Przeczytaj oficjalny opis

Ogólny przegląd Graduate Certificate w Digital i odzyskiwania

Istnieje rosnące zapotrzebowanie w wielu obszarach sektora publicznego i prywatnego dla lepszego zrozumienia i szkolenia w formie i odzyskiwania, definiowana jako wybór, ochrony, konserwacji i archiwizacji zasobów cyfrowych. Program ten będzie stanowić ważny i innowacyjny umiejętności zestaw dla archiwistów w wielu dziedzinach, które przygotowuje ich do rozwiązania problemów zarządzania danymi i materiałem podczas pozycjonowania ich i ich firmę lub instytucję w przyszłości.

Digital starszych filmów Program oferuje studentom możliwość ukończenia studiów prowadzący do certyfikatu, lub wybrać poszczególne kursy najbardziej odpowiednie dla ich interesów i kariery. szerokospektralnym podejście do programu nauczania przedmiotu zarządzania zbierania w epoce cyfrowej mogą być szczególnie atrakcyjne dla małych instytucji, których pracownicy często wymagane jest zaoferować zarówno wsparcie kulturowego i technicznego. Program nauczania jest koncepcyjny trajektoria śledzi etapy, że kurator może przestrzegać podczas opieki nad artefaktu i jego danych, od początkowego nabycia do długoterminowego przechowywania. Program czerpie z wiedzy wykładowców w różnych dziedzinach, w tym nowych mediów, historii, historii sztuki, informatyki i bibliotekoznawstwa.

Cele edukacyjne:

Uczniowie rozwijają wiedzę w następujących dziedzinach:

 • Rozpoznawanie obiektów cyfrowych, które zasługują na krótko- lub długoterminową konserwację, od pojedynczych plików audiowizualnych, takich jak kasety wideo do złożonych obiektów multimedialnych, takich jak witryn internetowych.
 • Zarządzanie i zachowania wybranych materiałów, w tym za pomocą metadanych i baz danych do katalogu obiektów.
 • Poprawa dostępu do materiałów publicznych i zarządzania ograniczeniami dostępu do materiałów cyfrowych.
 • Teoretyzowania i wdrożenie sposobów na rozwój, teraźniejszość i promujących wystawy cyfrowych i interpretacje tego materiału cyfrowej, w Internecie oraz w rzeczywistym lub mobilnych.

Chociaż certyfikat jest przeznaczony do uzupełnienia w ciągu dwóch lat, studenci w niepełnym wymiarze godzin może zdecydować się rozłożyć 18 kredytów (6 kursów) w dłuższym okresie.

Aby ułatwić studentom aktualnie pracujących w instytucjach zbiorowego, opracowaliśmy DIG 580 jako praktyk, które mogą mieć miejsce w pracy własnej studenta.

Wymagania programu

 1. Nabycie (digitalizacja, nagrywania, wyboru, prawo) DIG 500: Wprowadzenie do cyfrowego i odzyskiwania (3 kr.)
 2. Przedstawicielstwo (dokumentacja, metadane) DIG 510: Metadata (3 kr.)
 3. Access (baza danych, zbieranie, prezentację, sieć) DIG 540: Komplety cyfrowe i wystawy (3 kr.)
 4. Zachowanie (starzenie, ochrony, formaty multimedialne) DIG 550: ochrony zasobów cyfrowych (3 kr.)
 5. Staż (praca w terenie, rozmieszczenie, społeczność) DIG 580: Cyfrowa starszych filmów Staż MSE 497: niezależne badanie w badaniach muzeum / Muzeum Edukacji (1-3 kr.) SIE 590: Information Systems Staż (3-6 kr.) NMD 597: niezależne badania w nowych mediach (3 kr.) HTY 597: Pole pracy w instytucjach Historycznych (. 3 cr) 6. Fakultety COS 430: Wprowadzenie do cyberbezpieczeństwa EDT 545 (3 kr.): Bezpieczeństwo informacji w środowisku edukacyjnym (3 kr.) INT 598: Pop! Tech: Wpływ Technologii Społeczeństwa (3 kr.) PAA 516: Technologie informacyjne i Polityki Społecznej (3 kr.) SIE 515: Interakcja człowiek-komputer (3 kr.) SIE 525: Systemy informacyjne Prawo (3 kr.) SIE 550 : Bazy danych i systemy informacyjne Inżynieria (3 cr.)

Informacja o zastosowaniu

Kandydaci na całym Certyfikat powinien również wysłać jippolito@maine.edu~~iobj oświadczenie 3-5 paragraf opisujący i odzyskiwania cyfrowych wyzwania, które napotkał w przeszłości lub w przyszłości życia / pracy, a jak myślisz, nasz program może pomóc przezwyciężyć te wyzwania.

Wnioskodawcy certyfikatów będzie musiała poprosić o odpis z licencjackich lub absolwent szkoły. Choć wielu z naszych studentów będzie miało tytuł magistra, wymagana jest jedynie BA.

Gdy jesteś gotowy do zastosowania, należy najpierw zapoznać się z instrukcją aplikacji. Następnie można zarejestrować się do jednej klasy lub jako część Graduate Certificate postępując zgodnie z instrukcjami zawartymi w naszej łatwej aplikacji online.

umodicu01

Kto potrzebuje certyfikatu w formie i odzyskiwania?

 • Archiwista w fotografa studio chce umieścić bazę starych zdjęć żeglarskich w Internecie, ale nie wiesz od czego zacząć.
 • Bibliotekarz nabiera setki plików ur-cyfrowych, ale nie wie, który z dziesiątkami schematów metadanych stosuje się do tej kolekcji.
 • Miasto urzędnik czuje presję, aby utrzymać danych cyfrowych, ale nie ma pewności, jakie formaty będą dostępne w dłuższej perspektywie.
 • Kurator w muzeum poświęcona rdzennych tradycji obawia się, że jej zapisy miejscowych opowieści zostaną utracone Po kasety audio nie są już grywalne, a ona nie wiedzą jak je skatalogować i przenieść je do nowych formatów.

Uniwersytet cyfrowej i odzyskiwania certyfikatu Maine zapewnia krytyczne umiejętności zestaw dla pracowników i pracodawców, które przygotowuje ich do rozwiązania palących problemów zarządzania danymi i materiałem podczas pozycjonowania ich i ich firmę lub instytucję w przyszłości.

Program prowadzony przez:
Język angielski

Zobacz 15 więcej kursów w UMaineOnline (University of Maine) »

Ten kurs jest Online
Data początkowa
Sie 2019
Duration
Skontaktuj się ze szkołą
Zaoczne
W pełnym wymiarze godzin
Cena
7,524 USD
$ 418 / kr. w stanie aktywnym i $ 523 / Cr. poza stanem
Wg lokalizacji
Wg daty
Data początkowa
Sie 2019
Termin nadsyłania zgłoszeń

Sie 2019

Location
Termin nadsyłania zgłoszeń
Data końcowa