MA Fine Art (kształcenie na odległość)

Informacje ogólne

Opis programu

MA Art OCA

Marcowe wyniki oceny są już prawie gotowe, a dla niektórych studentów oznacza to koniec ich studiów na poziomie Open College of the Arts. Dla tych, którzy chcą iść naprzód, a także dla innych artystów i praktyków, którzy chcą kontynuować kształcenie podyplomowe, MA Fine Art OCA to trzyletni program w niepełnym wymiarze godzin oferujący studentom wyzwanie akademickie i innowacyjną realizację.

Wprowadzony na rynek w 2011 roku, był to pierwszy projekt magisterski w Europie oferowany w ramach otwartej nauki i jest pierwszym krokiem OCA do podyplomowych studiów w jego 30-letniej historii.

Aktywność i samodzielne myślenie są wysoko cenione w sztuce. Równowaga struktury OCA od programu nauczania i samokierowania jest owocną kombinacją. To pozwoliło mi rozwinąć własny głos, bez wpływu na styl domu. Magister otworzył nowe aspekty studiów i praktyki, w tym badań.

Eleanor MacFarlane

MA Fine Art OCA przygotowuje studentów do profesjonalnej praktyki w wybranej przez siebie dyscyplinie, wspierając istniejącą praktykę i aspiracje studentów pracujących w szerokim zakresie mediów, w tym malarstwa, rysunku, rzeźby, grafiki, instalacji, performance, pracy na czas, sztuki cyfrowej i fotografia. Program kładzie nacisk na praktykę studyjną, z uwzględnieniem teorii, kontekstu i praktyki zawodowej.

MA pozwoliła mi być bardziej eksperymentalnym z moją pracą. Otworzyło to mój umysł na dalsze badania materiałów, bardziej troszcząc się o proces, a mniej o wynik niż wcześniej. Straciłem oczekiwania dotyczące stworzenia utworu, więc jestem teraz znacznie bardziej swobodnym, eksperymentalnym malarzem.

Amelia Wilson

Elastyczność programu MA Fine Art, poprzez dostawę online i pracę w niepełnym wymiarze godzin, czyni go dostępnym dla studentów, którzy ze względu na pracę i zobowiązania rodzinne nie byliby w stanie rozważyć studiowania na wyższym poziomie.

Studenci wspólnie podróżują przez kurs, dzieląc się doświadczeniami i ucząc się poprzez pracę grupową i indywidualną. Program opiera się na bardziej ustrukturyzowanym programie w kierunku samodzielnego studiowania, z naciskiem na zapytania, krytyczną refleksję i eksplorację. Poprzez wykłady, seminaria, samouczki i krytykę, a także indywidualne wsparcie dla samouczków, studenci korzystają z wiedzy specjalistycznej prowadzących kursy oraz wykładowców i wykładowców gościnnych, którzy posiadają szeroki zakres wiedzy specjalistycznej, w tym kurator, media i marketing, teorię sztuki, praktyka zawodowa i pokrewne dyscypliny (na przykład antropologia).

Program miał naprawdę pozytywny wpływ na moją praktykę arteterapii i psychoterapii. Uczęszczanie do college'u w ciągu dnia jest nierealne dla wielu osób, a opłaty za studia stacjonarne mogą być zbyt wysokie. Dla kontrastu uważam, że elastyczność OCA i świadomość różnych sytuacji uczniów są bardzo włączające. Niezwykle wspierające, wzbogacające i inspirujące jest spotkanie z grupą artystów z całego świata.

Jane Dudley

Ścieżki postępu są indywidualne, jak i zbiorowe. W przypadku niektórych studentów postęp pochodzi z otrzymywania prowizji za pracę. Dla innych chodzi o wystawienie ich pracy rosnącej publiczności poprzez wystawianie w określonych galeriach. Równie ważnym dowodem postępu dla studentów jest zwiększenie zasięgu i wpływu ich sieci rówieśniczych w kraju i za granicą lub przejście do dalszych, powiązanych studiów lub pracy w sztuce.

Mogę z całą pewnością stwierdzić, że program przekroczył moje oczekiwania, a moja praca i obrazy uległy poprawie. Mam lepszą wiedzę o współczesnych i historycznych artystach i dziełach. Skupiam się bardziej na tym, gdzie idę z własną praktyką.

