Bachelor Media Design

Informacje ogólne

Opis programu

Bachelor Media Design

W prawie żadnej dziedzinie cyfryzacja społeczeństwa ma tak bezpośredni wpływ, jak w komunikacji ze wszystkimi jej aspektami medialnymi. W związku z tym profile stanowisk w sektorze mediów całkowicie się zmieniły. Projektowanie i przekazywanie informacji zawsze było głównym zadaniem projektantów mediów; Wykonywanie tego z powodzeniem w cyfrowym świecie wymaga wielu nowych umiejętności. Równie ważne są „projektowanie klasyczne”, ale nie mniej ważna wiedza z zakresu typografii i projektowania, technologii druku i teorii komunikacji, a także projektowanie stron internetowych, strategie między mediami, edycja wideo i tworzenie aplikacji. Stopień licencjata w zakresie projektowania mediów daje dogłębną wiedzę we wszystkich obszarach projektowania mediów - druk, online, media mobilne, zdjęcia i wideo, infografika i prezentacja.

Stwórz własne portfolio online podczas studiów!

Jest to najważniejsze narzędzie do samorozwoju dla projektantów: portfolio. W programie Media Design BA oferujemy możliwość stworzenia znaczącego portfolio online podczas studiów.

Tak to działa:

W ramach studiów opracowujesz projekty cyfrowe i poznajesz najczęstsze podejścia i formy prezentacji w dziedzinie projektowania mediów. Moduły projektowe uzupełniasz dokumentacją i prezentacją swoich kreatywnych przedmiotów za pośrednictwem cyfrowej platformy portfolio.

Wykorzystaj swoje projekty nawet po ukończeniu studiów w folderze aplikacji i zapewnij decydującą przewagę w przyszłej karierze!

Twoja przyszła kariera w projektowaniu mediów

Projektanci mediów mogą pracować w tradycyjnych agencjach reklamowych lub medialnych, być aktywni w wydawnictwach i telewizji lub planować i wdrażać kampanie reklamowe w wewnętrznych działach reklamowych większych firm.

Przegląd kursu

Badanie zapewnia profesjonalną wiedzę metodyczną i kreatywne metody prezentacji i technik. Będziesz ćwiczyć swoją wiedzę w praktyce. Koncentruje się zawsze na aspektach burzy mózgów, związku między formą i treścią, a także aspektami komunikacji wizualnej. Radzenie sobie z aktualnymi narzędziami programowymi dopełnia całość.

Nasz program studiów licencjackich ma strukturę modułową, tzn. Studiujesz na podstawie obszarów tematycznych podzielonych na tak zwane „moduły”. W ramach tych modułów jest kurs wprowadzający i kurs specjalizacyjny, które systematycznie przygotowują Cię do ukończenia tego modułu. W ramach modułów otrzymasz punkty za każdy udany dyplom (europejski system transferu punktów), który dokumentuje Twoje osiągnięcia. Te punkty ECTS są porównywalne na poziomie międzynarodowym i oczywiście są uznawane.

specjalizacje

W piątym i szóstym semestrze wybierasz dwie specjalizacje o wartości 20 ECTS. W tym celu wybierzesz co najmniej jedną specjalizację specjalistyczną („obowiązkowe specjalizacje”) w dziedzinie projektowania mediów i co najwyżej jednej specjalizacji i specjalizacji branżowej („specjalizacja obieralna”).

Niektóre przykładowe specjalizacje wyborcze to:

  • Psychologia rynku i reklamy
  • E-Commerce
  • Badania rynku i zachowania konsumentów
  • Zarządzanie mediami sportowymi
  • Marketing międzynarodowy i branding
  • ...

modele studyjne

Dostosuj swoją naukę na odległość do swojego życia.

Możesz ukończyć nasz tytuł licencjata zarówno w pełnym wymiarze godzin, jak i dwóch odmianach w niepełnym wymiarze godzin. Jeśli chodzi o treść, modele te są identyczne, ale z wariantami w niepełnym wymiarze czasu cotygodniowy czas nauki ulega skróceniu.

Studia w niepełnym wymiarze godzin są szczególnie odpowiednie dla tych, którzy mają już duże obciążenie pracą lub chcą obniżyć swoje miesięczne koszty.

pełnoetatowy

czas trwania

W przypadku studiów stacjonarnych można wybrać maksymalną liczbę kursów w semestrze. Jeśli nie ukończysz studiów w wyznaczonym czasie, badanie zostaje przedłużone o kolejne 18 miesięcy. W tym czasie możesz bezpłatnie korzystać ze wszystkich ofert nauczania na odległość. Jeśli zauważysz, że masz mniej czasu niż oczekiwano, możesz przełączyć się na inny model czasu z okresem 3 miesięcy do końca miesiąca.

w niepełnym wymiarze czasu

czas trwania

Studia niestacjonarne zmniejszają miesięczne czesne. Jednocześnie zmniejsza się liczba kursów, które można wybrać w semestrze.

Jeśli nie możesz ukończyć studiów w wyznaczonym czasie, studia zostaną przedłużone o kolejne 18 miesięcy. W tym czasie możesz bezpłatnie korzystać ze wszystkich ofert nauczania na odległość. Jeśli zauważysz, że masz więcej czasu niż oczekiwano, możesz przełączyć się na inny model czasu z okresem 3 miesięcy do końca miesiąca.

wstęp

Nasze programy licencjackie są na ogół bezpłatne. Aby pomyślnie zapisać się, potrzebujemy od Ciebie tylko kwalifikacji na uniwersytet.

Ostatnia aktualizacja May 2019

Informacje o uczelni

Hier bekommst Du einen Eindruck davon, wer hinter der IUBH steckt, welche Ziele wir verfolgen und warum Du darauf vertrauen kannst, dass Du in uns einen kompetenten Partner für Dein Fernstudium findes ... Czytaj więcej

Hier bekommst Du einen Eindruck davon, wer hinter der IUBH steckt, welche Ziele wir verfolgen und warum Du darauf vertrauen kannst, dass Du in uns einen kompetenten Partner für Dein Fernstudium findest. Als staatlich anerkannte und akkreditierte private Hochschule mit über 150 Mitarbeitern und Professoren und rund 10.000 Studierenden bieten wir seit über zehn Jahren erfolgreich Bachelor- und Masterabschlüsse auf höchstem Niveau an. Pokaż mniej