Read the Official Description

Tradycyjnie produkty zdominowane przez sprzęt coraz częściej przechodzą na obszary zdominowane przez oprogramowanie. Wiele firm i organizacji działających w tych dotkniętych branżach nadal zatrudnia głównie inżynierów bez dogłębnego szkolenia w zakresie inżynierii oprogramowania. W związku z tym przedstawiciele branży mają duże zapotrzebowanie na program studiów w niepełnym wymiarze godzin w celu szkolenia inżynierów oprogramowania. DISC następnie opracował ten wysokiej jakości kurs nauczania na odległość w niepełnym wymiarze godzin. Kurs magisterski na odległość, oferowany przez DISC od 2008 r., Zapewnia inżynierom solidne podstawy teoretyczne w tej dziedzinie, a także praktyczne metody, technologie i narzędzia związane z inżynierią oprogramowania dla systemów wbudowanych.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.zfuw.uni-kl.de/fernstudiengaenge/science-engineering/software-engineering-for-embedded-systems/.

grupa docelowa

Program nauczania na odległość przeznaczony jest dla profesjonalistów zajmujących się tworzeniem oprogramowania, którzy chcą zdobyć zaawansowaną wiedzę o nowych technologiach i pogłębić swoje umiejętności inżynierii oprogramowania poprzez tytuł magistra w tej dziedzinie. Program studiów jest przeznaczony dla absolwentów studiów inżynierskich lub informatycznych, a także absolwentów matematyki i fizyki z co najmniej dwuletnim doświadczeniem zawodowym w tworzeniu oprogramowania. Ważne informacje na temat wniosku (zarówno z jak i bez pierwszego stopnia uniwersyteckiego) można znaleźć na stronie www.uni-kl.de/studium/vor-dem-studium/bewerbung/fernstudium/.

Kandydaci mogą również uzyskać dostęp bez pierwszego stopnia uniwersyteckiego. Muszą mieć kwalifikacje wstępne na studia wyższe, mieć odpowiednią aktywność zawodową od kilku lat i zdać test umiejętności.

W przypadku anglojęzycznego programu studiów magisterskich "Inżynieria oprogramowania dla systemów wbudowanych" należy wykazać się wystarczającą znajomością języka angielskiego w zakresie rejestracji. Mogą one być zajmowane przez:

 • angielski kurs pierwszego stopnia
 • Wspólny Europejski System Opisu Kształcenia Językowego: C1
 • Cambridge Certificate of Proficiency (CPE): Klasa C
 • IELTS: 6.0
 • Komputer TOEFL: 213
 • TOEFL Paper: 550

cel

Ten kurs kształcenia na odległość ma na celu dostarczenie absolwentom solidnej wiedzy teoretycznej i odpowiednich praktycznych metod, technik i narzędzi w inżynierii oprogramowania. Program przygotowuje uczestników do rozwoju zawodowego jako programistów w przemyśle i posiada stopień naukowy "Master of Engineering" (M. Eng.).

Proces i organizacja

Standardowy okres studiów w formie studiów niestacjonarnych lub w niepełnym wymiarze czasu pracy, obejmujący czas egzaminu, wynosi cztery semestry. Przerwa w badaniu jest możliwa. Wykłady i ćwiczenia prowadzone są w ramach kursu "Inżynieria oprogramowania dla systemów wbudowanych" za pośrednictwem pisemnych materiałów do nauki opracowanych specjalnie do nauczania na odległość i udostępnionych online. Do przetworzenia materiałów do nauki wymagany jest tygodniowy czas około 14 godzin. Ponadto samouczki online są oferowane za pośrednictwem platformy edukacyjnej.

treści merytoryczne

Program studiów magisterskich "Inżynieria oprogramowania dla systemów wbudowanych" obejmuje sześć modułów studiów. Obszary nauczania obejmują systemy wbudowane w inżynierię oprogramowania, inżynierię wymagań, testowanie i testowanie, linie produktów oprogramowania, rozwój oparty na komponentach, bezpieczeństwo, systemy czasu rzeczywistego i zapewnienie jakości oprogramowania.

