Znajdź najlepsze szkoły i uczelnie na studia licencjackie tutaj!

Szukaj tutaj najlepszych szkół i uniwersytetów na studia licencjackie!

Magisterskie

Bachelor of Science jest przyznawane studentom, którzy ukończyli studiów w zakresie ich wyboru. Jeśli potraktować online BSc może być zakończona na wygodę studenta, który zwykle trwa do czterech lat.

Czym jest online BSC? Istnieje wiele kursów lub ścieżki student może wybrać, aby zakończyć ten stopień. Opcje mogą obejmować nauk laboratoryjnych takich jak biologia i chemia, lub szlaku bardziej zorientowane na człowieka, takich jak psychologia, zarządzanie zasobami ludzkimi, doradztwa lub karnej. Biznes i komputerowych koncerny mogą również wybrać do prowadzenia BSC. Po ukończeniu szkoły, jednostki mogą szukać zatrudnienia w danej dziedzinie lub kontynuować naukę w college'u.

Istnieje zróżnicowany zestaw świadczeń biorąc kurs online kolegium. Student musi pracować samodzielnie przez większość czasu, który uczy ich do pozostania zorganizowane i sprawnie zarządzać swoim czasem.Absolwent programu online, może stwierdzić, że on lub ona jest w stanie lepiej obsługiwać pełny obciążenie, niż gdyby te same kursy zostały podjęte na terenie kampusu.

Koszty takich jak czesne, książki i opłat zależy od jakiej szkoły student rejestruje się. Koszt edukacji on-line może być mniejsza, gdy weźmie się pod uwagę fakt, że żadne przeniesienie lub dojazdy jest konieczne. Wszyscy potencjalni studenci są zachęcani do wykonania odpowiednich badań do programu przed zapisaniem.

Absolwent, który posiada stopień Bachelor of Science może stwierdzić, że jego umiejętności są bardzo pożądane w miejscu pracy. Potencjalne kariery mogą obejmować stanowiska w zakresie zarządzania, badań, doradztwa, programowania lub rządu. Niektórzy absolwenci mogą wybrać, aby rozpocząć własną działalność gospodarczą. Ogólnie rzecz biorąc, osoba dorosła, która zdobyła ten typ stopnia może być w stanie zarobić na wyższe wynagrodzenie aniżeli ten, kto nie posiada stopnia. Dodatkowo, może ona pomóc indywidualnym wspiąć się po drabinie korporacyjnej.

Uczestnicząc w Internecie może być ekscytującym sposobem zaspokojenia własnych celów edukacyjnych. Szukaj programu poniżej i skontaktować się bezpośrednio ze biurowego wstęp szkoły swojego wyboru poprzez wypełnienie formularza głównego.

 

Czytaj więcej

Licencjat W Administracji Biznesowej

Kentucky Wesleyan College
Online September 2019 Stany Zjednoczone Owensboro

Bachelor of Science w Business Administration przygotowuje studentów do kariery zawodowej w biznesie i / lub studia podyplomowe. Przygotowanie to obejmuje program, który kładzie nacisk na analizę i komunikację, teorię i praktykę, zgodnie z potrzebami globalnej społeczności biznesowej. Etyka i wartości są podkreślane w programie nauczania, a także w zakresie sprawności technicznej i odpowiedzialności. [+]

O

Bachelor of Science w Business Administration przygotowuje studentów do kariery zawodowej w biznesie i / lub studia podyplomowe. Przygotowanie to obejmuje program, który kładzie nacisk na analizę i komunikację, teorię i praktykę, zgodnie z potrzebami globalnej społeczności biznesowej. Etyka i wartości są podkreślane w programie nauczania, a także w zakresie sprawności technicznej i odpowiedzialności.

Kentucky Wesleyan College uzyskał wyspecjalizowaną akredytację dla swoich programów biznesowych poprzez Międzynarodowe Zgromadzenie Collegiate Business Education (IACBE) znajdujące się na 11374 Strang Line Road w Lenexa, Kansas, USA. Programy biznesowe w następujących stopniach są akredytowane przez IACBE: Bachelor of Arts i Bachelor of Science w rachunkowości i Business Administration.... [-]


Bachelor of Science in Hospitality Management

Johnson & Wales University
Online 4 lat March 2019 Stany Zjednoczone Providence

Johnson [+]

O

Znamy gościnność.