Mark Daniels

Studia magisterskie w dziedzinie sztuk pięknych z OCA

Nasz program MA Fine Art to wyjątkowy kurs podyplomowy prowadzony przez kształcenie na odległość.

Jest to idealne rozwiązanie dla kreatywnych praktyków, którzy chcą dalej rozwijać swoje umiejętności, tutorów, którzy chcą rozwinąć własną praktykę w celu informowania swoich nauczycieli lub studentów, którzy chcą przejść do studiów podyplomowych poza konwencjonalnym systemem szkolnictwa wyższego.

Przegląd kursu

Nasz program MA Fine Art był wcześniej trzyletnim kursem w niepełnym wymiarze godzin oferującym akademickie wyzwanie i wyjątkową okazję do doskonalenia swojej praktyki. Zapoczątkowany w 2011 roku, był to pierwszy program MA Fine Art w kształceniu na odległość w Europie. W tym roku OCA ustanowi dwuletni model nauczania dla programu MA Fine Art, który będzie się różnić od poprzedniego trzyletniego modelu. Szczegóły dotyczące struktury kursu są obecnie w fazie rozwoju. Aby otrzymywać aktualizacje, prześlij formularz zapytania. Oczekuje się, że dwuletni model nauczania będzie gotowy na przyjęcie w roku 2020/2021, począwszy od sierpnia 2020 r.

Poprzez dostawę online i pracę w niepełnym wymiarze godzin, nasz program plastyczny jest dostępny dla każdego, kto z powodu pracy, opieki lub obowiązków rodzinnych nie byłby w stanie rozważyć podjęcia studiów wyższych.

Nasz MA Fine Art wprowadza profesjonalną praktykę w wybranej przez ciebie dyscyplinie i oferuje wsparcie twoich aspiracji. Kurs obejmuje szeroki zakres mediów, w tym malarstwo, rysunek, rzeźbę, grafikę, instalację, performance, pracę opartą na czasie, sztukę cyfrową i fotografię. Program kładzie nacisk na praktykę studyjną, z uwzględnieniem teorii, kontekstu i praktyki zawodowej.

Będziesz podróżować przez kurs wraz z innymi studentami w kohorcie; dzielenie się doświadczeniami i uczenie się poprzez pracę grupową i indywidualną. Program opiera się na bardziej ustrukturyzowanym programie w kierunku samodzielnego studiowania, z naciskiem na zapytania, krytyczną refleksję i eksplorację. Dzięki wykładom, seminariom, samouczkom i krytykom, a także indywidualnemu wsparciu samouczków, skorzystasz z wiedzy specjalistycznej prowadzących kursy i wykładowców gościnnych. Specjaliści ci dysponują wybitną wiedzą specjalistyczną, w tym kuratorem, mediami i marketingiem, teorią sztuki, praktyką zawodową i specjalistycznymi dziedzinami pokrewnymi (na przykład antropologią).

Ścieżki postępu są indywidualne, jak i zbiorowe. W przypadku niektórych studentów postęp pochodzi z otrzymywania prowizji za pracę. Dla innych chodzi o wystawienie ich pracy rosnącej publiczności poprzez wystawianie w określonych galeriach. Niezależnie od twoich aspiracji, niezależnie od tego, czy zwiększysz zasięg i wpływ twoich sieci w kraju i za granicą, przejdziesz do dalszych powiązanych studiów lub prac w sztuce, ten kurs jest dla Ciebie idealny.

Filozofia przedmiotu

Kurs obejmuje szeroką filozofię opartą na praktyce w sztuce plastycznej, umożliwiając elastyczność praktyki od pracy opartej na umiejętnościach po praktykę konceptualną. Kurs obejmuje:

 • Zajęcia indywidualne przez telefon, e-mail lub wideokonferencje
 • Seminaria internetowe
 • Wykłady wideo i prezentacje
 • Dyskusja i krytyka w grupie rówieśniczej
 • Projekty grupowe
 • Dostęp do światowej klasy biblioteki sztuki edukacyjnej Bridgeman i zasobów cyfrowych z University for the Creative Arts
 • Online Group Orientation i sesje warsztatowe w studio.

