Przeczytaj oficjalny opis

AACSB Accredited

Program realizowany we współpracy z Cambridge Digital Innovation w Hughes Hall, University of Cambridge.

WEBINAR MME-TIME

Nasze kolejne webinaria zostaną wkrótce ogłoszone. Portal aplikacji dla studentów spoza UE ponownie otwiera się 3 grudnia 2018 roku.

Podczas webinarów przedstawimy Wam ogólny program, obszary badań i proces aplikacyjny.

Po prezentacji online będziesz mieć możliwość zadawania pytań w Q

Proszę kliknąć ten link: https://rwth-aachen.adobeconnect.com/mmetime/, aby dołączyć do seminarium internetowego.

INNOWACYJNA WTOREK

Od października 2017 roku RWTH Aachen organizuje "Innovative Tuesdays" we współpracy z IHK Aachen, nowym forum networkingowym na temat "Innowacji" z udziałem lokalnych firm, pracowników uniwersyteckich i studentów. W drugi i czwarty wtorkowy wieczór miesiąca gospodarze Thomas Wendland (IHK), prof. Stefanie Paluch i prof. Frank Piller (RWTH) witają wszystkich zainteresowanych zarządzaniem innowacjami i innowacjami w kampusie RWTH w nowym Cluster Produktionstechnik.

MOŻLIWOŚCI ROZWOJU

Przejdź od eksperta technicznego do lidera technologii, biorąc udział w nagradzanym, interdyscyplinarnym programie Master of Science (M.Sc., RWTH Aachen University). Nie tylko łączy to, co najlepsze w kampusie i edukacji cyfrowej zarówno w Akwizgranie, jak i Cambridge, ale został również zoptymalizowany pod kątem studiów stacjonarnych lub niestacjonarnych.

TWOJE ASPIRACJE

Jeśli chcesz rozwijać się zawodowo podczas wykonywania swojej pracy lub innych obowiązków poza uniwersytetem, ten elastyczny program nauki na odległość będzie dla Ciebie idealny, pod warunkiem, że:

 • Masz wykształcenie STEM (nauka, technologia, inżynieria i matematyka), co najmniej jeden rok pełnoetatowego doświadczenia zawodowego i chcesz pogłębić swoją wiedzę na temat najnowocześniejszych technologii oraz zarządzania innowacjami i technologią.
 • Pasjonujesz się inżynierią i technologią, ale chcesz wyjść poza wąską rolę techniczną i osiągnąć wiodącą pozycję na skrzyżowaniu zarządzania i technologii.
 • Chcesz nauczyć się wykorzystywać pojawiające się technologie w rentownych i zrównoważonych modelach biznesowych, które pozwolą ci przewodzić transformacji technologicznej w Twojej branży, a nie tylko podążać za nią - albo jako menedżer w ugruntowanej organizacji, albo jako przedsiębiorca we własnej firmie.
 • Dążycie do elastyczności w uczeniu się ze względu na swoją pracę, rodzinę lub inne obowiązki - ale także chcecie współpracować z innymi uczniami i instruktorami, aby zbudować i rozszerzyć swoją profesjonalną sieć.

Nasz wielokrotnie nagradzany program nauczania na odległość łączy rygorystyczną edukację cyfrową i fascynujące tygodniowe tygodnie, aby zapewnić Ci niezwykle elastyczne i wciągające doświadczenie edukacyjne.

TWÓJ PROFESJONALNY ROZWÓJ

MME-TIME został starannie zaprojektowany, aby wyposażyć ambitnych profesjonalistów - którzy mają takie doświadczenie w dziedzinie STEM - w odrębny zestaw umiejętności niezbędnych do odniesienia sukcesu w zdigitalizowanej i globalnej gospodarce. Zapisanie się do programu pozwoli ci rozwinąć następujące elementy:

 • Dogłębna edukacja w zakresie zarządzania koncentruje się na innowacjach, przedsiębiorczości i marketingu, które pozwolą Ci zdobyć umiejętności zarządzania niezbędne do wykorzystania nowych technologii i budowania udanych modeli biznesowych wokół nich.
 • Wybrane obierki z technologią dostarczane online lub w formie tygodniowych pobytów w kampusie, w tym technologie laserowe, zaawansowana analiza danych lub eksploracja danych pozwolą Ci doświadczyć najlepszych niemieckich rozwiązań technicznych i być na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami technologicznymi w Twojej dziedzinie.
 • Zastosowane projekty koncentrujące się na rzeczywistych wyzwaniach menedżerskich lub technologicznych pozwolą Ci wykorzystać swoją wiedzę w praktyce i wykorzystać pełen potencjał interdyscyplinarnego myślenia.