Johnson

Zaprojektowany dla profesjonalistów z branży hotelarsko-gastronomicznej, ten program zajmuje się szczegółowym spojrzeniem na branżę hotelarsko-gastronomiczną, ucząc umiejętności zarządzania, które są potrzebne, aby rozwijać swoją karierę w zakresie zakwaterowania, wyżywienia i napojów, turystyki i planowania wydarzeń.

Stworzyliśmy sieć powiązań branżowych, które obejmują cały świat. Wybitne firmy z branży hotelarskiej, w tym Marriott, Compass Group i Darden (żeby wymienić tylko kilka), szukają absolwentów JWU, ponieważ wiedzą, że są dobrze przygotowani na sukces.

Ten 100% program online gościnność jest przeznaczony dla zapracowanych profesjonalistów, takich jak ty.... [-]


Bsc (hons) psychology (bps)

Arden University
Online W pełnym wymiarze godzin W niepełnym wymiarze czasu 3 - 6 lat January 2019 Wielka Brytania Coventry + 1 więcej

Psychologia to fascynująca nauka. Dlaczego ludzie zachowują się tak, jak to robią? Jak działają nasze umysły? Kluczowe obszary wiedzy w psychologii zostaną omówione w tym kursie: metody badawcze, psychologia biologiczna, psychologia poznawcza, różnice indywidualne, psychologia rozwojowa i psychologia społeczna. [+]

Psychologia to fascynująca nauka. Dlaczego ludzie zachowują się tak, jak to robią? Jak działają nasze umysły? Kluczowe obszary wiedzy w psychologii zostaną omówione w tym kursie: metody badawcze, psychologia biologiczna, psychologia poznawcza, różnice indywidualne, psychologia rozwojowa i psychologia społeczna. Zyskasz także wiedzę z zakresu historii teorii psychologicznej.

Wymagania dotyczące kursu

Dyplom ukończenia szkoły średniej lub równoważne kwalifikacje w dwóch przedmiotach na poziomie GCE A plus zalicza się na poziomie C lub wyższym w trzech przedmiotach na poziomie GCSE. Jeśli nie jesteś native speakerem, będziesz musiał dostarczyć nam dowód znajomości języka angielskiego odpowiadający IELTS 6.0 lub nowszym.... [-]


Bachelor of Science in Cybersecurity

American National University
Online W niepełnym wymiarze czasu September 2019 Stany Zjednoczone USA Online

Cyberataki są prowadzone na całym świecie - w korporacji, agencjach rządowych lub systemach łączności. Od bankowości online do handlu elektronicznego po operacje transportowe, nasz świat coraz bardziej zależy od infrastruktury cybernetycznej. Obsługa tego zróżnicowanego oprogramowania i systemów kontroli przed złośliwymi użytkownikami stała się priorytetem krajowym. [+]

Cyberataki są prowadzone na całym świecie - w korporacji, agencjach rządowych lub systemach łączności. Od bankowości online do handlu elektronicznego po operacje transportowe, nasz świat coraz bardziej zależy od infrastruktury cybernetycznej. Obsługa tego zróżnicowanego oprogramowania i systemów kontroli przed złośliwymi użytkownikami stała się priorytetem krajowym.

Zapotrzebowanie na specjalistów od cyberbezpieczeństwa nigdy nie było większe. Departament Pracy USA przewiduje 22% wzrost kariery związanej z bezpieczeństwem sieci do roku 2020. Przygotuj się, aby sprostać tej krytycznej potrzebie i zabezpieczyć swoją karierę informatyczną, uzyskując tytuł Bachelor of Science w zakresie cyberbezpieczeństwa od American National University .... [-]


Bachelor of Science w Criminal Justice

University of Management and Technology
Online September 2019 Stany Zjednoczone Arlington

BSCJ wymaga pomyślnego ukończenia łącznie 120 godzin zaliczeniowych, z czego 60 na wyższym poziomie (młodszych i starszych). Studenci muszą ukończyć co najmniej 60-godzinne zaliczenia studiów na poziomie szkoły wyższej na niższym poziomie (student pierwszego roku i drugi rok studiów). [+]

O

BSCJ wymaga pomyślnego ukończenia łącznie 120 godzin zaliczeniowych, z czego 60 na wyższym poziomie (młodszych i starszych). Studenci muszą ukończyć co najmniej 60-godzinne zaliczenia studiów na poziomie szkoły wyższej na niższym poziomie (student pierwszego roku i drugi rok studiów).

