MBA w międzynarodowej logistyce i handlu

Informacje ogólne

Liczba dostępnych lokalizacji: 5

Opis programu

Internetowy kurs MBA z Międzynarodowej Logistyki i Handlu jest programem w niepełnym wymiarze godzin z Wismar University of Applied Sciences: Technology, Business i Design (Niemcy).

Handel i logistyka należą do największych sektorów gospodarki na świecie i są bardzo złożone. Modele biznesowe i łańcuchy wartości podlegają obecnie szybkim zmianom, a cyfryzacja stwarza nowe możliwości mobilności. Sieci stają się coraz bardziej intensywne, a rynki i przepływy handlowe zmieniają się. Ponadto nowoczesna logistyka musi stawić czoła nowym wyzwaniom związanym z załamaniem globalnego porządku światowego. Zmiany klimatu wywierają znaczną presję na przemysł logistyczny, aby wprowadzać innowacje. Każdy, kto chce podjąć się zarządzania tutaj, potrzebuje wieloletniego doświadczenia w branży i solidnej wiedzy specjalistycznej.

Kurs MBA Logistics and Trade w niepełnym wymiarze czasu przygotowuje Cię w optymalny sposób na kolejne etapy kariery w branży logistycznej. Ma charakter międzynarodowy, leży na styku handlu i logistyki, jest w języku angielskim i może być studiowany na całym świecie. Za pośrednictwem internetowego kampusu myWINGS i aplikacji do nauki po raz pierwszy profesjonaliści z Europy, Azji, Południowej Afryki i Ameryki Łacińskiej mogą wspólnie uczyć się w jednej grupie analitycznej.

Międzynarodowo doświadczeni profesorowie i wykładowcy z Niemiec, Austrii, Włoch i Indii przekazują treści nauczania poprzez interaktywne wykłady wideo i samouczki na żywo. Seminaria frekwencyjne oferują również możliwość poszerzenia swoich umiejętności i osobistej sieci. bremenports zapewnia praktyczne znaczenie. Jako zarządca infrastruktury globalnych portów w Bremie i Bremerhaven, bremenports wnosi swoją wiedzę z pierwszej ręki do nauczania.

„Wspólnie z WINGS, uznanym dostawcą usług kształcenia na odległość, opracowaliśmy pierwsze międzynarodowe kursy w niepełnym wymiarze godzin dla branży logistycznej.”
Robert Howe - Dyrektor Zarządzający w bremenports

howe_robertWINGS - Wismar University","author_url":"","source":"©WINGS - Wismar University"}" />

Twoje zalety w skrócie

 • Międzynarodowy stopień uniwersytecki „Master of Business Administration (MBA)”
 • Program w niepełnym wymiarze godzin dla profesjonalistów (głównie online)
 • Elastyczny i praktyczny
 • W języku angielskim i dostępne na całym świecie
 • Wykłady multimedialne wideo (na żądanie)
 • Studiuj aplikację, platformę edukacyjną i samouczki na żywo
 • Dostęp do bibliotek internetowych
 • Wymiana osobista i tworzenie sieci poprzez seminaria uczestnictwa w Berlinie, Kopenhadze i Barcelonie
 • Profesjonalny partner Bremenports GmbH & Co. KG
 • Międzynarodowy zespół wykładowców
 • Wyłączne grupy badawcze i indywidualne wsparcie

Akredytacja systemu

Podobnie jak wszystkie nasze kursy kształcenia na odległość, MBA International Logistics and Trade jest zintegrowana z procesami wewnętrznego systemu zarządzania jakością w zakresie nauczania i studiów na Wismar University of Applied Sciences.

Shot with @expeditionxdrone

Opcje kariery

Handel i logistyka, przemysł przyszłości: Perspektywy pracy wysoko wykwalifikowanych specjalistów i menedżerów są lepsze niż kiedykolwiek. Poszukiwane są osoby, które będą aktywnie towarzyszyć nadchodzącym zmianom kształtującym branżę. Dzięki MBA International Logistics and Trade zdobywasz umiejętności rozpoznawania aktualnych światowych trendów, przekładania ich na udane strategie korporacyjne i kształtowania zmian. Nasz program MBA zapewnia specjalistyczną wiedzę, abyś mógł w sposób ukierunkowany i skuteczny odpowiedzieć na wyzwania przyszłości handlu międzynarodowego i logistyki.

