AACSB Accredited

Program realizowany we współpracy z Cambridge Digital Innovation w Hughes Hall, University of Cambridge.

Doświadcz edukacji w Niemczech, gdziekolwiek jesteś, i spróbuj najlepszych technologii i najnowocześniejszej wiedzy inżynierskiej. Przygotuj się na następny etap kariery, kontynuując pracę lub inne obowiązki oprócz studiów.

Skorzystaj z możliwości bezpośredniego zastosowania treści w klasie w pracy i zastosuj swoje spostrzeżenia, aby przyczynić się do rozwiązania wyzwań jutra - ułatwione przez wydział zaangażowany w doskonałość w interakcjach klasowych i najnowocześniejsze techniki cyfrowej nauki.

Magister inż. Zarządzanie

Ciesz się wyjątkową nauką

Nasze podejście edukacyjne ma na celu wyposażenie Cię w zintegrowane zrozumienie zarządzania, inżynierii i technologii, które pomogą Ci stać się liderem technologii - w roli menedżera lub przedsiębiorcy. Podczas gdy program pozwala na wybór spośród wielu różnych kursów, wszystkie kursy realizują podobną filozofię nauczania i uczenia się. Przede wszystkim opiera się na najnowszych mieszanych technologiach nauczania, w których techniki i narzędzia cyfrowe są łączone z sesjami fizycznymi, aby zapewnić optymalne doświadczenie edukacyjne.

 • Praktyczne doświadczenie: w większości kursów będziesz miał okazję pracować nad prawdziwymi wyzwaniami menedżerskimi lub technologicznymi, umożliwiając zastosowanie wiedzy zebranej w klasie i zdobycie praktycznych doświadczeń.
 • Interdyscyplinarny sposób myślenia: Większość kursów programu koncentruje się na skrzyżowaniu zarządzania i technologii, umożliwiając stawienie czoła rzeczywistym wyzwaniom z wielu perspektyw i zapewniając prawdziwie interdyscyplinarny sposób myślenia.
 • Spersonalizowana edukacja: program organizuje się według indywidualnych potrzeb, umożliwiając naukę w pełnym wymiarze godzin lub w niepełnym wymiarze godzin oraz ukończenie kursów w miejscu zamieszkania lub na terenie kampusu w Aachen i Cambridge.
 • Zespoły międzykulturowe: Ponieważ praca w wielokulturowych zespołach jest obecna w dzisiejszym świecie, większość kursów będzie zawierała projekty grupowe, w których można rozwiązywać wyzwania menedżerskie i technologiczne w zróżnicowanych kulturowo zespołach.
 • Uczenie skoncentrowane na uczestnikach: Wszystkie kursy są oparte na podejściu skoncentrowanym na uczestnikach, które kładzie nacisk na interakcję między nauczycielami i uczniami poprzez dyskusje na temat, prezentacje grupowe, debaty lub sesje laboratoryjne.

ZASOBY NAUKI ODLEGŁA

Zasoby do nauki na odległość są dostępne zawsze i wszędzie, gdzie najbardziej Ci odpowiada. Każdy moduł łączy w sobie wiele zasobów, aby zapewnić unikalne doświadczenie edukacyjne dostosowane do treści danego kursu. Wszystkie materiały są dostępne na edX Edge, najnowocześniejszej platformie do nauki online. Ta platforma edukacyjna to znacznie więcej niż strona internetowa z treścią; strumieniuje profesjonalne wykłady i samouczki, umożliwia dostęp do materiałów dydaktycznych, umożliwia interaktywne wykłady i seminaria internetowe oraz ułatwia interakcję z innymi uczniami, nauczycielami i menedżerami programu. RWTH Aachen University połączył siły z wiodącymi na świecie uniwersytetami, aby przyczynić się do rozwoju tej wiodącej platformy, pierwotnie ustanowionej przez Harvard University i Massachusetts Institute of Technology. Zapewnia to ciągłe doskonalenie i uwzględnianie najnowszych funkcji i technologii w nauce online - oraz najlepsze doświadczenie w nauczaniu na odległość dla Ciebie!