Student musi ukończyć co najmniej 30 godzin kredytowych w edukacji ogólnej, z których sześć musi być w psychologii i / lub socjologii. Uczeń musi również zaliczyć 30 godzin zaliczeniowych kursów podstawowych w zakresie wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych. Pozostałe godziny zaliczeń składają się z kursu głównego (jeśli dotyczy) i / lub zajęć fakultatywnych.

... [-]

Bachelor of Science in Management Information Systems

California Intercontinental University
Online 4 lat September 2019 Stany Zjednoczone Irvine

Program Bachelor of Science in Management Information Systems (BS MIS) ma na celu dostarczenie studentom wiedzy i umiejętności w zakresie stosowania zasad biznesowych i praktyk zarządzania ze specjalizacją w systemach informacji zarządczej. Studenci realizujący tę specjalizację zapoznają się z projektami i rozwojem przedsiębiorstwa oraz aplikacjami, umiejętnościami zarządzania dla organizacji technologicznych i podejmowaniem decyzji w zakresie zarządzania. [+]

Przegląd

Program Bachelor of Science in Management Information Systems (BS MIS) ma na celu dostarczenie studentom wiedzy i umiejętności w zakresie stosowania zasad biznesowych i praktyk zarządzania ze specjalizacją w systemach informacji zarządczej. Studenci realizujący tę specjalizację zapoznają się z projektami i rozwojem przedsiębiorstwa oraz aplikacjami, umiejętnościami zarządzania dla organizacji technologicznych i podejmowaniem decyzji w zakresie zarządzania.

Kompetencje programowe i cele nauczania

Po pomyślnym ukończeniu tego programu studenci będą mogli:

Wykazać skuteczne umiejętności komunikacji ustnej i pisemnej.Wykazywać podstawowe umiejętności programowania, baz danych, systemów operacyjnych i sieci.Określ odpowiednie podejścia, narzędzia i techniki dla aplikacji w ustawieniach organizacyjnych.Zastosuj umiejętności zarządzania oprogramowaniem, aby sprawdzić jakość produktu.Wykazać umiejętności projektowania i tworzenia aplikacji za pomocą relacyjnych baz danych, rozwoju .Net oraz programowania i narzędzi programistycznych.Wykazać się skutecznymi umiejętnościami w zakresie projektowania i rozwoju przedsiębiorstwa oraz aplikacji za pomocą a) Relacyjnych baz danych, b) Aktywnych stron serwera oraz c) Programowania i narzędzi programistycznych.Okazywać wrażliwość na obowiązki zawodowe i etyczne oraz szacunek dla różnorodności.Wykazać umiejętności zarządzania niezbędne dla organizacji technologicznych.Zidentyfikuj informacje i systemy potrzebne do podejmowania decyzji dotyczących zarządzania w otoczeniu organizacyjnym.Kursy akcentująceIST 433 Zaawansowane zarządzanie bazą danychIST 435 Zarządzanie systemami informatycznymiIST 439 Enterprise Resource ManagementIST 446 Zaawansowane zabezpieczenia internetowe i zagrożeniaIST 450 Zarządzanie projektemHarmonogram kursów... [-]

Online BS w systemach zarządzania informacjami

University of Illinois Springfield
Online W pełnym wymiarze godzin W niepełnym wymiarze czasu January 2019 Stany Zjednoczone USA Online

W dzisiejszej globalnej gospodarce większość najważniejszych wyzwań stojących przed organizacjami wymaga rozwiązań informatycznych, od ekspansji rynków zagranicznych po zapewnienie dostępu do edukacji na obszarach wiejskich. Najbardziej poszukiwanymi liderami biznesowymi będą ci, którzy opanowali obie podstawy biznesu i osiągnęli wysoki poziom kompetencji w zakresie technologii informatycznych. Kursy online są opracowywane i prowadzone przez tych samych członków wydziału, którzy uczą tradycyjnych sekcji kursów, zapewniając tym samym jakość kursów online tak samo dobrze lub lepiej niż tradycyjne lekcje w klasie. [+]

O

W dzisiejszej globalnej gospodarce większość najważniejszych wyzwań stojących przed organizacjami wymaga rozwiązań informatycznych, od ekspansji rynków zagranicznych po zapewnienie dostępu do edukacji na obszarach wiejskich. Najbardziej poszukiwanymi liderami biznesowymi będą ci, którzy opanowali obie podstawy biznesu i osiągnęli wysoki poziom kompetencji w zakresie technologii informatycznych. Kursy online są opracowywane i prowadzone przez tych samych członków wydziału, którzy uczą tradycyjnych sekcji kursów, zapewniając tym samym jakość kursów online tak samo dobrze lub lepiej niż tradycyjne lekcje w klasie.