Jeśli obecnie pracujesz jako:

 • Menedżer ds. Rozwoju Rynkowego
 • Menedżer łańcucha dostaw
 • Key Account Manager Logistyka i handel
 • Menedżer kategorii
 • Menedżer rozwoju organizacji
 • Kierownik ds. Strategicznych i międzynarodowych
 • Kontroler
 • Menadżer projektu
 • Kierownik ds. Zakupów i zakupów

ten internetowy program MBA może być bardzo interesujący i stanowi wyzwanie dla Ciebie i Twojej dalszej kariery w dziedzinie międzynarodowej logistyki i zarządzania handlem.

Dowiedz się wszystkiego o globalnym handlu, społeczeństwie i środowisku, międzynarodowym zarządzaniu ogólnym i strategicznym, międzynarodowej ekonomii, finansowaniu handlu, międzynarodowym zarządzaniu łańcuchem dostaw, analizie danych i statystykach w systemach informatycznych, procesach biznesowych i nowych modelach biznesowych, zarządzaniu transformacją i zmianami.

Ugruntowana wiedza ekonomiczna łączy się z doświadczeniem, które zostało wypróbowane i przetestowane w praktyce: Specjalizacja MBA koncentruje się na najważniejszych trendach w branży. Pojęcia takie jak dematerializacja, digitalizacja i defragmentacja polityczna, a także zrównoważony rozwój są umieszczone w kontekście korporacyjno-gospodarczym. Dowiedz się więcej o złożonych współzależnościach i poszerz swoje umiejętności metodyczne i przywódcze. Oprócz myślenia ekonomicznego, kontrolowania, zarządzania projektami i procesami, współczesne procesy transformacji wymagają również kreatywności, innowacji i sprawności.

Po pomyślnym zakończeniu otrzymasz międzynarodowy stopień uniwersytecki „Master of Business Administration (MBA)” od Hochschule Wismar, University of Applied Sciences, Technology, Business i Design. To przygotuje cię na rynek międzynarodowy i zakwalifikuje cię do wymagającej roli kierowniczej. Każdy, kto studiuje dziś na arenie międzynarodowej, ma najlepsze perspektywy na karierę w jednej z największych branż na świecie.

Trasy transportu

 • Handel - globalne łańcuchy wartości
 • Intermodalny transport towarowy
 • Transport lotniczy
 • Wysyłka 

Sektory

 • Handel
 • Spedycja
 • Linie Żeglugowe
 • Operatorzy terminali
 • Firmy logistyczne
 • Spedycja
 • Porty i lotniska

logistics, truck, frachtschiff

Program

Moduły studiów i praca magisterska są oceniane zgodnie z międzynarodowymi standardami. Łącznie przyznaje się 90 punktów (ECTS). Program studiów obejmuje 15 modułów w ciągu 4 semestrów. Każdy semestr kończy się warsztatami projektowymi mającymi na celu podsumowanie i zastosowanie wyuczonej treści. Dla studentów, którzy muszą zdobyć 120 punktów, oferujemy opcjonalny semestr z 30 dodatkowymi punktami.

Program jest prowadzony w języku angielskim. W całym programie zapoznajesz się ze scenariuszami ze środowiska zawodowego, identyfikujesz problemy ze środowiska operacyjnego i opracowujesz rozwiązania naukowe. Aby uzyskać więcej informacji na temat zawartości modułów lub celów kwalifikacji, sprawdź odpowiedni moduł w następnym rozdziale.