Odmienne zasoby do nauki na odległość, udostępniane na naszych platformach internetowych, obejmują:

 • Wykłady wideo: Wszystkie kursy online obejmują profesjonalne wykłady wideo prowadzone przez uznanych profesorów RWTH. W przeciwieństwie do wykładów w klasie, wykłady wideo można oglądać zawsze i wszędzie, gdzie one działają.
 • Screencast: Idealny do samouczków i wprowadzenia do narzędzi i programów komputerowych, screencastów (mowa nad pokazem slajdów lub innych treści na ekranie komputera) przekazuje praktyczną wiedzę.
 • Online Self-Assessments: Aby pomóc Ci monitorować własne postępy, na wielu kursach podstawowych krótkie samooceny są dostępne po filmach lub screencastach.
 • Transkrypcje wykładów: W przypadku kilku kursów dostępne będą pełne dosłowne transkrypcje wideo w formacie pdf w celu ułatwienia nauki i przygotowania do egzaminu.
 • Interaktywne seminaria internetowe: kilka kursów obejmuje webinaria na żywo pomiędzy instruktorami i uczniami na kluczowych etapach kursu (np. Powitanie, średnioterminowe przygotowanie do egzaminu).
 • Informacje o rówieśnikach: W celu ułatwienia interakcji i rozszerzenia Twojej profesjonalnej sieci, platforma oferuje informacje i kontakt z rówieśnikami.
 • Cyfrowa półka na książki: podstawowe materiały dydaktyczne, książki, artykuły w czasopismach i transkrypcje wideo są dostępne online, aby ułatwić elastyczne uczenie się. Ponadto dostęp do zasobów biblioteki uniwersyteckiej, w tym książek elektronicznych i literatury naukowej, można uzyskać przez Internet.

Większość treści jest do pobrania, abyś mógł pracować elastycznie, na przykład podczas podróży. edX jest dostępny na różnych urządzeniach, w tym na notebookach, tabletach i smartfonach. Oprócz dostępu do Internetu, potrzebujesz tylko kamery internetowej, mikrofonu i słuchawek, aby wziąć udział w sesjach interaktywnych.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszych kursach cyfrowych, zapraszamy na bezpłatną wersję próbną jednego z naszych masowych otwartych kursów online, które są częścią RWTH MicroMasters na edx.

Stań się częścią wiodących ekosystemów innowacji

RWTH Aachen University

Podstawową część programu nauczania zapewnia RWTH Aachen University.

Niemcy mają ogólnoświatową reputację w dziedzinie doskonałości inżynieryjnej, a Uniwersytet Aachen RTWH jest synonimem niemieckiej inżynierii. Stań się częścią kultury badawczej Aachen i uczęszczaj na kursy poświęcone zarządzaniu oraz najnowocześniejsze osiągnięcia w dziedzinie technologii laserowej, produkcji cyfrowej i dodatkowej, robotyki, big-data i wielu innych.

Uniwersytet Cambridge

Program zabierze Cię do Anglii, gdzie możesz ukończyć Cambridge Ecosystem Practicum dostarczony przez Cambridge Digital Innovation (CDI) w Hughes Hall, University of Cambridge. University of Cambridge jest jednym z najstarszych i najbardziej prestiżowych uniwersytetów na świecie i motorem innowacji w badaniach. Ten moduł pozwoli Ci poznać historię, tradycję i najnowocześniejszą naukę i technologię. Wykłady, seminaria i warsztaty na temat ekosystemów innowacji połączą się z wycieczkami po kampusach i wizytami firmowymi w Silicon Fen, jak również prawdziwymi klasykami Cambridge - punting i formalne wyżywienie!

Program MME-TIME przenosi Cię do najbardziej ekscytujących ekosystemów innowacji na świecie i pozwala studiować w kilku światowej klasy uniwersytetach i instytutach badawczych pracujących nad granicami cyfrowej transformacji.

Twoje perspektywy kariery

Ukończenie programu MME TIME przygotuje Cię do udanej kariery na styku zarządzania i technologii. W programie dowiesz się, jak połączyć głęboką wiedzę technologiczną i menedżerską, abyś mógł przyczynić się do rozwiązania wielkich wyzwań naszych czasów w prawdziwie interdyscyplinarny sposób. Jako absolwent jednej z najbardziej prestiżowych niemieckich uczelni technologicznych i innowacyjnej szkoły biznesu, będziesz mówił językiem zarówno inżynierów, jak i menedżerów. Pozwoli to na pracę na ekscytującym interfejsie zarządzania i technologii.