Kluczową cechą programu nauczania na odległość są dwa tygodniowe tygodnie i przeniesie Cię do Aachen i Cambridge jako dwóch najbardziej dynamicznych ekosystemów innowacji.

TWÓJ PERSPEKTYWY KARIERY

Ukończenie programu MME-TIME przygotuje Cię do udanej kariery na skrzyżowaniu zarządzania i technologii. W programie nauczysz się łączyć głęboką wiedzę technologiczną i menedżerską, abyś mógł przyczynić się do rozwiązania wielkich wyzwań naszych czasów w prawdziwie interdyscyplinarny sposób. Jako absolwent jednej z najbardziej prestiżowych uczelni technicznych w Niemczech i jej innowacyjnej szkoły biznesu, będziesz mówił językiem zarówno inżynierów, jak i menedżerów. Dzięki temu możesz pracować w ekscytującym interfejsie zarządzania i technologii.

 • Doradztwo inżynieryjne lub zarządcze: Jesteś odpowiedzialny za planowanie i wdrażanie złożonych projektów doradczych w dziedzinie technologii lub zarządzania.
 • Zarządzanie produktem: jesteś odpowiedzialny za rozwój produktów technicznych lub systemów usług.
 • Rozwój biznesu: jesteś odpowiedzialny za rozwój i wdrażanie nowych modeli biznesowych i pomysłów.
 • Zarządzanie technologią i innowacjami: jesteś odpowiedzialny za R
 • Marketing i sprzedaż technologii: jesteś odpowiedzialny za tworzenie strategii marketingowych i sprzedażowych dla zaawansowanych produktów i usług.
 • Zarządzanie projektem: Masz nadzór i odpowiedzialność za złożone projekty techniczne.

M.Sc. Stopień przyznany przez RWTH Aachen University pozwoli również na kontynuowanie kariery naukowej i kontynuowanie nauki w kierunku doktoratu. w dziedzinach takich jak zarządzanie technologią i innowacjami, marketing lub przedsiębiorczość *.

Niezależnie od tego, którą ścieżkę wybierzesz po ukończeniu studiów, nasz oddany zespół ekspertów w centrach kariery i przedsiębiorczości będzie Ci towarzyszył w tej podróży i pomoże ci zdecydować, jak najlepiej zrealizować swoje ambicje. Staramy się umieścić naszych absolwentów w globalnych technologiach blue chips, ukrytych mistrzów technologii, wiodących firm konsultingowych i szybko rozwijających się przedsięwzięć technologicznych. Centrum Przedsiębiorczości na Uniwersytecie RWTH w Aachen ma również długą historię wspierania nowatorskich startupów naszych absolwentów - od 70 do 100 rocznie.

OPIS PROGRAMU

Doświadcz edukacji w Niemczech i wypróbuj najlepsze zarządzanie technologią i najnowocześniejszą wiedzę inżynierską. Dostosuj swój program do swoich potrzeb i zostań przyszłym liderem technologicznym.

TWOJA STRUKTURA STRUKTURY

Program MME-TIME oferuje głęboką edukację w zakresie zarządzania połączoną z wybranym zestawem przedmiotów do wyboru w zakresie najnowszych osiągnięć w zakresie najnowszych technologii. Program nauczania na odległość składa się z czterech kluczowych elementów, które możesz dostosować, aby zaprojektować swój indywidualny profil.

TIME Essentials
(30 punktów kredytowych do uzupełnienia w 1 semestrze):
TIME Essentials składa się z sześciu wymaganych kursów, które umożliwiają zrozumienie menedżerskich aspektów pojmowania, rozwoju i komercjalizacji innowacji technologicznych. Obejmuje to projekt zespołowy, który pozwala wprowadzić praktykę w życie. Nasza internetowa platforma edukacyjna umożliwia interakcję i współpracę z rówieśnikami w różnych odległościach geograficznych i strefach czasowych.

Zarządzanie Electives
(20-25 punktów kredytowych do uzupełnienia w semestrze 2 i 3):
Możesz wybrać cztery lub pięć z siedmiu programów do wyboru z zarządzania, z których dwa są przypisane do trzech specjalizacji: "Menedżer technologii", "Marketing technologii" i "Przedsiębiorca technologii". Pozostały wybór do wyboru, Cambridge Ecosystem Practicum, przenosi cię na uniwersytet z Cambridge na tydzień, aby odkryć światowy ekosystem technologii z pierwszej ręki.