Regularny

1 semestr Kredyty (ECTS) 20 2. semestr Kredyty (ECTS) 20

Międzynarodowe zarządzanie ogólne i strategiczne

4

Analiza danych i statystyki w systemach informatycznych

4

Międzynarodowa ekonomia

4

Międzynarodowe prawo umów i handlu

4

Finanse handlu

4

Zarządzanie zmianami i zmianami

4

Międzynarodowe zarządzanie łańcuchem dostaw

4

Organizacja i zarządzanie portem

4

Światowy handel, społeczeństwo i środowisko

4

Digitalizacja, procesy biznesowe i nowe modele biznesowe

4

3. semestr Kredyty (ECTS) 20 4. semestr Kredyty (ECTS) 30

Badania naukowe i pisanie

4

Praca magisterska

30
Międzynarodowa strategia podatkowa i celna 4
Public Relations i zarządzanie interesariuszami

4

Zielona wysyłka i zrównoważona logistyka

4

Przywództwo i innowacje

4

   

Punkty (ECTS) ogółem: 90

Opcjonalny

Dodatkowe moduły Kredyty (ECTS) 30
Studia Międzykulturowe 6
Komunikacja biznesowa 6
Symulacja biznesowa 4
Przeniesienie projektu 10
Wycieczka 4

Absolwenci studiów licencjackich z 180 punktami kredytowymi mają możliwość zdobycia kolejnych 30 punktów, aby zostać przyjętym w dodatkowym semestrze.

Punkty (ECTS) ogółem >> regularne + opcjonalne: 120

Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z koordynatorem kursu

Koncepcja studiów

Dzięki naszemu elastycznemu programowi MBA International Logistics and Trade w niepełnym wymiarze godzin oferujemy wysokiej jakości edukację akademicką przy użyciu najnowocześniejszych narzędzi komunikacji multimedialnej i e-learningu.

Nasi profesorowie z Uniwersytetu Wismar i wykładowcy ze świata biznesu projektują i prowadzą twoje kursy, a tym samym gwarantują najwyższą jakość akademicką.

Egzaminy w modułach online

Możesz wybrać spośród kilku dni egzaminacyjnych w semestrze. Dni egzaminacyjne odbywają się wyłącznie w weekendy. Możesz elastycznie zdawać egzaminy w modułach internetowych w jednym z naszych 16 miejsc egzaminacyjnych lub na całym świecie w instytutach Goethe, partnerskich uniwersytetach, ambasadach lub instytucjach publicznych. W razie potrzeby możesz także zdawać egzaminy w innych lokalizacjach.

Warsztaty (na miejscu)

Twoje warsztaty odbędą się w jeden weekend w semestrze.

135196_pexels-photo-2226458.jpeg

Warunki przyjęć

Przyjmujemy zgłoszenia od studentów wszystkich narodowości. Ze względu na swój szczególny charakter program jest skierowany do pracowników i zainteresowanych stron międzynarodowej gospodarki i logistyki.

Aby zostać dopuszczonym do programu MBA International Logistics & Trade w niepełnym wymiarze godzin, należy spełnić następujące wymagania:

135171_mil_grafik_admission_requirements.png

Dowód odpowiedniej znajomości języka angielskiego

Kandydaci, których językiem ojczystym nie jest angielski, muszą wykazać, poprzez odpowiedni egzamin biegłości, że mogą ukończyć studia w języku angielskim, np. sol. Test TOEFL z minimalną certyfikacją poziomu C1.

Z przyjemnością sprawdzimy Twoje indywidualne wymagania wstępne na tle Twojej osobistej sytuacji.

Wszystkie dokumenty muszą być napisane w języku angielskim lub niemieckim.

Opłaty i finansowanie

Czesne w wysokości 2700 EUR za semestr (normalna cena 2.950 EUR) obejmuje wszystkie usługi związane z twoim niepełnym wymiarze czasu MBA International Logistics & Trade:

 • Kompleksowy materiał do nauki (skrypty, literatura specjalistyczna)
 • Platforma e-learningowa myWINGS i aplikacja do nauki
 • Warsztaty w Berlinie, Kopenhadze i Barcelonie (w tym catering)
 • Egzaminy w modułach online
 • Dostęp do bibliotek internetowych
 • Wsparcie w nauce osobistej

Na życzenie możemy zaoferować płatność w ratach.