Caroline Wright - Lider programu dla sztuki pięknej MA

„Moja praktyka obejmuje responsywne prace wizualne i wydajnościowe przy użyciu tak różnych mediów, jak szkło i złoto. Pracowałem dla miast i obszarów wiejskich, przestrzeni społeczności, galerii, teatrów, kościołów, na pustynnych niezamieszkanych wyspach i dla widzów w latach 100. i tych… ”

Zawartość kursu

Istnieje w sumie 180 punktów HE w tym stopniu, co obejmuje niezbędne elementy, w tym następujące cele:

Zapytanie wizualne

 1. Zrozumienie zakresu odpowiednich metod zapytania oraz umiejętności komunikacyjnych i języka akademickiego odpowiednich do przedmiotu
 2. Kultywuj spekulacyjne i eksploracyjne podejścia do praktyki artystycznej poprzez zastosowanie refleksji, oceny i syntezy
 3. Opracuj zbiór prac, który pokazuje integrację teoretycznych i praktycznych problemów, krytyczną świadomość i zrozumienie współczesnego kontekstu

Praktyka testowania

 1. Rozszerz odpowiedni obszar badań i ustal parametry swojej działalności poszukiwawczej
 2. Przeanalizuj kontekst koncepcyjny swojej praktyki, aby wygenerować kreatywne pomysły i praktyki
 3. Wykazać osobistą odpowiedzialność i niezależne myślenie poprzez zintegrowane podejście do praktyki i zagadnień kontekstowych

Rozdzielczość i ekspozycja

 1. Pokaz zaawansowanego stypendium w Twojej praktyce artystycznej i pracy kontekstowej
 2. Wykaż się wyrafinowanym rozumieniem złożonych koncepcji poprzez pisemną i profesjonalną prezentację praktyki studyjnej
 3. Zademonstruj rozwijającą się samowystarczalność oraz jasną wizję i strategię, aby umożliwić stałą praktykę zawodową poza kursem

Wsparcie osobistego nauczyciela

Tutorzy, którzy wspierają nasze studia magisterskie w zakresie sztuk pięknych, są zarówno praktykującymi artystami, jak i doświadczonymi pedagogami.

Czas i rejestracja

W tym roku OCA ustanowi dwuletni model nauczania dla programu MA Fine Art, który będzie się różnić od poprzedniego trzyletniego modelu. Szczegóły dotyczące struktury kursu są obecnie w fazie rozwoju. Aby otrzymywać aktualizacje, prześlij formularz zapytania. Oczekuje się, że dwuletni model nauczania będzie gotowy na przyjęcie w roku 2020/2021, począwszy od sierpnia 2020 r.

Dostawa

Kurs jest prowadzony głównie przez technologie e-learningowe, obejmujące seminaria online i dyskusje w grupach rówieśniczych. Ważnym elementem kursu są niezależne badania i praktyka studyjna.

Zagraniczni studenci

Rozważono udział studentów zagranicznych w programie magisterskim. Zdajemy sobie sprawę, że mogą znajdować się w innej strefie czasowej, a udział online w strefie czasowej Wielkiej Brytanii może być wyzwaniem. Sesje są starannie zaplanowane, biorąc pod uwagę lokalizację zagranicznych uczestników, jednak niektóre sesje mogą być dla niektórych studentów poza dniem roboczym. Ponadto OCA planuje sesje indywidualne w strefach czasowych, a niektóre sesje są opcjonalnie asynchroniczne.

Wymagania IT / online

Przed złożeniem wniosku należy przeprowadzić ankietę informatyczną w celu zapewnienia wystarczających umiejętności, wiedzy i możliwości Internetu / online, a także ustalenia wystarczającej prędkości łącza szerokopasmowego.

Wymagania wstępne

 • Wejście na MA Fine Art w OCA odbywa się poprzez formularz zgłoszeniowy, portfolio i rozmowę kwalifikacyjną. Nie jest wymagany wcześniejszy stopień naukowy w dziedzinie sztuk pięknych, choć może to być zaletą. Twoje portfolio i osobiste oświadczenie powinny wykazać się wyrafinowanym rozumieniem twojej praktyki artystycznej i sztuki współczesnej oraz umiejętnością wyrażania swojego myślenia w mowie i piśmie. MA Fine Art obejmuje szeroki zakres praktyk, od malarstwa figuratywnego, poprzez fotografię i tekstylia, po wideo, performance i sztukę instalacji.
 • W przypadku kandydatów, dla których angielski nie jest ich pierwszym językiem, będą oni zobowiązani do przedstawienia dowodu znajomości języka angielskiego z listy zatwierdzonych dokumentów, które można przejrzeć w regulaminie dla studentów.