Technologia Electives
(15-20 punktów kredytowych do uzupełnienia w semestrze 2 i 3):
Aby głęboko zagłębić się w wybrane dziedziny technologii, możesz wybrać od trzech do czterech kursów ze starannie wyselekcjonowanego zestawu obierów technologii. Pełne portfolio obejmujące obieralne technologie mieszkaniowe można podzielić na osiem dziedzin technologicznych: technologie laserowe, technologie produkcji, technologie robotyczne, technologie informacyjne, technologie ludzkie, zrównoważone technologie wodne, zrównoważone technologie energetyczne i technologie materiałowe.

Praca magisterska
(20 punktów kredytowych należy ukończyć w semestrze 3):
Pisząc pracę magisterską na koniec programu, demonstrujesz swoją zdolność do rozwiązywania wyzwań menedżerskich lub technologicznych, wykorzystując wiedzę zdobytą podczas programu i metody badań naukowych.

Kursy niemieckiego:
Nauka innego języka jest ważnym atutem, aby zostać odnoszącym sukcesy menedżerem i globalnym obywatelem. Znajomość języka niemieckiego okaże się pomocna w nawiązywaniu relacji biznesowych ze znanymi niemieckimi firmami. W ramach programu oferujemy Ci kupon na intensywny kurs języka niemieckiego z wybraną instytucją (jesteś lokalnym instytutem Goethego).

DOŚWIADCZENIE PŁYNĄCE Z NAUKI

Bądź zanurzony w dwóch wiodących na świecie ekosystemach innowacji i doświadczaj siły interdyscyplinarnej współpracy. Zastosuj te spostrzeżenia, aby przyczynić się do rozwiązania wyzwań jutra - ułatwione przez wydział zaangażowany w doskonałość interakcji w klasie i najnowocześniejsze cyfrowe techniki uczenia się.

NASZE PODEJŚCIE NAUCZANIA

Nasze podejście edukacyjne ma na celu wyposażenie cię w zintegrowane zrozumienie zarządzania, inżynierii i technologii, które pomogą ci stać się liderem technologicznym - zarówno w roli menedżera, jak i przedsiębiorcy. Podczas gdy program pozwala wybierać spośród wielu kursów, nasze kursy są zgodne z podobną filozofią nauczania i uczenia się.

 • Spersonalizowana edukacja: program jest zorganizowany zgodnie z indywidualnymi potrzebami, dzięki czemu możesz uczyć się zawsze i wszędzie, gdzie najbardziej Ci odpowiada.
 • Praktyczne doświadczenie: W większości kursów masz możliwość pracy nad prawdziwymi wyzwaniami menedżerskimi lub technologicznymi, dzięki czemu możesz zastosować wiedzę zebraną w klasie i zdobyć praktyczne doświadczenie.
 • Uczenie skoncentrowane na uczestnikach: Wszystkie kursy są oparte na podejściu skoncentrowanym na uczestnikach, który kładzie nacisk na inspirujące nauczanie poprzez interakcję między instruktorami i uczestnikami poprzez profesjonalne filmy wykładowe, regularne seminaria internetowe i fora dyskusyjne oraz zadania takie jak dyskusje na temat, prezentacje grupowe, debaty lub dyskusje. sesje wirtualnego laboratorium.
 • Interdyscyplinarny sposób myślenia: Większość kursów koncentruje się na przecięciu zarządzania i technologii, pomagając w rozwiązywaniu rzeczywistych wyzwań z wielu perspektyw i zapewniając prawdziwie interdyscyplinarny sposób myślenia.
 • Blended learning: program oparty jest na najnowszych technologiach blended learning, w których techniki cyfrowe i narzędzia są połączone z sesjami fizycznymi, aby zapewnić optymalną naukę.
 • Zespoły międzykulturowe: Ponieważ praca w zespołach wielokulturowych jest obecna w dzisiejszym świecie, większość kursów obejmuje projekty grupowe, w których można rozwiązywać wyzwania menedżerskie i technologiczne w zróżnicowanych kulturowo zespołach.