 • Doradztwo inżynieryjne lub zarządcze: Jesteś odpowiedzialny za planowanie i wdrażanie złożonych projektów doradczych w dziedzinie technologii lub zarządzania.
 • Zarządzanie produktem: jesteś odpowiedzialny za rozwój produktów technicznych lub systemów usług.
 • Rozwój biznesu: jesteś odpowiedzialny za rozwój i wdrażanie nowych modeli biznesowych i pomysłów.
 • Zarządzanie technologią i innowacjami: jesteś odpowiedzialny za R
 • Marketing technologiczny i sprzedaż: Jesteś odpowiedzialny za tworzenie strategii marketingowych i sprzedażowych dla zaawansowanych produktów i usług.
 • Zarządzanie projektem: Masz nadzór i odpowiedzialność za złożone projekty techniczne.

Magister Stopień przyznany przez RWTH Aachen University pozwoli Ci również na karierę akademicką i kontynuowanie nauki w kierunku doktora w takich dziedzinach, jak zarządzanie technologią i innowacjami, marketing lub przedsiębiorczość.

Niezależnie od tego, którą ścieżkę wybierzesz po ukończeniu studiów, nasz oddany zespół ekspertów w centrach kariery i przedsiębiorczości będzie Ci towarzyszył w tej podróży i pomoże ci zdecydować, jak najlepiej zrealizować swoje ambicje. Staramy się umieścić naszych absolwentów w globalnych technologiach blue chips, ukrytych mistrzów technologii, wiodących firm konsultingowych i szybko rozwijających się przedsięwzięć technologicznych. Centrum Przedsiębiorczości na Uniwersytecie RWTH w Aachen ma również długą historię wspierania nowatorskich startupów naszych absolwentów - od 70 do 100 rocznie.

Dostosuj swoje doświadczenie edukacyjne

Program MME-TIME oferuje głęboką edukację w zakresie zarządzania połączoną z szeroką gamą zajęć fakultatywnych na temat najnowszych osiągnięć w zakresie najnowocześniejszych technologii. Ten 18-miesięczny program składa się z czterech kluczowych elementów, które możesz dostosować do swojego indywidualnego profilu. Ponadto możesz zapisać się na kursy języka niemieckiego bez dodatkowych kosztów.

TIME Essentials (30 CP)

TIME Essentials (30 punktów kredytowych do zaliczenia w semestrze 1):

TIME Essentials składa się z sześciu wymaganych kursów, które pozwalają zrozumieć aspekty związane z zarządzaniem poczęciem, rozwojem i komercjalizacją innowacji technologicznych. Obejmuje to projekt zespołowy, który pozwala wcielić w życie naukę.

Technologia Electives (15-20 CP)

Fakultety technologiczne (15-20 punktów kredytowych do zaliczenia w semestrach 2 i 3):

Aby głęboko zanurzyć się w wybranych dziedzinach technologii, możesz wybrać od trzech do czterech kursów z bogatego portfolio ponad 20 różnych technologii do wyboru. Można je podzielić na osiem obszarów technologicznych: technologie laserowe, technologie produkcyjne, technologie robotyczne, technologie informacyjne, technologie materiałowe, technologie zrównoważonej energii, zrównoważone technologie wodne i technologie ludzkie.

Management Electives (20-25 PD)

Zarządy do wyboru (20-25 punktów kredytowych do zaliczenia w semestrach 2 i 3):

Możesz wybrać cztery lub pięć z siedmiu zajęć do wyboru, z których dwie przydzielane są do trzech specjalizacji oznaczonych „Menedżer technologii”, „Marketer technologii” i „Przedsiębiorca technologiczny”. Pozostały fakultet zarządzania, Cambridge Ecosystem Practicum, przenosi cię na University of Cambridge, aby zbadać światowy ekosystem technologiczny.

Praca magisterska (20 PD)

Praca magisterska (20 punktów kredytowych do zaliczenia w semestrze 3):

Pisząc pracę magisterską pod koniec programu, demonstrujesz swoją umiejętność rozwiązywania problemów menedżerskich lub technologicznych, wykorzystując wiedzę zdobytą w trakcie programu i metody badań naukowych.