W programie licencjackim poznasz podstawowe zasady sprzętu komputerowego i oprogramowania oraz jak zastosować je do podejmowania decyzji operacyjnych. Dostępna jest koncentracja w informatyce dotyczącej opieki zdrowotnej.... [-]


Bsc w zarządzaniu stosowanym

Grand Canyon University
Online W pełnym wymiarze godzin September 2019 Stany Zjednoczone USA Online

Zdobądź umiejętności przekształcania i doskonalenia praktyk biznesowych przy udziale licencjata z zakresu zarządzania aplikacjami w Grand Canyon University (GCU). Ten transferowy program studiów, oferowany online i na terenie kampusu przez Colangelo College of Business, jest idealny dla studentów z tytułem stowarzyszonym lub co najmniej 12 kredytami uczelni. [+]

Oferowane przez: Colangelo College of Business

Przegląd

Zdobądź licencjat z zarządzania Zdobądź umiejętności przekształcania i doskonalenia praktyk biznesowych przy udziale licencjata z zakresu zarządzania aplikacjami w Grand Canyon University (GCU). Ten transferowy program studiów, oferowany online i na terenie kampusu przez Colangelo College of Business, jest idealny dla studentów z tytułem stowarzyszonym lub co najmniej 12 kredytami uczelni. Odkryj praktyczne obszary działalności, w tym strategie kierowania zmianami w dzisiejszej globalnej gospodarce. Zbadaj innowacyjne koncepcje rozwoju organizacji i zachowania w miejscu pracy oraz zarządzanie zasobami ludzkimi.... [-]


Bachelor in Business Administration - Zarządzanie Sportem

Mercy College
Online Stacjonarne W pełnym wymiarze godzin 4 lat September 2019 Stany Zjednoczone Dobbs Ferry New York Yorktown Heights USA Online + 4 więcej

Dołącz do zwycięskiej drużyny z BS w zarządzaniu sportem Zdobądź doświadczenie w świecie rzeczywistym i przygotuj się do udanej kariery w ekscytującym, rozwijającym się przemyśle, który zarabia 220 milionów dolarów rocznie. [+]

Branża sportowa odnotowała dynamiczny wzrost i obecnie jest uznawana za przedsiębiorstwo biznesowe o wartości 220 miliardów dolarów. Według Sports Business Journal dochody przedsiębiorstw sportowych są większe niż łączne przychody przemysłu samochodowego i filmowego w tym kraju. Celem specjalizacji Mercy College Sports Management jest wykorzystanie rozległego i popularnego biznesu sportowego jako narzędzia inspirującego doskonałość akademicką i rozwój kariery.

Wymagany staż (i opcjonalny drugi staż) będzie oferować doświadczenie w terenie oprócz możliwości zatrudnienia.

Business Administration: Zarządzanie sportem Szybkie faktyPraktyczne zarządzanie sportem, marketing i doświadczenie operacyjneRealistyczne projekty zarządzania sportemCampus Sports OperationsLokalne transmisje sportoweKoledzy gości z Major LeaguesMożliwość dołączenia do organizacji sportowej Mercy "Team Blue"Wyniki programu... [-]

Bachelor of Science in Economics

Key West University
Online November 2019 Stany Zjednoczone Jacksonville

Program Bachelor of Science in Economics ma na celu przygotowanie studentów do kariery w biznesie, administracji publicznej lub polityce. Program zapewnia również studentom podstawy wymagane do kontynuowania studiów podyplomowych z zakresu ekonomii. [+]

Cele programu

Program Bachelor of Science in Economics ma na celu przygotowanie studentów do kariery w biznesie, administracji publicznej lub polityce. Program zapewnia również studentom podstawy wymagane do kontynuowania studiów podyplomowych z zakresu ekonomii.