ZASOBY NAUKI ODLEGŁA

Zasoby do nauki na odległość są dostępne zawsze i wszędzie, gdzie najbardziej Ci odpowiada. Każdy moduł łączy w sobie wiele zasobów, aby zapewnić unikalne doświadczenie edukacyjne dostosowane do treści danego kursu. Wszystkie materiały są dostępne na edX Edge, najnowocześniejszej platformie do nauki online. Ta platforma edukacyjna to znacznie więcej niż strona internetowa z treścią; strumieniuje profesjonalne wykłady i samouczki, umożliwia dostęp do materiałów dydaktycznych, umożliwia interaktywne wykłady i seminaria internetowe oraz ułatwia interakcję z innymi uczniami, nauczycielami i menedżerami programu. RWTH Aachen University połączył siły z wiodącymi na świecie uniwersytetami, aby przyczynić się do rozwoju tej wiodącej platformy, pierwotnie ustanowionej przez Harvard University i Massachusetts Institute of Technology. Zapewnia to ciągłe doskonalenie i uwzględnianie najnowszych funkcji i technologii w nauce online - oraz najlepsze doświadczenie w nauczaniu na odległość dla Ciebie!

Odmienne zasoby do nauki na odległość, udostępniane na naszych platformach internetowych, obejmują:

 • Wykłady wideo: Wszystkie kursy online obejmują profesjonalne wykłady wideo prowadzone przez uznanych profesorów RWTH. W przeciwieństwie do wykładów w klasie, wykłady wideo można oglądać zawsze i wszędzie, gdzie one działają.
 • Screencast: Idealny do samouczków i wprowadzenia do narzędzi i programów komputerowych, screencastów (mowa nad pokazem slajdów lub innych treści na ekranie komputera) przekazuje praktyczną wiedzę.
 • Online Self-Assessments: Aby pomóc Ci monitorować własne postępy, na wielu kursach podstawowych krótkie samooceny są dostępne po filmach lub screencastach.
 • Transkrypcje wykładów: W przypadku kilku kursów dostępne będą pełne dosłowne transkrypcje wideo w formacie pdf w celu ułatwienia nauki i przygotowania do egzaminu.
 • Interaktywne seminaria internetowe: kilka kursów obejmuje webinaria na żywo pomiędzy instruktorami i uczniami na kluczowych etapach kursu (np. Powitanie, średnioterminowe przygotowanie do egzaminu).
 • Informacje o rówieśnikach: W celu ułatwienia interakcji i rozszerzenia Twojej profesjonalnej sieci, platforma oferuje informacje i kontakt z rówieśnikami.
 • Cyfrowa półka na książki: podstawowe materiały dydaktyczne, książki, artykuły w czasopismach i transkrypcje wideo są dostępne online, aby ułatwić elastyczne uczenie się. Ponadto dostęp do zasobów biblioteki uniwersyteckiej, w tym książek elektronicznych i literatury naukowej, można uzyskać przez Internet.

Większość treści jest do pobrania, abyś mógł pracować elastycznie, na przykład podczas podróży. edX jest dostępny na różnych urządzeniach, w tym na notebookach, tabletach i smartfonach. Oprócz dostępu do Internetu, potrzebujesz tylko kamery internetowej, mikrofonu i słuchawek, aby wziąć udział w sesjach interaktywnych.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszych kursach cyfrowych, zapraszamy na bezpłatną wersję próbną jednego z naszych masowych otwartych kursów online, które są częścią RWTH MicroMasters na edx.

CZY JESTEŚ GOTOWY DO STOSOWANIA?

MME-TIME to wielokrotnie nagradzany, interdyscyplinarny Master of Science (mgr, RWTH Aachen University), który opiera się na najlepszej edukacji cyfrowej w połączeniu z tygodniami rezydencyjnymi w Aachen i Cambridge. Zapewnia możliwość dostosowania programu i czasu jego trwania do Twoich potrzeb i zainteresowań.

