Cape Town, a nakręcony na miejscu w Iziko Muzeum RPA, West Coast Fossil Park, Narodowe Ogrody Botaniczne Kirstenbosch i Parku Narodowego Gór Stołowych.

Dowiesz się z prof Anusuya Chinsamy-Turan - uznanego paleobiolog, autor wielu książek naukowych i dzieci na skamieniałości oraz byłego południowoafrykańskiego Kobieta Roku. W 2013 roku otrzymała nagrodę The World Academy of Subsaharyjskiej nagrody Science dla poznania i popularyzacji nauki.

Co można osiągnąć?

  • Określić wpływ pięciu ostatnich masowych wymierań mieli na życie na ziemi
  • Debata perspektywę szóstego wyginięcia dzisiaj
  • Zbadaj, jak zrozumienie historii życia na ziemi, pomaga nam radzić sobie ze współczesnymi problemami środowiskowymi

Kto jest kurs?

Kurs jest przeznaczony dla każdego, kto ma interes w nauce lub ochrony środowiska. Nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie. Choć nazwy naukowe są wykorzystywane, by na przykład zidentyfikować wymarłych form życia, wiedząc, że to nie jest wymagane, aby śledzić przebieg. My oferujemy słowniki i wyjaśnienie pojęć jak idziemy razem, dzięki czemu będą mogli śledzić tematykę kursu.

Program taught in:
Język angielski
FutureLearn

See 257 more programs offered by FutureLearn »

Ten kurs jest Online
Data początkowa
Listop. 2019
Duration
Cena
Free
By locations
By date
Data początkowa
Listop. 2019
Application deadline

Listop. 2019