Badanie obejmuje następujące moduły:

1 semestr:

 • Podstawy inżynierii oprogramowania
 • Zarządzanie projektem
 • W weekendy w kampusie

Drugi semestr:

 • Inżynieria jakości oprogramowania
 • Inżynieria oprogramowania
 • Software Development Studio, część 1

3 semestr:

 • Inżynieria komponentów oprogramowania
 • Inżynieria oprogramowania wbudowanego
 • Software Development Studio, część 2

4 semestr:

 • Praca magisterska

koszty

Opłata za kurs kształcenia na odległość "Inżynieria oprogramowania dla systemów wbudowanych" wynosi 1 990 EUR za semestr, plus składka na ubezpieczenie społeczne w wysokości 101 EUR za semestr. Opłata jednorazowa za egzamin magisterski wynosi 500 EUR. Opłata za studia nie podlega VAT i może podlegać odliczeniu od podatku, pod warunkiem spełnienia wymogów prawnych.

promocja

Jeśli chodzi o finansowanie, państwo wspiera cię z indywidualną ulgą podatkową. Możesz więc ubiegać się o koszty w zależności od osobistej stawki podatkowej i swojej sytuacji zawodowej jako wydatków związanych z dochodem lub specjalnych wydatków. Pozwól swojemu urzędowi podatkowemu lub doradcy podatkowemu doradzić. Rząd federalny i kraje związkowe mogą w określonych okolicznościach promować kształcenie zawodowe w ramach tzw. Kontroli edukacji i kwalifikacji. Informacje można również znaleźć w Internecie, na przykład na stronie www.bildungspraemie.info.

Często pracodawcy również przyczyniają się do kosztów związanych z kwalifikacjami pracowników. Inną opcją są niskooprocentowane pożyczki edukacyjne, które są oferowane przez rząd federalny, kraje związkowe i banki, takie jak KfW. Niestety, wsparcie finansowe w ramach Social Security Code (SBG III) lub Federal Training Assistance Act (BAföG) nie jest możliwe.

Klasa wykłady

W przypadku wszystkich uczestników programu nauczania na odległość "Inżynieria oprogramowania dla systemów wbudowanych" w zakładzie Fraunhofer IESE odbędzie się obowiązkowa obecność w każdym z pierwszych trzech semestrów. Służą one do pogłębiania treści badań poprzez pracę w grupach i warsztaty oraz do omawiania pytań na temat listów do nauki. Częścią wydarzeń obecności są również egzaminy pisemne.

W pierwszym semestrze frekwencja trwa dwa dni, zwykle od piątku do soboty. W drugim i trzecim semestrze uczniowie biorą udział w tygodniowych zajęciach, zazwyczaj od niedzieli do piątku. W zespole złożonym z około pięciu studentów uczestnicy opracowują nowe oprogramowanie przy użyciu wyuczonych metod, technologii i narzędzi.

partner

Program Master jest prowadzony we współpracy z Instytutem Eksperymentalnej Inżynierii Oprogramowania Fraunhofer (IESE).

egzaminy

W trakcie studiów świadectwa należy składać w formie pisemnych egzaminów i pracy magisterskiej. Po zakończeniu wszystkich zajęć i egzaminów przyznawany jest stopień naukowy "Master of Engineering" (M.Eng.). Pomyślne zakończenie jest potwierdzone przez następujące dokumenty:

 • świadek
 • Certyfikat z tytułem magistra inżyniera
 • Suplement do dyplomu (DS)

akredytacja

Program nauczania na odległość jest akredytowany do uzyskania dyplomu magistra inżyniera. Odpowiedzialna agencja ds. Wdrożenia procedury akredytacji: ASIIN

Program taught in:
Język angielski

See 5 more programs offered by University of Kaiserslautern »

Last updated January 28, 2019
Ten kurs jest Łączone online i stacjonarne
Data początkowa
Paźdz. 2019
Duration
4 semestry
Zaoczne
Cena
1,990 EUR
za semestr plus składka na ubezpieczenie społeczne, opłata za pracę magisterską lub inne koszty. Wszystkie informacje można znaleźć tutaj: www.zfuw.uni-kl.de/fernstudiengaenge/science-engineering/software-engineering-for-embedded-systems/
Deadline
Lipiec 15, 2019
By locations
By date
Data początkowa
Paźdz. 2019
Application deadline
Lipiec 15, 2019

Paźdz. 2019

Location
Application deadline
Lipiec 15, 2019
Data końcowa