SZCZEGÓLNE WYMOGI DOTYCZĄCE STOSOWANIA

Aby ubiegać się o ścieżkę kształcenia na odległość MME-TIME, musisz udowodnić różne wymagania akademickie i angielskie.
Wymagania akademickie
Technologia Focus
RWTH Business School poszukuje kandydatów, którzy mają doświadczenie w dziedzinie technologii i tytuł licencjata w dziedzinie STEM (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Wnioskodawcy potrzebują minimum 16 punktów kredytowych z wyższej matematyki i statystyki, a także 125 punktów kredytowych z matematyki i nauk przyrodniczych (np. Chemii i / lub fizyki) i / lub informatyki i / lub inżynierii, z których wszystkie są określone w badaniu przepisy prawne.
Management Interest
MME-TIME został zaprojektowany dla studentów, którzy chcą ustawić się na skrzyżowaniu zarządzania i technologii. Studenci powinni zatem posiadać podstawową wiedzę z zakresu zarządzania i ekonomii, o czym świadczy co najmniej 10 punktów kredytowych w tej dziedzinie. Studenci bez wcześniejszych kursów w tej dziedzinie mogą jednak wziąć udział w kursie online "Management Bootcamp" przed rozpoczęciem programu MME-TIME.
Profesjonalne doświadczenie zawodowe
Kursy w ramach programu MME-TIME odnoszą się również do szerokiego zestawu wyzwań związanych z technologią i zarządzaniem wynikających z obecnej praktyki. Wnioskodawcy muszą zatem mieć co najmniej 12 miesięcy doświadczenia zawodowego przed rejestracją (6 miesięcy od momentu złożenia wniosku)
Znajomości języka angielskiego
Program MME-TIME odbywa się w całości w języku angielskim. Dlatego wymagany jest certyfikat potwierdzający znajomość języka angielskiego.
Blended Learning Experience
Program MME wykorzystuje najnowsze technologie blended learning, które łączą cyfrową i samodzielną naukę z wysoce interaktywnymi sesjami w klasie. Wnioskodawcy powinni zastosować to innowacyjne podejście do uczenia się, aby zarówno pogłębić, jak i dostosować doświadczenie edukacyjne.
Wymagania języka angielskiego
W przypadku wszystkich naszych programów studiów magisterskich: Potwierdzony dowód kompetencji w języku angielskim po wykonaniu jednego z zaakceptowanych egzaminów wymienionych poniżej:
 • TOEFL Internet minimum 90 pkt / minimum papierowe minimum 577 pkt.,
 • IELTS (Academic) test minimalny ogólny zakres 5,5 pkt.,
 • Cambridge Test - Certyfikat zaawansowanego języka angielskiego (CAE),
 • Pierwszy certyfikat w języku angielskim (FCE), uzupełniony o B,
 • Test kwalifikacyjny centrum językowego RWTH Aachen University (B2).
 • W przypadku wnioskodawców niemieckich: Ein Zeugnis, das englische Sprachkenntnisse auf dem Niveau B2 des "Gemeinsamen europäischen Referenzrahmens (GeR)" ausweist. Dieser Nachweis wird zB durch die Vorlage eines deutschen Abiturzeugnisses erbracht, aus dem ersichtlich ist, dass Englisch bis zum Ende der Qualifikationsphase 1 (Jahrgangsstufe 11 bei G8-Abitur, sonst Jahrgangsstufe 12) durchgängig belegt und mit mindestens ausreichenden Leistungen abgeschlossen wurde.
Ogólnie:
 • Raporty punktowe nie mogą być starsze niż dwa lata przed 1 sierpnia roku, od którego rozpocznie się kurs, o który ubiegasz się.
 • Kopię raportów wyników należy przesłać do systemu aplikacji online. W przypadku przyjęcia, oryginalne wyniki muszą być przedstawione do rejestracji w sierpniu.
Zwolnienia dotyczące wymagań językowych dotyczą tylko obywateli i posiadaczy pierwszego stopnia z USA, Wielkiej Brytanii, Kanady, Irlandii, Nowej Zelandii i Australii.

