Amerykański licencjat z komunikacji i mediów

Informacje ogólne

Przeczytaj więcej o tym programie na stronie internetowej szkoły

Opis programu

Update Aktualizacja koronawirusa (COVID-19)

Tymczasowo przyjęliśmy nasze programy do wirtualnego nauczania, aby nasi nowi studenci mieli możliwość wirtualnego rozpoczęcia programu latem lub jesienią 2020 r., A następnie przejścia na naukę w kampusie, gdy Czechy ponownie otworzą swoje granice.

Stopień komunikacji i mediów został opracowany przez University of New York w Pradze w odpowiedzi na zapotrzebowanie na absolwentów, którzy rozumieją procesy, efekty i konsekwencje komunikacji w erze informacji. Koncentruje się na badaniu i zrozumieniu dynamiki komunikacji w języku, mediach i kulturze, zarówno w ramach teoretycznych, jak i praktycznych.

Program ma na celu pomóc uczniom w stawaniu się wysoko wykwalifikowanymi, wszechstronnymi, niezależnymi myślicielami w zakresie badań, umiejętności informacyjnych, komunikacji i umiejętności interpersonalnych niezbędnych do zaawansowanej kariery zawodowej lub dalszej pracy magisterskiej lub doktorskiej. studia.

Kreatywne interdyscyplinarne powiązania są ułatwiane rozwojowi szeroko wykształconych osób, które są w stanie wykorzystać swoją wiedzę, umiejętności i postawy w sposób kreatywny i elastyczny w szerszych kontekstach kulturowych i społecznych.

5 powodów, dla których warto studiować komunikację w UNYP

 1. Zanurzysz się w wyjątkowym, wielokulturowym środowisku edukacyjnym, które pielęgnuje krytyczne zrozumienie pojęć i świadomość;
 2. Rozwiniesz praktyczne umiejętności, które pozwolą ci łatwo przejść do jednego z licznych i stale rozwijających się zawodów związanych z komunikacją;
 3. Zdobędziesz i rozwiniesz zdolności badawcze w naukach społecznych, przygotowując cię do studiów na poziomie magisterskim.
 4. Zyskasz tolerancję, zdolności adaptacyjne i elastyczność w naszym interdyscyplinarnym, współpracującym i międzynarodowym środowisku edukacyjnym;
 5. Rozwiniesz zrozumienie i umiejętności niezbędne, aby stać się liderem zdolnym do dostosowania się, kreatywnym i tolerancyjnym, wnoszącym silny wkład w środowisko społeczne i zawodowe, które cechuje konwergencja i zmiana.

Wartość kariery

Globalne pojawienie się nowych technologii komunikacyjnych, platform i branż stworzyło pilną potrzebę wykwalifikowanych specjalistów, którzy będą pracować w tych obszarach.

Eksplozja możliwości rozwoju kariery w obszarze komunikacji i mediów jest nie tylko bardzo widoczna, ale także jedną z niewielu dziedzin postrzeganych jako „odporne na recesję”.

Obszary takie jak public relations praktycznie nie widziały negatywnego wpływu na zatrudnienie w wyniku globalnej recesji.

Nasi absolwenci Komunikacji i Mediów wkraczają w świat zawodowy i kształcą się jako medialni, kreatywni, myślący z boku, dla których granice stają się coraz bardziej bez znaczenia.

Nasi absolwenci można znaleźć na studiach magisterskich w Australii, Wielkiej Brytanii, USA, w całej UE i poza nią. Ci, którzy zdecydowali się na karierę zawodową, mogą znaleźć pracę w reklamie, public relations, marketingu, zasobach ludzkich, zarządzaniu wydarzeniami, komunikacji korporacyjnej, planowaniu mediów, redagowaniu kopii, telekomunikacji, a także w dużych gazetach internetowych i tradycyjnych, telewizji i radiu stacje na całym świecie.

Stopni

Ten stopień jest przyznawany przez State University of New York, Empire State College. Pod koniec studiów studenci mogą również przystąpić do czeskich egzaminów państwowych i otrzymać dyplom UNYP (bakalář - Bc.) Akredytowany przez czeskie Ministerstwo Edukacji.

Jest to wyjątkowa zaleta dla studentów UNYP , którzy mogą ukończyć studia z dwoma odrębnymi tytułami akademickimi, jednym z USA i jednym z UE, a zatem mają możliwość pracy na całym świecie.

Kursy

Kursy podstawowe obejmują:

 • Media i społeczeństwo
 • Globalna komunikacja
 • Zasady public relations
 • Komunikacja międzykulturowa
 • Technologie komunikacyjne
 • Prawo medialne i etyka

Kursy do wyboru obejmują:

 • Mediacja i zarządzanie konfliktami
 • Strategie reklamowe
 • Antropologia kulturowa
 • Kultura wizualna
 • Marketing
 • Nadzór i społeczeństwo

Historia sukcesu

Martin Pavlíček, klasa 2005 i klasa MBA 2012 Co-Managing Director, Havas PR

Martin Pavlíček uzyskał tytuł licencjata w dziedzinie komunikacji i środków masowego przekazu na UNYP w 2005 roku.

Krótko po ukończeniu studiów podjął swoje pierwsze wyzwanie zawodowe, przyjmując stanowisko specjalisty ds. Komunikacji wewnętrznej w międzynarodowej firmie energetycznej CEZ. Z UNYP doświadczeniem wrócił do UNYP w 2007 r., Aby studiować tytuł magistra w zakresie komunikacji zawodowej i public relations w formie wykonawczej. Wkrótce ČEZ awansował go na kluczowe stanowisko rzecznika prasowego i menedżera mediów społecznościowych.

„Jedną z największych rzeczy w studiowaniu w UNYP są ludzie, z którymi się kontaktujesz, i to zawsze mnie UNYP . Spotykasz tu ludzi z całego świata, a nie tylko studentów - profesorowie pozostają również twoimi przyjaciółmi i kontaktami na całe życie. ”

Głodny więcej doświadczeń w klasie UNYP , Martin wrócił do UNYP w 2010 roku, aby studiować MBA z marketingu. W tym okresie zrobił także duży krok naprzód w swojej karierze PR, zajmując stanowisko dyrektora ds. Komunikacji korporacyjnej w UNIPETROL.

Jedenaście lat po tym, jak po raz pierwszy przyszedł na studia w UNYP i mając dziesięć lat doświadczenia na kluczowych stanowiskach w public relations, Martin zajął nowe stanowisko jako dyrektor zarządzający w Havas PR. Ponadto po raz kolejny powrócił do UNYP - tym razem, aby podzielić się swoim doświadczeniem z uczniami jako nauczycielem public relations.

Ostatnia aktualizacja Kwi 2020

Informacje o uczelni

Since 1998, UNYP has been offering the best in English-language higher education in Central Europe, with a focus on Business Administration, Communications, Finance, IT Management, Marketing, Internat ... Czytaj więcej

Since 1998, UNYP has been offering the best in English-language higher education in Central Europe, with a focus on Business Administration, Communications, Finance, IT Management, Marketing, International Economic Relations, English Language & Literature, and Psychology. UNYP is the largest and leading English language higher education institution in the Czech Republic. Pokaż mniej