Kursy języka niemieckiego

(jeden kurs do ukończenia w semestrach 1 i 2):

Nauka innego języka jest ważną częścią udanej kariery. Posiadanie biegłości w języku niemieckim jest również niezbędnym warunkiem powodzenia na niemieckim rynku pracy, zarówno w przypadku stażu w trakcie studiów, jak i stałego stanowiska w przyszłości. Jako dodatkową ofertę w ramach programu MME TIME oferujemy opcję ukończenia intensywnego kursu języka niemieckiego (w semestrze 1 lub 2) w celu poszerzenia zrozumienia kulturowego i zwiększenia możliwości kariery. Koszty kursu są pokrywane z opłat za naukę. Możesz zapisać się na dalsze kursy językowe w semestrze 3 i 4 według własnego uznania.

MME TIME jest zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu na cyfrową edukację uniwersytecką - „Curriculum 4.0

Skorzystaj ze spersonalizowanych usług kariery

Budowanie i modelowanie przyszłej kariery naszych uczniów jest jedną z naszych głównych zalet. Międzynarodowa Akademia RWTH postawiła sobie za cel umożliwienie uczniom płynnego wejścia na rynek pracy lub dalszego rozwoju kariery po studiach nad naszym programem studiów MME-TIME.

"Absolwenci MME-TIME będą mieli dobrą pozycję, aby osiągnąć sukces jako przedsiębiorcy, menedżerowie lub konsultanci na styku zarządzania i technologii".

 • Dostęp do silnej sieci różnych branż i obszarów biznesowych
 • Internetowa platforma pracy, która umożliwia dopasowanie i bezpośredni kontakt z przyszłymi pracodawcami
 • Indywidualny coaching kariery i orientacja zawodowa
 • Szkolenie aplikacyjne i warsztaty:
 • Jak złożyć wniosek w Niemczech
 • Szkolenie z CV i listu motywacyjnego
 • Szkolenie z rozmowy kwalifikacyjnej
 • Wycieczki terenowe
 • Prezentacje firmowe i wykłady na terenie kampusu
 • Networking i rekrutacja wydarzeń

Wymagania akademickie

Termin składania wniosków dla wnioskodawców europejskich: 15 lipca 2019 r

Aby ubiegać się o MME TIME Residential Track, musisz udowodnić różne wymagania dotyczące języka akademickiego i angielskiego.

Technologia Focus

RWTH Business School poszukuje kandydatów, którzy mają doświadczenie w dziedzinie technologii i tytuł licencjata w dziedzinie STEM (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Wnioskodawcy potrzebują co najmniej 15 punktów kredytowych w matematyce i statystyce wyższej, a także 125 punktów z matematyki i nauk przyrodniczych (np. Chemia i / lub fizyka) i / lub informatyki i / lub inżynierii, z których wszystkie są określone w egzaminie przepisy prawne.

Management Interest

MME TIME został zaprojektowany dla studentów, którzy chcą się pozycjonować na styku zarządzania i technologii. Student powinien posiadać podstawową wiedzę z zakresu zarządzania i ekonomii, o czym świadczy co najmniej 10 punktów kredytowych w tej dziedzinie. Studenci bez wcześniejszych kursów w tej dziedzinie mogą jednak wziąć udział w kursie online „Management Bootcamp” przed rozpoczęciem programu MME TIME.

Profesjonalne doświadczenie zawodowe

Kursy w ramach programu MME TIME dotyczą również szerokiego zestawu wyzwań technologicznych i związanych z zarządzaniem wynikających z obecnej praktyki. Wnioskodawcy muszą zatem mieć co najmniej 12 miesięcy doświadczenia zawodowego w momencie rejestracji (6 miesięcy do momentu złożenia wniosku).