Wstępna oferta na semestr zimowy 2020/21

Wraz z rozpoczęciem nowego internetowego kursu MBA „Międzynarodowa logistyka i handel” w semestrze zimowym 2020/21, oferujemy wyłączną zniżkę w wysokości 250 EUR za semestr. Stała opłata semestralna wynosi 2 950 EUR. Jeśli rozpoczniesz naukę w semestrze zimowym 2020/21, zapłacisz tylko 2700 EUR * za semestr i zaoszczędzisz łącznie 1000 EUR.

Prywatne finansowanie

Nasz kurs kształcenia na odległość ma na celu zaspokojenie potrzeb profesjonalistów. Abyś mógł ukończyć kurs nauki na odległość obok swojej pracy i zachować swą swobodę finansową. Państwo wspiera dalszą edukację poprzez indywidualne ulgi podatkowe. W zależności od dochodów osobistych i sytuacji zawodowej możesz być w stanie odliczyć koszty nauki na odległość jako koszty uzyskania przychodu lub wydatki specjalne podlegające odliczeniu od podatku, a tym samym otrzymać częściowy zwrot kosztów. Skontaktuj się z doradcą podatkowym lub właściwym urzędem skarbowym w celu uzyskania rzetelnej porady.

Zniżka dla absolwentów

Absolwenci WINGS otrzymują 10% zniżki na semestr lub opłaty za kurs na wszystkie kursy online i na odległość oraz dalszą edukację.

Niemieckie stypendium dla studentów uczących się na odległość

Niemieckie stypendium przyznawane jest niezależnie od dochodów, np. Oprócz wsparcia BAföG. Uczelnia, na której studiuje student, decyduje o przyznaniu nagrody, która uwzględnia nie tylko dobre oceny, ale także zaangażowanie społeczne, szczególne osiągnięcia osobiste oraz sytuację społeczną i rodzinną. Jako student kształcenia na odległość WINGS możesz ubiegać się o stypendium niemieckie Uniwersytetu Nauk Stosowanych w Wismar. Więcej informacji można znaleźć na naszej stronie niemieckiego stypendium.

Finansowanie przez pracodawcę

Wiele firm wspiera dalsze szkolenie swoich pracowników, udzielając im urlopu lub wsparcia finansowego. W ramach indywidualnych umów istnieje możliwość włączenia celu kwalifikacji do koncepcji rozwoju personelu. Ponadto dla członków Bundeswehry możliwe jest finansowanie z BFD.

Dalsze finansowanie i możliwości finansowania

Możesz dowiedzieć się więcej na ten temat w naszym przewodniku dotyczącym finansowania nauki na odległość z następującymi treściami:

 • Oszczędź podatek dzięki uczeniu się na odległość (wydatki specjalne, koszty reklamy)
 • Granty zagraniczne (BAföG, premia edukacyjna, pożyczka edukacyjna, stypendia)
 • Dotacje dla poszczególnych krajów (kontrola wykształcenia, kontrola kwalifikacji, kontrola dalszej edukacji)
 • Wsparcie dla żołnierzy tymczasowych
 • Poradnictwo osobiste
Ostatnia aktualizacja May 2020

Informacje o uczelni

WINGS – Wismar International Graduation Services – a subsidiary company of Wismar University (Germany) - offers part-time programs and certified further education for professionals. The study programs ... Czytaj więcej

WINGS – Wismar International Graduation Services – a subsidiary company of Wismar University (Germany) - offers part-time programs and certified further education for professionals. The study programs are offered in the fields of economy, technology, and design through which you can gain a higher public education degree such as a Bachelor’s, Diploma, or Masters. WINGS was built upon this and was set up in 2004. The primary tasks are to develop, organize, and market part-time and further educational programs under the academic expertise of Wismar University. Pokaż mniej
Wismar , Bangkok , Berlin , Kopenhaga , Barcelona + 4 Więcej Mniej