Magister online z dziennikarstwa

Informacje ogólne

Opis programu

127538_forLP196.jpg

W szybko ewoluującej erze cyfrowej modele produkcji i dystrybucji dziennikarstwa ciągle się zmieniają. Dzisiejsi dziennikarze muszą myśleć radykalnie, nauczyć się dostosowywać i wykorzystywać nowe formy mediów informacyjnych oraz biegle posługiwać się kluczowymi narzędziami kreatywnymi wykorzystywanymi do tworzenia atrakcyjnych treści informacyjnych w różnych formatach - tekst, wideo, zdjęcia wiadomości LIVE.

Przez cały ten stopień magistra będziesz krytycznie angażować się w „media zakłócające” media, rozwiniesz zrozumienie zmieniających się relacji dziennikarza i publiczności oraz uzyskasz wgląd w wyzwania związane ze sztuczną inteligencją, big data i „churnalizm”. Powinieneś zostać przetestowany i poproszony o celowanie wysoko, gdy stajesz się przygotowany do pracy niezależnie od dowolnego miejsca na świecie.

Nagroda: dziennikarstwo magisterskie
Instytucja przyznająca: Falmouth University
Poziom: 7
Tryb studiów: online, niestacjonarne
Czas trwania: dwa lata

Podsumowanie studiów magisterskich

Prowadzony przez wiodących dziennikarzy, którzy mają doświadczenie w radzeniu sobie z korzyściami i wyzwaniami związanymi z pracą w kontekście międzynarodowym, kurs ten daje możliwość kultywowania innowacyjnego i przedsiębiorczego sposobu myślenia. Ponieważ skupiasz się na dziennikarstwie danych, mediach społecznościowych i efektownym opowiadaniu historii, ten program ma na celu ułatwienie innowatorom opartym na najlepszych standardach dziennikarstwa.

Będziesz:

 • Rozwijaj swoje umiejętności twórczego i zwinnego technicznie gawędziarza non-fiction, aby pracować samodzielnie jako dziennikarz
 • Dowiedz się, jak tworzyć atrakcyjne wiadomości do rozpowszechniania na wielu platformach treści z myślą o odbiorcach globalnych
 • Odkryj, jak prosperować i wprowadzać innowacje w międzynarodowych branżach cyfrowych wiadomości i komunikacji
 • Wykorzystaj media społecznościowe i narzędzia do dziennikarstwa danych, rozwijając krytyczne zrozumienie zmieniających się środowisk politycznych, społecznych i branżowych, w których dziennikarze muszą działać na całym świecie.

Dla kogo jest ten kurs?

Będziesz:

 • Interesuje się wiadomościami, bieżącymi sprawami, polityką, pisaniem, kreatywnymi treściami, raportowaniem, edycją, produkcją treści, platformami medialnymi, komunikacją
 • Kierowany, destrukcyjny, globalny myśliciel, badacz, innowator, w dziedzinie technologii, współpracy, analizy, krytyczny myśliciel, ciekawy, etyczny, gawędziarz.

Możesz być:

 • Chcąc zrozumieć rynki dziennikarstwa prasowego w celu skutecznego działania na własny rachunek
 • Praca w content marketingu, produkcja treści lub dziennikarz w połowie kariery w publikacjach informacyjnych i chcący wznieść swoją karierę na nowy poziom
 • Chcesz przetestować nowe pomysły, rzucić wyzwanie tradycyjnym metodom dziennikarstwa i krytycznie ocenić skuteczność obecnych mediów zakłócających
 • Chcemy rozwinąć zaufanie i umiejętności do pracy w rzeczywistych transgranicznych projektach informacyjnych
 • Interesuje się komunikacją i PR i chce zrozumieć procesy związane z dziennikarstwem wiadomości
 • Ukończył studia licencjackie z innej dziedziny i chce zająć się dziennikarstwem
 • Chcesz skonsolidować swoje obecne umiejętności, zrozumieć swoją obecną praktykę i rozwijać badania, opowiadanie historii i umiejętności biznesowe, aby stać się kreatywnym i refleksyjnym praktykiem.

Zawartość kursu

Będziesz musiał wypełnić cztery moduły 30-kredytowe i jeden 60-kredytowy (łącznie 180 punktów). Wszystkie moduły na kursie są obowiązkowe i muszą zostać zaliczone, aby ukończyć nagrodę.

Moduły podstawowe
Kreatywna praktyka zawodowa 30
Mobilny dziennikarz 30
Dziennikarstwo Innowacje i przedsiębiorczość 30
Opowiadanie audiowizualne 30
Duży projekt 60

Oceny

Wszystkie oceny są podejmowane i przesyłane online.

Metody oceny dziennikarstwa magisterskiego mogą zazwyczaj obejmować:

 • Zadania pisemne (bez egzaminów)
 • Portfele prac redakcyjnych, prezentacji, projektów, refleksyjnych czasopism, esejów krytycznych, raportów i projektu końcowego.

Wymagania wstępne

 • Dyplom z wyróżnieniem lub równoważny poziom 6
 • Dowód biegłości w języku angielskim (minimalny ogólny wynik IELTS 6.5 z co najmniej 6,0 w czytaniu, pisaniu, mówieniu i słuchaniu lub TOEFL IBT (test przez Internet) z minimum 88 ogólnymi i co najmniej 21 we wszystkich 4 elementach).

Akceptujemy również szereg równoważnych uznanych kwalifikacji w języku angielskim. Kandydaci bez dyplomu lub formalnych kwalifikacji są nadal zachęcani do składania wniosków.

Ostatnia aktualizacja Gru 2019

Informacje o uczelni

Established in 1902, we’ve previously been the Falmouth School of Art, Falmouth College of Art and Design and the University College Falmouth.

Established in 1902, we’ve previously been the Falmouth School of Art, Falmouth College of Art and Design and the University College Falmouth. Pokaż mniej