Bachelor Online Marketing

Informacje ogólne

Opis programu

Bachelor Online Marketing

Google, Facebook, YouTube ... Ci giganci online stali się niezbędni w strategiach marketingowych odnoszących sukcesy firm i organizacji. Oczywiście przyszłość marketingu jest cyfrowa.

W ten sposób Internet Marketing Manager zawsze staje przed nowymi wyzwaniami: jak działa marketing cyfrowy? Jakie istnieją modele biznesowe? Jak można zoptymalizować procesy marketingowe? Jakie są zalety marketingu mobilnego? Jak można mierzyć i analizować sukces? Jak profesjonalnie przetwarzane są informacje oparte na danych? Jak kontrolować kampanie cross-media?

Nasz marketing online na odległość przygotowuje Cię optymalnie do kariery. W zależności od wyboru specjalizacji możesz skoncentrować się na analizie danych marketingowych, handlu elektronicznym lub marketingu mediów społecznościowych.

Nawiasem mówiąc: podczas studiów praktyka nie jest zaniedbywana. Od czwartego semestru masz możliwość realizacji własnych projektów, dzięki którym możesz stopniowo wypełniać swoje osobiste portfolio online. Idealna podstawa dla twoich aplikacji po ukończeniu studiów.

Akredytowany stopień

Wszystkie obecne programy IUBH są akredytowane przez FIBAA (Foundation for International Business Administration Accreditation).

Akredytacja jest wyraźna tylko wtedy, gdy program studiów spełnia wszystkie wymagania jakościowe pod względem treści i struktury.

FIBAA jest rodzajem TÜV dla edukacji akademickiej, która sprawdza jakość programów licencjackich i magisterskich w imieniu Rady Akredytacyjnej. Akredytacja jest przedłużana co pięć lat (pierwsza akredytacja) lub siedem lat (ponowna akredytacja) - gwarancja jakości naszego nauczania.

W przypadku kursów o wyjątkowej jakości FIBAA nagradza swoją pieczęcią premium. Pięć kursów w IUBH zostało już nagrodzonych tą specjalną pieczęcią. IUBH jest zatem jednym z wiodących uniwersytetów w Niemczech z pięcioma lub większą liczbą pieczęci premium.

Twoja przyszła kariera w marketingu online

Menedżerowie marketingu online są odpowiedzialni za zapewnienie profesjonalnej pozycji i widoczności firmy we wszystkich mediach cyfrowych. W rezultacie bez nich nie można wyobrazić sobie prawie żadnej firmy, a wiele firm stale poszukuje wykwalifikowanych specjalistów. Twoje szczególne obowiązki obejmują planowanie procesów treści, kontrolowanie kont Google AdWords, konceptualizację kampanii cyfrowych, koordynowanie agencji i zarządzanie kontami SEA.

Przegląd kursu

Marketing internetowy na odległość składa się z solidnej edukacji we wszystkich obszarach marketingu internetowego - z uwzględnieniem klasycznego marketingu. Podstawą tego jest dogłębne zrozumienie relacji i rozwoju w Internecie, a zwłaszcza na rynkach internetowych. Ponadto zapewniamy know-how w zakresie projektowania stron internetowych, projektowania interfejsów i użyteczności, a także podstawowe zrozumienie struktury technicznej stron internetowych lub aplikacji internetowych. Wprowadzono również funkcje mobilnego korzystania z Internetu. Znajomość analityki marketingowej to kolejny cel programu studiów, a także pisanie tekstów zoptymalizowanych pod kątem wyszukiwarek lub tekstów reklamowych dla kampanii reklamowych Google.

Nasz program studiów licencjackich ma strukturę modułową, tzn. Studiujesz na podstawie obszarów tematycznych podzielonych na tak zwane „moduły”. W ramach tych modułów jest kurs wprowadzający i kurs specjalizacyjny, które systematycznie przygotowują Cię do ukończenia tego modułu. W ramach modułów otrzymasz punkty za każdy udany dyplom (europejski system transferu punktów), który dokumentuje Twoje osiągnięcia. Te punkty ECTS są porównywalne na poziomie międzynarodowym i oczywiście są uznawane.

specjalizacja

W piątym i szóstym semestrze nauki na odległość wybierasz trzy specjalizacje w wysokości 30 punktów ECTS. W tym celu wybieramy dwie specjalistyczne specjalizacje („obowiązkowe specjalizacje”) w dziedzinie marketingu internetowego oraz specjalizację funkcjonalną i branżową („Wahlspezialisierung”).

Niektóre przykładowe specjalizacje wyborcze to:

  • Zarządzanie IT
  • Psychologia rynku i reklamy
  • Marketing międzynarodowy i branding
  • Programowanie aplikacji internetowych
  • Inżynieria oprogramowania mobilnego
  • ...

modele studyjne

Dostosuj swoją naukę na odległość do swojego życia.

Możesz ukończyć nasz tytuł licencjata zarówno w pełnym wymiarze godzin, jak i dwóch odmianach w niepełnym wymiarze godzin. Jeśli chodzi o treść, modele te są identyczne, ale z wariantami w niepełnym wymiarze czasu cotygodniowy czas nauki ulega skróceniu.

Studia w niepełnym wymiarze godzin są szczególnie odpowiednie dla tych, którzy mają już duże obciążenie pracą lub chcą obniżyć swoje miesięczne koszty.

pełnoetatowy

czas trwania

W przypadku studiów stacjonarnych można wybrać maksymalną liczbę kursów w semestrze. Jeśli nie ukończysz studiów w wyznaczonym czasie, badanie zostaje przedłużone o kolejne 18 miesięcy. W tym czasie możesz bezpłatnie korzystać ze wszystkich ofert nauczania na odległość. Jeśli zauważysz, że masz mniej czasu niż oczekiwano, możesz przełączyć się na inny model czasu z okresem 3 miesięcy do końca miesiąca.

w niepełnym wymiarze czasu

czas trwania

Studia niestacjonarne zmniejszają miesięczne czesne. Jednocześnie zmniejsza się liczba kursów, które można wybrać w semestrze.

Jeśli nie możesz ukończyć studiów w wyznaczonym czasie, studia zostaną przedłużone o kolejne 18 miesięcy. W tym czasie możesz bezpłatnie korzystać ze wszystkich ofert nauczania na odległość. Jeśli zauważysz, że masz więcej czasu niż oczekiwano, możesz przełączyć się na inny model czasu z okresem 3 miesięcy do końca miesiąca.

Ostatnia aktualizacja May 2019

Informacje o uczelni

Hier bekommst Du einen Eindruck davon, wer hinter der IUBH steckt, welche Ziele wir verfolgen und warum Du darauf vertrauen kannst, dass Du in uns einen kompetenten Partner für Dein Fernstudium findes ... Czytaj więcej

Hier bekommst Du einen Eindruck davon, wer hinter der IUBH steckt, welche Ziele wir verfolgen und warum Du darauf vertrauen kannst, dass Du in uns einen kompetenten Partner für Dein Fernstudium findest. Als staatlich anerkannte und akkreditierte private Hochschule mit über 150 Mitarbeitern und Professoren und rund 10.000 Studierenden bieten wir seit über zehn Jahren erfolgreich Bachelor- und Masterabschlüsse auf höchstem Niveau an. Pokaż mniej