Nowa APOLLON Fernstudiengang licencjackie Zarządzanie Społeczny (BA) pośredniczy rynek często wymagał kombinacji biznesowego know-how i wysoce wyrafinowanego widzenia pracy socjalnej. Obejmuje to dostarczanie wiedzy i ramach ekonomii społecznej w branży. Oferuje również fakultatywnymi specyficznych dla aplikacji, które zróżnicowane vorbreiten w różnych dziedzinach zastosowań. Pionierski program nauczania, na przykład, dzięki zastosowaniu modułu działania obywatelskie, takie jak honorowym biura, które będą kształtować przyszłość opieki społecznej jest coraz silniejsza. Ale także aktualne kwestie, takie jak integracja są pobierane z pracą modułu migracji.

Kluczowe kwalifikacje

Jak APOLLON Menedżer Społecznej jesteś dobrze przygotowany nie tylko dla współczesnych wyzwań w sferze społecznej, ale także dla przyszłych pytań. Otrzymasz:

 • głęboka znajomość branży i solidne zrozumienie warunków decydujących
 • kompetencje do zarządzania zorientowanych
 • Betriebswirtschaftliches wiedzy jako podstawa do podejmowania decyzji biznesowych ukierunkowanych
 • naukowe podstawy pracy socjalnej indywidualnie wybranych dziedzinach wiedzy priorytetowej dla Aplikacji Centralnej
 • Pionierskie znajomość zagadnień społeczeństwa obywatelskiego, takie samopomocy, wolontariatu i Quartiers- oraz rozwój społeczności

Zawartość studyjne

W centrum badań interdyscyplinarnych są kluczowe kompetencje, które są niezbędne w związku z udziałem instytucji społecznych. Ponadto zajęcia fakultatywne zapewniają unikalną nazwę aplikacji, a tym samym doskonały transfer wiedzy w praktyce zawodowej:

 • Osób starszych i niepełnosprawnych Pomoc
 • Dzieci, młodzież i rodziny opiekuńcze
 • Zdrowia i opieki społecznej
 • Quartiers- oraz rozwój społeczności
 • fundraising
 • prace migracja

Oprócz podstawy techniczne praktyki pracy socjalnej oraz z nauczania ekonomii umiejętności metodologicznych i społecznych odgrywa ważną rolę: z pracy naukowej i samoorganizacji metod przywództwa i zarządzania, komunikacji i umiejętności współpracy i rozwiązywania konfliktów. Aby uzyskać solidne połączenie umiejętności, które ułatwiają codzienną pracę, a twoja kariera jest podawany.

wymagania wstępne

Wymagania dotyczące dopuszczenia do studiów licencjackich są regulowane przez Higher Education Act Bremische (BremHG). Następnie można badać pod pewnymi warunkami bez kwalifikacji szkół.

bazowy

Kiedykolwiek

Stopniowanie

Nabywają oni uznaną międzynarodowo Bachelor of Arts (B. A.). Z tego stopnia jesteś kwalifikacje doskonałe do zarządzania i przywództwa średnich ról w branży medycznej.

Czas trwania badania

Kontrola studiować 36 miesięcy lub 48 miesięcy (180 punktów).

badanie Test

Rejestrując się na stronie Apollon Hochschule można przetestować przez 4 tygodnie studiujących za darmo. W ciągu tego okresu, możesz zalogować się w każdej chwili cofnąć. Następnie pojawiają się żadne koszty dla Ciebie.

akredytacja

Program Bachelor in Management Społecznej (BA) przez Międzynarodową Agencję do zapewnienia jakości i akredytacji programów studiów i instytucji (FIBAA) poświadczone.

darmowe rozszerzenie

Maksymalnie 50% wybranego wariantu studiów (18 lub 24 miesięcy).

Program prowadzony przez:
Niemiecki

Zobacz 4 więcej kursów w Apollon Hochschule »

Ten kurs jest Online
Data początkowa
Otwórz rejestrację
Duration
36 - 48 miesięcy
Zaoczne
Wg lokalizacji
Wg daty
Data początkowa
Otwórz rejestrację
Termin nadsyłania zgłoszeń

Otwórz rejestrację

Location
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data końcowa