Wybory zawodowe

Ten kurs jest niezwykle elastyczny, a jego struktura oznacza, że możesz zarabiać podczas nauki i jednocześnie zwiększać swoje perspektywy zawodowe. Osoby studiujące ten magister będą lepiej przygotowane do zdobycia wyższych stanowisk dydaktycznych w dziedzinie sztuki lub przejścia do kreatywnych sektorów zatrudnienia.

Opłaty, finansowanie i inne koszty

Poniżej znajduje się aktualna opłata za kurs w ramach trzyletniego programu. Po ustanowieniu dwuletniego modelu nauczania struktura opłat i ceny mogą ulec zmianie.

Mieszkańcy Unii Europejskiej, w tym Wielkiej Brytanii:

 • 2935 £ na 2019/20.

Koszt trzyletniego programu wynosi zatem około 9 000 funtów szterlingów, biorąc pod uwagę niewielką korektę kosztów utrzymania każdego roku.

Rezydenci reszty świata:

 • 4100 funtów szterlingów na rok 2019/20.

Koszt trzyletniego programu wynosi zatem około 12 000 funtów szterlingów, biorąc pod uwagę niewielką korektę kosztów utrzymania każdego roku.

Wszystkie kursy OCA są wymienione w Student Finance England, Wales i Northern Ireland, umożliwiając kwalifikującym się studentom ubieganie się o pożyczkę studencką na pokrycie kosztów opłat. Możesz również ubiegać się o pożyczkę na utrzymanie i / lub zasiłek dla niepełnosprawnych studentów, aby pomóc Ci w pokryciu kosztów nauki.

Program wsparcia dla osób uczących się OCA może zapewnić częściowe stypendia na poczet opłat kursowych dla studentów, którzy nie kwalifikują się do finansowania przez Student Finance, w oparciu o trudności finansowe.

Inne źródła finansowania mogą obejmować składki pracodawcy, Kredyty na rzecz ulepszonego uczenia się (dla sił zbrojnych służących personelowi i osobom opuszczającym służbę) oraz Fundację Edukacyjną dla Więźniów.

Jako student z OCA do większości materiałów do czytania można uzyskać dostęp za pośrednictwem cyfrowych usług bibliotecznych i eBooków lub wysłać je pocztą.

Inne koszty, które możesz znaleźć na swoim dyplomie, to zakup materiałów / książek / tekstów, aby pomóc w praktyce i badaniach. Mogą to być około 350 £ w HE7. Studenci są również zachęcani do uczestnictwa w wystawach, a koszty mogą się różnić. Praca jest w dużej mierze przekazywana nauczycielom i do oceny przez OCA Learn VLE lub pocztą elektroniczną, jednak oczekuje się, że koszty wysyłki wynoszą około 40 £ za ocenę za wysyłkę materiałów w zależności od ilości i wagi materiałów. Stawki dla studentów zagranicznych będą wyższe i zależą od kraju pochodzenia.

Ostatnia aktualizacja Mar 2020

Informacje o uczelni

Oscar-winning filmmakers, world-renowned fashion designers, television presenters, celebrity jewellers and Turner Prize nominees are just some of the high-profile graduates from the University for the ... Czytaj więcej

Oscar-winning filmmakers, world-renowned fashion designers, television presenters, celebrity jewellers and Turner Prize nominees are just some of the high-profile graduates from the University for the Creative Arts. As a specialist creative arts university, we have created a unique community for our students, where like-minded people can share in the creative process and inspire one another. Collaboration between courses is encouraged, with fine artists studying with budding filmmakers and fashion designers working alongside architects. In this way, our students benefit from exposure to a range of disciplines. Choosing to study with us will give you the freedom to discover your own personal style through a winning combination of industry-focused courses, state-of-the-art facilities, and inspirational expert staff. Pokaż mniej
Canterbury , Epsom , Farnham , Rochester , Maidstone , Molesey , Barnsley + 6 Więcej Mniej