Licencjat Ekonomii Fitness

Informacje ogólne

Opis programu

Licencjat Ekonomii Fitness

Branża sportowa przeżywa boom, a duże zapotrzebowanie na ofertę fitness i szybki rozwój rynków związanych z kondycją, takich jak zdrowie i odżywianie, odgrywają w tym ważną rolę. Podobnie jak większość sektorów gospodarki, branża fitness jest obecnie pod silnym wpływem coraz większej cyfryzacji, a firmy i pracownicy stają przed ekscytującymi i wymagającymi zadaniami, takimi jak szkolenie w wirtualnej rzeczywistości.

Czy jesteś gotowy zrewolucjonizować świat fitness? Dostarczamy zrównoważony program najnowszych odkryć naukowych i bogactwo wiedzy branżowej w naszej edukacji na odległość.

Nasz program licencjacki Fitness Economics przygotowuje Cię do przyszłej kariery w tej ekscytującej branży z wyważonym połączeniem ogólnych treści biznesowych i wiedzy w obszarach fitness, marketingu, sprzedaży, zasobów prawnych i ludzkich.

Akredytowany stopień

Wszystkie obecne programy IUBH są akredytowane przez FIBAA (Foundation for International Business Administration Accreditation).

Akredytacja jest wyraźna tylko wtedy, gdy program studiów spełnia wszystkie wymagania jakościowe pod względem treści i struktury.

FIBAA jest rodzajem TÜV dla edukacji akademickiej, która sprawdza jakość programów licencjackich i magisterskich w imieniu Rady Akredytacyjnej. Akredytacja jest przedłużana co pięć lat (pierwsza akredytacja) lub siedem lat (ponowna akredytacja) - gwarancja jakości naszego nauczania.

W przypadku kursów o wyjątkowej jakości FIBAA nagradza swoją pieczęcią premium. Pięć kursów w IUBH zostało już nagrodzonych tą specjalną pieczęcią. IUBH jest zatem jednym z wiodących uniwersytetów w Niemczech z pięcioma lub większą liczbą pieczęci premium.

Twoja przyszła kariera w ekonomii fitness

Będąc absolwentem naszego kursu z ekonomii fitness, będziesz w stanie pomóc w kształtowaniu fundamentalnych i zmian oraz podejmowaniu ról przywódczych na różnorodnych rynkach wzrostu: fitness, sport, styl życia, moda, zdrowie, dobre samopoczucie, odżywianie i inne. Twoje konkretne zadania obejmują między innymi zakup nowego sprzętu szkoleniowego i pozyskiwanie klientów za pomocą odpowiednich środków reklamowych.

Aby to zrobić, musisz uważnie obserwować rynek fitness, aby szybko reagować na nowe trendy i być w stanie uwzględnić życzenia klientów. Ponadto optymalizujesz organizację, zajmujesz się sprawami osobistymi i marketingowymi oraz budujesz profesjonalny system sprzedaży.

Przegląd kursu

W ekonomii fitness na odległość będziesz uczony przede wszystkim podstaw naukowych, profesjonalnej wiedzy metodycznej oraz przedmiotów integracyjnych. Oprócz podstaw zarządzania kondycją i rynków fitness zapewniamy dogłębną wiedzę w zakresie zarządzania wydarzeniami, podstaw szkolenia i żywienia oraz franchisingu w praktyce. Szczególnie istotne tematy marketingu, zarządzania personelem i cyfryzacji przebiegają przez wszystkie semestry. W piątym i szóstym semestrze masz również możliwość wzięcia łącznie trzech przedmiotów do wyboru.

Nasz program studiów licencjackich ma strukturę modułową, tzn. Studiujesz na podstawie obszarów tematycznych podzielonych na tak zwane „moduły”. W ramach tych modułów czasami odbywa się kurs wprowadzający i kurs specjalizacyjny, które systematycznie przygotowują Cię do ukończenia tego modułu. W ramach modułów otrzymasz punkty za każdy udany dyplom (europejski system transferu punktów), który dokumentuje Twoje osiągnięcia. Te punkty ECTS są porównywalne na poziomie międzynarodowym i oczywiście są uznawane.

specjalizacje

W piątym i szóstym semestrze wybierasz trzy specjalizacje w wysokości 30 punktów ECTS. W tym celu wybieramy co najmniej jedną specjalizację („obowiązkowe specjalizacje”) w dziedzinie ekonomii fitness i co najwyżej dwie specjalizacje funkcjonalne i sektorowe („Wahlspezialisierung”).

Niektóre przykładowe specjalizacje wyborcze to:

  • zarządzanie Sport
  • Zarządzanie mediami sportowymi
  • Zaawansowane przywództwo
  • Psychologia rynku
  • Specjalizacja w zakresie zasobów ludzkich
  • Marketing w mediach społecznościowych II

modele studyjne

Dostosuj swoją naukę na odległość do swojego życia.

Możesz ukończyć nasz tytuł licencjata zarówno w pełnym wymiarze godzin, jak i dwóch odmianach w niepełnym wymiarze godzin. Jeśli chodzi o treść, modele te są identyczne, ale z wariantami w niepełnym wymiarze czasu cotygodniowy czas nauki ulega skróceniu.

Studia w niepełnym wymiarze godzin są szczególnie odpowiednie dla tych, którzy mają już duże obciążenie pracą lub chcą obniżyć swoje miesięczne koszty.

pełnoetatowy

czas trwania

W przypadku studiów stacjonarnych można wybrać maksymalną liczbę kursów w semestrze. Jeśli nie ukończysz studiów w wyznaczonym czasie, badanie zostaje przedłużone o kolejne 18 miesięcy. W tym czasie możesz bezpłatnie korzystać ze wszystkich ofert nauczania na odległość. Jeśli zauważysz, że masz mniej czasu niż oczekiwano, możesz przełączyć się na inny model czasu z okresem 3 miesięcy do końca miesiąca.

w niepełnym wymiarze czasu

czas trwania

Studia niestacjonarne zmniejszają miesięczne czesne. Jednocześnie zmniejsza się liczba kursów, które można wybrać w semestrze.

Jeśli nie możesz ukończyć studiów w wyznaczonym czasie, studia zostaną przedłużone o kolejne 18 miesięcy. W tym czasie możesz bezpłatnie korzystać ze wszystkich ofert nauczania na odległość. Jeśli zauważysz, że masz więcej czasu niż oczekiwano, możesz przełączyć się na inny model czasu z okresem 3 miesięcy do końca miesiąca.

Ostatnia aktualizacja May 2019

Informacje o uczelni

Hier bekommst Du einen Eindruck davon, wer hinter der IUBH steckt, welche Ziele wir verfolgen und warum Du darauf vertrauen kannst, dass Du in uns einen kompetenten Partner für Dein Fernstudium findes ... Czytaj więcej

Hier bekommst Du einen Eindruck davon, wer hinter der IUBH steckt, welche Ziele wir verfolgen und warum Du darauf vertrauen kannst, dass Du in uns einen kompetenten Partner für Dein Fernstudium findest. Als staatlich anerkannte und akkreditierte private Hochschule mit über 150 Mitarbeitern und Professoren und rund 10.000 Studierenden bieten wir seit über zehn Jahren erfolgreich Bachelor- und Masterabschlüsse auf höchstem Niveau an. Pokaż mniej