Omówienie programu

W ramach programu Bachelor of Science in Economics uczniowie będą rozumieć, w jaki sposób ludzie, instytucje i narody tworzą i zarządzają ograniczonymi zasobami, dokonują wyborów poprzez porównywanie kosztów i korzyści oraz działają celowo w odniesieniu do tych wyborów. Studenci tego programu będą mieli możliwość zastosowania ekonomii i ekonometrii do analizy aktualnych problemów i opcji polityki.... [-]


BSc (Hons) Business Psychology

University of Essex Online
Online W niepełnym wymiarze czasu 48 miesięcy Otwarta rekrutacja Wielka Brytania UK Online

Zbliż się do wymarzonej roli i popraw swoje szanse zawodowe dzięki temu urzekającemu i inspirującemu programowi online. Łącząc dziedziny psychologii i biznesu, odkryjesz wiele różnych tematów, jednocześnie rozwijając swoje zrozumienie podstawowych teorii. [+]

BSc (Hons) Business Psychology

Zapoznaj się z tym fascynującym światem psychologii biznesu dzięki temu programowi studiów licencjackich *. Skupiając się na rzeczywistych sytuacjach, zyskasz zrozumienie psychologicznych zachowań ludzi w kontekście biznesowym lub organizacyjnym. Ten kurs pozwoli Ci zanurzyć się w różnych unikalnych i interesujących tematach, w tym rozwoju psychicznego przez całe życie, przywództwo i zarządzanie zespołami, a także indywidualnych różnic, emocji i zachowań.

Nauczysz się stosować wiedzę o ludzkim umyśle i zachowaniu, aby zbadać podstawowe funkcje biznesowe, a także przyjąć podstawowe teorie psychologiczne, aby zrozumieć zmiany organizacyjne, skuteczne przywództwo, rekrutację i selekcję oraz podejmowanie decyzji korporacyjnych. Nasze kursy obejmują szereg kompetencji technicznych, które można natychmiast zastosować w prawdziwym świecie, dzięki czemu jesteś atutem dla każdego zespołu lub pracodawcy.... [-]


Bachelor of Science (Physical Sciences)

University of Southern Queensland (USQ)
Online W pełnym wymiarze godzin W niepełnym wymiarze czasu 3 lat February 2019 Australia Australia Online + 1 więcej

Chcesz dowiedzieć się więcej o wszechświecie? Fizyka ujawnia naturalne prawa działające w naszym codziennym świecie i całym kosmosie i uczy nas podstawowych zasad leżących u podstaw współczesnej nauki i technologii. Bachelor of Science (Physical Sciences) jest przeznaczony dla osób poszukujących szerokiej i trwałej wiedzy naukowej i umiejętności. [+]

Elastyczny program studiów z fizyki

Chcesz dowiedzieć się więcej o wszechświecie? Fizyka ujawnia naturalne prawa działające w naszym codziennym świecie i całym kosmosie i uczy nas podstawowych zasad leżących u podstaw współczesnej nauki i technologii. Bachelor of Science (Physical Sciences) jest przeznaczony dla osób poszukujących szerokiej i trwałej wiedzy naukowej i umiejętności. Oferta obejmuje zakres od fizyki ogólnej po astronomię, klimatologię, fizykę medyczną i różne przedmioty do wyboru. Osoby studiujące astronomię mają również możliwość doświadczenia praktycznych i zdalnie sterowanych obserwacji astronomicznych przy użyciu nowoczesnych teleskopów.... [-]


Bachelor of Science in Business Administration (BSBA)

William Howard Taft University
Online W pełnym wymiarze godzin W niepełnym wymiarze czasu September 2019 Stany Zjednoczone USA Online Denver + 1 więcej

Internetowy Bachelor of Science in Business Administration (BSBA) Stopień Zakończenie Program jest kierowany niezależne badanie studiów licencjackich. [+]

Bachelor of Science in Business Administration (BSBA)

Przegląd

Internetowy Bachelor of Science in Business Administration (BSBA) Stopień Zakończenie Program jest kierowany niezależne badanie studiów licencjackich. Przeznaczony jest do studentów, którzy korzystają już zdobył minimum 60 punktów semestr (lub Associates stopnia) z odpowiednio akredytowanych instytucji.