OGÓLNE WYMOGI DOTYCZĄCE STOSOWANIA

Poniżej znajduje się lista kontrolna wszystkich dokumentów potrzebnych do złożenia wniosku.
Lista dokumentów do uzupełnienia wniosku:
1. Curriculum vitae (CV): Proszę podać swoje najnowsze CV (angielski, minimum dwie strony).
2. List intencyjny: Proszę przedstawić krótkie i przekonujące oświadczenie o celu, swoje cele i oczekiwania w odniesieniu do programu MME-TIME (angielski, dwie strony).
3. Świadectwo ukończenia studiów uniwersyteckich i protokół uniwersytecki zapisów: Proszę przedstawić kopię dyplomu ukończenia studiów oraz protokół z zapisów swojego dyplomu licencjata, jeśli to możliwe, wskazując liczbę przyznanych punktów ECTS. Ponadto, jeśli dokumenty nie zostały wydane w języku angielskim lub niemieckim, należy przesłać uwierzytelnione tłumaczenie. Pamiętaj, że możesz złożyć wniosek, zanim otrzymasz certyfikat ukończenia studiów. Będziesz jednak musiał przedstawić go w ramach formalnego procesu rekrutacji we wrześniu.
4. Dwa listy polecające: Proszę podać dwa listy polecające w języku angielskim. Mogą je wydać profesor uniwersytecki / wykładowca lub twój obecny lub poprzedni pracodawca. Nie ma standardowego formularza lub formatu listu polecającego, który musi zostać użyty. Prosimy jednak upewnić się, że każdy list rekomendacyjny nie jest dłuższy niż dwie strony i zawiera następujące informacje:
 • Twój związek z autorem,
 • Twoja historia akademicka / zawodowa,
 • Twoje cechy / osiągnięcia / ambicje w danej dziedzinie,
 • Twoje osobiste cechy i cele,
 • Podpis autora,
 • Papier firmowy firmy / firmy (jeśli to możliwe) i
 • Pieczęć instytucji / firmy wydającej (jeśli to możliwe).
5. Profesjonalne doświadczenie zawodowe: Oczekuje się, że w momencie rekrutacji będzie co najmniej jeden rok doświadczenia zawodowego. Dowód doświadczenia zawodowego musi zawierać następujące informacje w języku angielskim:
 • Pełny adres i pieczęć firmy,
 • Dane kontaktowe i referencje do przełożonego,
 • Data przystąpienia i, w stosownych przypadkach, data rezygnacji,
 • Tygodniowe godziny pracy
 • Stanowisko i
 • Krótki opis Twojej roli.

PROCES APLIKACJI

Proces aplikacji można opisać w następujący sposób:
 • Zbierz wszystkie dokumenty w formacie pdf z naszej internetowej listy kontrolnej.
 • Utwórz konto aplikacji online za pomocą naszego portalu internetowego: https://online.rwth-aachen.de/RWTHonline/
 • Portal aplikacyjny otwiera się 4 grudnia 2017 r. I będzie otwarty do 1 marca każdego roku dla kandydatów spoza Europy i do 15 lipca dla kandydatów europejskich.
 • Odpowiedz na pytania na naszym portalu internetowym i prześlij wymagane dokumenty.
 • Wypełnij wniosek online, klikając "wyślij".
 • Ocena wniosku jest procesem ciągłym. Będziesz mógł śledzić swój status aplikacji.
 • Jeśli zostaniesz przyjęty do programu, musisz potwierdzić przyjęcie.
 • Po zakończeniu procesu składania wniosku przez Internet, wydrukuj formularz zgłoszeniowy i wyślij go pocztą na adres na stronie tytułowej aplikacji online.
Paragon
Proszę czekać na potwierdzenie odbioru dokumentów. Pamiętaj, że może minąć trochę czasu, zanim otrzymasz e-mail z potwierdzeniem. Nie musisz się z nami kontaktować, skontaktujemy się z Tobą najszybciej, jak to możliwe, za pośrednictwem adresu e-mail podanego w systemie aplikacji online RWTHonline.
Wstęp
Listy odrzucenia / przyjęcia będą wysyłane do każdego programu indywidualnie, zwykle w maju. Listy przyjęć będą wysyłane pocztą elektroniczną, a jednocześnie zwykłym wpisem. Listy odrzucenia zostaną wysłane pocztą elektroniczną.

KLUCZOWE FAKTY

 • Stopień: Master of Science (M.Sc.)
 • Przedmiot szczególnej uwagi: technologia, innowacje, marketing i przedsiębiorczość z dogłębną ekspozycją na najnowsze technologie
 • Czas trwania: 3 semestry w pełnym wymiarze godzin lub do sześciu semestrów w niepełnym wymiarze godzin
 • Nauczanie: wyjątkowe połączenie nauczania cyfrowego i wysoce interaktywnych doświadczeń w kampusie
 • Grupa docelowa: Młodzi profesjonaliści ze specjalizacją STEM (nauka, technologia, inżynieria i matematyka)
 • Punkty kredytowe: 90 ECTS
 • Opłaty za naukę: 30 000 € (składka na ubezpieczenie społeczne w RWTH Aachen ok. 225 € za semestr)
 • Kontakt: time@business-school.rwth-aachen.de / 49 (0) 241 80 27616
Program prowadzony przez:
Język angielski
Ostatnia aktualizacja December 12, 2018
Ten kurs jest Online
Data początkowa
Paźdz. 2019
Duration
3 - 6 semestry
Zaoczne
W pełnym wymiarze godzin
Cena
30,000 EUR
składka na ubezpieczenie społeczne w RWTH Aachen ok. 225 € za semestr
Wg lokalizacji
Wg daty
Data początkowa
Paźdz. 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń

Paźdz. 2019

Location
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data końcowa