Blended Learning Experience

Program wykorzystuje najnowsze technologie nauczania mieszanego, które łączą cyfrowo aktywną i samodzielną naukę z wysoce interaktywnymi sesjami w klasie. Wnioskodawcy muszą przyjąć to innowacyjne podejście do nauki jako środek do pogłębienia i dostosowania doświadczenia edukacyjnego

Wymagania języka angielskiego

Dla wszystkich naszych programów magisterskich wymagany jest poświadczony dowód kompetencji w języku angielskim poprzez ukończenie jednego z akceptowanych egzaminów wymienionych poniżej:

 • TOEFL Internet minimum 90 pkt / minimum na papierze w ilości 577 pkt.,
 • IELTS (Academic) test minimalny ogólny zakres 5,5 pkt.,
 • Cambridge Test - Certyfikat zaawansowanego języka angielskiego (CAE),
 • Pierwszy certyfikat w języku angielskim (FCE), uzupełniony o B,
 • Test kwalifikacyjny centrum językowego RWTH Aachen University (B2).
 • Dla niemieckich kandydatów: Certyfikat potwierdzający znajomość języka angielskiego na poziomie B2 wspólnego europejskiego systemu opisu kształcenia językowego (CEFR). Dowód ten jest dostarczony, na przykład, przez złożenie niemieckiego certyfikatu Abitur, który pokazuje, że język angielski był nieprzerwanie nauczany do końca fazy 1 kwalifikacji (klasa 11 dla poziomów G8 A, inaczej klasa 12) i został ukończony z co najmniej wystarczające oceny.

Ogólnie:

Raporty punktowe nie mogą być starsze niż dwa lata przed 1 sierpnia roku, od którego rozpocznie się kurs, o który ubiegasz się.

Zeskanowaną kopię raportów wyników należy przesłać do systemu aplikacji online. Nie wysyłaj oryginalnych arkuszy wyników TOEFL lub IELTS na uniwersytet (również nie za pośrednictwem ETS). W przypadku przyjęcia, oryginalne wyniki muszą być przedstawione do rejestracji w sierpniu.

Zwolnienia z wymogów językowych mają zastosowanie wyłącznie do obywateli lub posiadaczy pierwszego stopnia z USA, Wielkiej Brytanii, Kanady, Irlandii, Nowej Zelandii i Australii.

Proces aplikacji

 1. Zbierz wszystkie dokumenty z naszej internetowej listy kontrolnej z wyprzedzeniem w formacie PDF.
 2. Utwórz konto aplikacji online na naszym portalu internetowym: www.rwth-aachen.de/ioam. Portal aplikacyjny będzie otwarty do 1 marca każdego roku dla kandydatów spoza Europy i do 15 lipca dla kandydatów europejskich.
 3. Odpowiedz na pytania w naszym portalu internetowym i prześlij wymagane dokumenty.
 4. Wypełnij aplikację online przez "wyślij".
 5. Wydrukuj, podpisz i wyślij wygenerowany formularz zgłoszeniowy przez pocztę do RWTH Aachen Business School.
 6. Otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem, gdy tylko otrzymamy Twoje dokumenty pocztowe.
 7. Poczekaj na wiadomość o przyjęciu lub odrzuceniu.

Gorąco zachęcamy do składania zgłoszeń tak wcześnie, jak to możliwe, ponieważ wnioski są sprawdzane na bieżąco.

KLUCZOWE FAKTY

 • Stopień: Master of Science (M.Sc.)
 • Przedmiot szczególnej uwagi: technologia, innowacje, marketing i przedsiębiorczość z dogłębną ekspozycją na najnowsze technologie
 • Czas trwania: 3 semestry w pełnym wymiarze godzin lub do sześciu semestrów w niepełnym wymiarze godzin
 • Nauczanie: wyjątkowe połączenie nauczania cyfrowego i wysoce interaktywnych doświadczeń w kampusie
 • Grupa docelowa: Młodzi profesjonaliści ze specjalizacją STEM (nauka, technologia, inżynieria i matematyka)
 • Punkty kredytowe: 90 ECTS
 • Czesne: 30.000 € (składka na ubezpieczenie społeczne w RWTH Aachen ok. 280 € za semestr)
 • Kontakt: time@business-school.rwth-aachen.de / 49 (0) 241 80 27616
Program prowadzony przez:
 • Język angielski
Ostatnia aktualizacja Sierpień 13, 2019
Ten kurs jest Online
Data początkowa
Duration
3 - 6 semestry
Zaoczne
W pełnym wymiarze godzin
Cena
30,000 EUR
składka na ubezpieczenie społeczne w RWTH Aachen ok. 280 € za semestr
Wg lokalizacji
Wg daty