Ogólnym celem programu jest rozwijanie wykształconych profesjonalistów. Cel ten realizowany jest poprzez prezentację umiejętności technicznych i interpersonalnych niezbędnych do uzyskania pozycji entry-level w biznesie, lub jako niezależne podmioty działające na rynku.

Absolwenci programu wynikną z ujętym stopnia oraz zestaw zróżnicowanych i odpowiednich umiejętności, które mają zastosowanie w dążeniu do administracji, zarządzania, lub możliwości przedsiębiorczości i wzrostu.... [-]


Licencjat z informatyki komputerowej

Northern Arizona University
Online W pełnym wymiarze godzin W niepełnym wymiarze czasu 4 lat September 2019 Stany Zjednoczone Flagstaff + 1 więcej

Program został zaprojektowany, aby zapewnić fundamentalne umiejętności ciągłego uczenia się i przystosowania się do szybko zmieniającego się środowiska informatycznego. Program ten obejmuje również oparte na kompetencjach i praktyczne moduły nauczania w celu zwiększenia nabytych umiejętności biznesowych. Części programu zostały zaprojektowane wokół cenionych certyfikatów. Studenci będą także poszerzyć swoje umiejętności to z społeczne, werbalne i międzykulturowych umiejętności biznesowych wymagane przez dzisiejszych środowiskach pracy. [+]

Program został zaprojektowany, aby zapewnić fundamentalne umiejętności ciągłego uczenia się i przystosowania się do szybko zmieniającego się środowiska informatycznego. Program ten obejmuje również oparte na kompetencjach i praktyczne moduły nauczania w celu zwiększenia nabytych umiejętności biznesowych. Części programu zostały zaprojektowane wokół cenionych certyfikatów. Studenci będą także poszerzyć swoje umiejętności to z społeczne, werbalne i międzykulturowych umiejętności biznesowych wymagane przez dzisiejszych środowiskach pracy.

Co mogę zrobić z Bachelor of Science in Computer Information Technology?

Ten ważny jest przeznaczony dla studentów, którzy są zainteresowani rozpoczęciem nowej kariery lub pogłębianie aktualną jeden w dziedzinie technologii informatycznych. Program zapewnia studentom praktyczne doświadczenie w dziedzinie najnowszych technologii, umiejętności i wiedzy w kierunku wspólnych certyfikatów IT oraz umiejętności komunikacyjnych i biznesowych niezbędnych do awansu zawodowego.... [-]


BSC (z wyróżnieniem) w informatyce

Botho University
Online W pełnym wymiarze godzin 54 miesięcy February 2019 Botswana Botswana Online Lesotho Lesotho Online + 2 więcej

Bachelor of Science z wyróżnieniem w Computing skierowany jest do tych, którzy chcą wejść do technologii informacyjnych (IT) sektora jako inżynierowie oprogramowania, inżynierów sieci, Game Developers, administratorów sieci, projektantów baz danych, administratorów baz danych, projektantów stron internetowych, nauczycieli / wykładowców, administratorów systemu, grafików i menedżerów IT, aby wymienić tylko kilka. [+]

Test Bachelor of Science wyróżnieniem w informatyce skierowany jest do tych, którzy chcą wejść do technologii informacyjnych (IT) Sektor jako inżynierowie oprogramowania, inżynierów sieci, Game Developers, administratorów sieci, projektantów baz danych, administratorów baz danych, projektantów stron internetowych, nauczycieli / wykładowców, administratorów systemów, Grafiki i menedżerów IT, aby wymienić tylko kilka.

Szczegóły programu: Program składa się z rdzenia (wymagane) oraz fakultatywnych modułów w sposób opisany poniżej. Niektóre moduły mogą mieć warunki wstępne (czyli może wymagać od studenta pierwszy przejdzie kolejny moduł lub zestaw modułów). Liczba na końcu modułu w nawiasach wskazują obciążenie kredytowej modułu. 1 kredytu wynosi do 10 godzin nauki (z przewodnikiem, inclass i niezależne połączone); Dlatego moduł 10-kredytowej wymaga przeciętnie 100 godzin nauki od studenta. Licencjat (Z wyróżnieniem) w informatyce ma trzy obszary specjalizacji w tym: Inżynierii Oprogramowania (SE), Network & Infrastructure Management (NW i IM) i generalnego.... [-]